Çocuk Hastalıkları Alerjik kulak ağrısı

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

succulentaski

Nirvana
Pro Üye
5 Ekim 2020
13.026
34.296
35
Kuzular 13 aylık bebem var. Besin alerjleriyle geldik bugünlere. Çok şükür çoğu şeyi atladık. Kabuklu yemişler falan hariç.
Şimdi skıntımız son 2 ayda iki kez orta kulak iltihabı geçirdik. Çocuk doktoru ikisinde de antibiyotik. Şu ankini bir türlü iyileştiremedik. 2 şişe augmentin bitirdi çocuk hala hasta.
Ben de kbb ye götürdüm. Kbb baktı iltihap yok. Kulak zarının arkasında sıvı birikmiş. Geniz eti var. Alerjenlere maruz kalınca olmuş yaz geldi ot böcek vs de alerji yapıyor muhtemelen dedi. Serum fizyolojik verdi gönderdi.
Ama çocuğum hala hasta. Bugün işe gidemedim. Bütün gece kulak ağrısından uyumadık. Sürekli mız mız huysuz. Kulağını tutuyor. Doktoru aradım ağrısı var kalpol ver dedi. Ama çözüm yok. Bilen yaşayan var mı yahu ne oluyor bu çocuğa? Geçicek mi?

Geçmiş olsun .
Ben de yeni orta kulak iltihabı geçirdim berbat birsey.

Oğlumda da bir ay önce kulak zarının arkasında sıvı birikmesi vardı dediğiniz gibi. Antibiyotik vermedi , burun spreyi verdi doktor. Burnunu sürekli acın demişti , tıkalı olmasın dedi. Sprey şıktım , sıcak duş aldırdım sık sık burnu açılsın diye , ben nemli bir yerde yaşıyorum, eğer hava kuruysa , odasında nemlendirici de açabilirsiniz.

Cocukken milyon kez kulak iltihabı gecirdim, iyilesemezdim de. Sebebi alerjiymis, ilac kullaninca kesildi.

Bir üniversite hastanesine basvurun. Alerji testi yaptirip, antihistaminik ilac kullanmaya baslayinca tekrarlanmayacaktie.

Çok geçmiş olsun. Bana da öyle dedi doktor. Ama ağrısı artıyor sanki.eşim Başka doktora götürelim diyor ben de kafa karıştırmak istemiyorum 50 tane doktorla. Ne kadar sürdü iyileşmesi?

Cocukken milyon kez kulak iltihabı gecirdim, iyilesemezdim de. Sebebi alerjiymis, ilac kullaninca kesildi.

Bir üniversite hastanesine basvurun. Alerji testi yaptirip, antihistaminik ilac kullanmaya baslayinca tekrarlanmayacaktie.

Alerji doktorunun takibindeyiz zaten besin alerjisi yüzünden. Kbb alerjiyle ilgili olduğunu söyleyince doktoru aradım. Süt ürünleri tüketmeye başlamıştık onu kes dedi doktorumuz. 3 yaşından önce o ilaçları pek vermek istemiyorlar.

Çok geçmiş olsun. Bana da öyle dedi doktor. Ama ağrısı artıyor sanki.eşim Başka doktora götürelim diyor ben de kafa karıştırmak istemiyorum 50 tane doktorla. Ne kadar sürdü iyileşmesi?
Oğlum sadece ağrı kesici şurupla sprey kullandı 1 hafta 10 gün arası iyileşti. Benim orta kulak iltihabı 1 aydan fazla sürdü .

Hadi ya daha da cok varmis. Benim alerji mevsimim mart-eylul arasi. Kizim 6 aylik, oda alerjikmis. Bu yuzde yapmaya calistigim ve faydasini gordugum rutinler var
Bu aylarda ozellikle evinizi temiz tutmaniz lazim, fazlasiyla yararini goreceksiniz. Eviniz muhakkak temizdir hani atiyorum ayda bir avize siliyorsaniz her hafta silmeniz lazim diyeyim. Aklınıza gelebilecek herseyi her hafta silin. Avize, dolap üstleri, yaz mevsiminde oldugumuz icin perdelerin daha sık yikanmasi gibi.

Giysilerini balkon gibi acik alanda kurutmayin, evin icinde kurutun.

Klimaniz varsa filtrelerini surekli yikayin.

Disariya cikarken bir kere giyilmis temiz pantolon birdaha giyer diye dusunmeyin hemen kirliye atın.

Hergun duş aldirin hatta gün asiri.

Her beslenme öncesi burnunu temizleyin.
Simdilik aklima gelenler bunlar. Insallah en kisa zamanda iyilesir bebeginiz.

Diş ağrısı da kulağa vuruyor olabilir. Diş çıkarıyordur belki.

Düzenli olarak serum fizyolojiği kullanın. Kardeşime de benzer sebeple KBB hekimi sadece deniz suyunu vermişti. 3 hafta sonra tekrar tetkik yapıldı. Semptomları gerilemişti.

Bir de alerjisi varsa mümkün olduğunca kaçının. Alerjik bünyeler için yaşam zor gerçekten.

geçmiş olsun, bende ve kardeşimde de alerjiler mevcut. temizliğe dikkat edin, kimyasallara dikkat edin. hafta bir kere mutlaka çarşafları yıkayın. 60 derecede... peluş oyuncakları kaldırın. odası var ve odasındaysa çekmecede dahi olmasın. yada poşetlerde dursun. kıyafetleri de dahil poşetli dursun. doktorumun önerisi. temizlik yaparken yanınızda olmasın.

neye alerjisi olduğunu bilirseniz kolay ama tesbiti zor. deneye deneye bulmanız lazım. Allah kolaylık versin.

kolonyadan havuca kadar bir çok şeye alerjim var.

Ay bir de diş çıkmasın şimdi değil
Tatile gidiyorduk bu akşam. İptal ettik artık. Bakalım dünden beri sıkıyorum sürekli.

Benim kızım dört yaşını dolduracak temmuz sonu. Kulağında biriken sıvı gitti ama geniz eti problemi devam ediyor. Operasyon düşünüyoruz. Geniz eti küçülünce kulak problemi de ortadan kalkacak, yoksa bu tekrarlar dedi doktor. Alerjik bizimki de. Yorumları okumaya ve geçmiş olsun demeye geldim

Allerji antibiyotik ile geçmez. Burununu açmak lazım. Sürekli açık olacak ki iyileşecek. Serum fizyolojiği düzenli kullanın. Antihistamin bebeklere kullanılıyor mu bilmiyorum. Ama imkan varsa allerjiye deniz suyu birebir. Biraz denize girse baya toparlar. Tuzlu su açar burnunu boğazını. Kulak da burun tıkalı olduğundan tıkalıdır.

Fonksiyonel tip yaklasimini benimsemis bir doktora gosterin kesinlikle. Kulakta sivi biriktiyse fonksiyonel tip doktoru o siviyi kurutmaya calismaz, sivi birikmesine sebep olan sorunu yok etmeye calisir. Bebegin alerjisi varsa alerjik tepki vermemesi icin ilac yazmaz, akli karisan bagisiklik sistemini fabrika ayarlarina dondurmeye calisir Bir kac doktor incelemek isterseniz instagramda cocuk doktoru filiz gokaslanli ve omer saltan'in hesaplarina bakin derim.

Aman allahım havuç ne alaka ya

Biz şimdiye kadar hep besinlerin tespitine yoğunlaştık. Süt ürünleri balık buğday kuruyemişler vs çok fazla alerjen karşı alerjimiz çıktı. Büyüdükçe kısmen azaldı. Ev tozları hayvan tüyleri polenler bunları hiç hesaba katmamıştım. Benim de alerjik bünyem. Evimizde halı ve perde bile yok bu sebeple. Neyse ki yüksek katta oturuyoruz. Her gün dysonla süpürürüm mutlaka tüm evi. Deterjanlarımız bitkisel içerikli yumuşatıcı kullanmam. Parfüm deodorant kullanmam.
Bir kıyafet dolabımda giyilmeden 2 ay durduysa kesinlikle yıkayıp giymem lazım. Kazara işe öyle gidersem yüzüm gözüm perişan oluyor. Kitap tutmam evde toz toplar. Peluş yok. Battaniye yok. O yüzden de dikkatliyim. Ev kaynaklı bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Benim de çocukluğum böyle geçti. Tüp takmışlardı. Sonra geniz eti ameliyatı bademcik ameliyatı deviasyon sünizit. Bitmiyor. Hep devamı geliyor. ben 18-20 yaşımdan sonra biraz biraz rahatladım ama yaz boyu antihistaminik kullanıyorum.
evet ama alerji enfeksiyona sebep oluyor. Ben de boşuna mı antibiyotik kullandık. O kızarıklık alerji mü sadece enfeksiyon yok muydu diye kendimi bitirdim kaç gün. Çünkü kan tahlili yapmamıştı doktor. Dün başka doktora gittik. İyi bir kbb uzmanı. Yeniden antibiyotiğe başlattı. antibiyotiksiz düzelmeyeceğini söyledi. Biz evde günde 4-5 kez serum yapıyoruz ama çocuğu anlatmaktan başka bir işe yaramıyordu artık.
Bu hafta tatile gidiyorduk ama 1 hafta deniz yasak dedi doktor kaldık. İznimizi uzatıp iyileşirse öbür hafta inşallah bol bol geniz temizliği yapacağız denizde.

Evet inceledim doktoru. Dün gittiğimiz doktor da yatarak emzirmeyi emzik ve biberon kullanımını kesmemi önerdi. Bu doktor da aynı noktaya değinmiş :) Bu yaş grubunda olan tekrarlayan sebep budur. Kulak zarı arkasında alerjik sıvı birikmesi tüp takılması vs 2-3 yaş grubu sorunuymuş. Süt otiti deniyormuş bizimkinin olayına. Biz gece boyu yatarak meme emiyoruz. Şimdi o olayı nasıl bitiricem bilmiyorum ya.
İyileşelim benim de aklımda iyi bir fonksiyonel tıp hekimi bulmak vardı. Teşekkür ederim :)

Eklentiler

• 60DBE2D1-321E-495D-9571-E66B7F35A98F.png
    261,7 KB · Görüntüleme: 47
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…