Aldatıldım 3 çocuğum var ayrılamıyorum

GerceklesmeyenHayaller

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2016
27
12
27
Merhaba arkadaşlar
Öncelikle merak ettiğim şey başlıktaki düşüncelere Türk kadınları olarak neden sahibiz?

Eşimiz aldatıyor çocuk var diye ayrılamıyoruz hazmediyoruz , neden? Biz ezik miyiz, salak mıyız yoksa aptal mı ?

Senelerce okul okuyoruz, sırf daha iyi bi yaşam tarzımız olsun diye, belki iyi paralar kazanıyoruz sonra gelip böyle düşünüyoruz

Evlenmeden önce cinselliğe karşıyız ( karşı olduğumuzdan falan değil de adımız çıkar diye yapamadığımızdan) bunu yapanlara *ayy pislik, geniş, midesiz * gözüyle bakıyoruz ama gelip bu tarz bir herifle evlenirken sorun yok. Sanki kendimiz bu tarz bir herifi kabul ederek çok namuslu ahlaklı (!) oluyormuşuz da (kendi tabirimizle) midesiz olmuyormuşuz gibi.

Aldatan eş ile ayrılmakta tereddüt ediyoruz , sanki öyle bir eşten çok iyi bir baba olurmuş gibi (!)

Yada ev hanımıyız para için ayrılamıyoruz. Temizlik yapıp amlımızın akıyla çocuklarımıza bakmamak yerine, koca parası yemek gibi

Sanki okulda hademe / çaycı olmak koca parası yiyip kendi gurumuzu tersten düzdürüp oturmaktan daha aşağılık birşeymiş gibi (!)

Adam aldatıyor, hata bende , bu ara kendime bakmıyordum diyip sindiriyoruz, sanki herif çökse yaşlansa biz de onu aldatacakmışız gibi.

Sanki sakat/ çirkin doğsak aldatılmayı hak ediyormuşuz gibi

Evlenene kadar sevdiğimiz adama el süremiyoruz , sanki ilerde evleneceğimiz gidi çok temiz olacakmış gibi

Bu toplum böyle, biz yeni nesil yetiştireceğiz diyip ezik aptal ve 3. Sınıf olarak yaşıyoruz , sanki yeni nesili güzel yetiştşrecekmişiz gibi..

Ben anlamıyorum neden ?

( bu konuyu bu tarz düşünen insanlardan bir cevap beklediğim için açtım. Bu konuda henüz bir yaram yok )

Cok haklisin bir arkadasim defalarca aldatildi param yok cocuklarim var diye diye bosanmadi taaaa kii adam sevgilisiyle kacana kadar sonra ne oldu adam gununu gun ederken arkadasimin evine icralar geldi perisan oldu simdi is buldu calisiyor ve ilk Ldatildiginda terketmedigi icin cok pisman

Cok haklisiniz.bunun cevabi toplumda,cocuklukdan boyle yetisdirilir kadinlar.bu zihniyet korkutur kadinlari,kendine guveni azaliyor.Aldatildiginda yalniz kalmasin,duzeni bosulmasin ,elalem ne der diye susar.
bir gun kadinlarin bu zincirleri kira bilirmi,bilmiyorum.Ama inanmak stiyorum.

X