Alaycı Kuş-Suzanne Collins

Duygu.C

CDarkness
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2007
7.816
2
37
Sonunda beklenen üçüncü kitap çıktı
aldım bile elimdeki kitap bitsin hemen başlayacağım :lepi:

Alaycı Kuş
Suzanne Collins

0000000321573_3_1.jpg

Arka Kapak

Bütün engellere rağmen, Katniss Everdeen Açlık Oyunları'ndan iki kez sağ çıkmıştır. Ama şimdi kanlı arenadan sağ çıkmayı başardığı halde hâlâ güvende değildir. Capitol kızgındır. Capitol rövanş istemektedir. Uğradıkları bozgunun bedelini ödetmek istedikleri kişi kimdir? Katniss. Daha da beteri, Başkan Snow başka hiç kimsenin de güvende olmadığını açıkça belirtmiştir. Ne Katniss'in ailesi, ne arkadaşları, ne de 12. Mıntıka halkı. Suzanne Collins'in gerilim romanı Açlık Oyunları üçlemesinin bu güçlü ve heyecan verici finali yılın en çok sözü edilen kitabı olmayı vaat ediyor.

"En heyecanlı yerinde kesilen mükemmel kitap okurları üçüncü cilt için feryat ederken bırakacak."
- Kirkus reviews

"Edward'ı ya da Jacob'u unutun... okurlar taraf tutacak: Peeta mı, yoksa Gale mi?"
- Publishers Weekly

"Katniss ustalıkla öldürürken, Collins vurucu yeteneğiyle yazıyor."
- Time dergisi

"Kusursuz ilerleme hızı ve heyecan verici bir dünyanın inşa edilmesi."
- Booklist

"Ardında yeterince yanıtlanmamış soru bırakarak okurları kıvrandırıp ümitsizce bir sonraki bölümü beklemelerini sağlıyor."
- School Library Journal

Yazar:Suzanne Collins

Sayfa Sayısı: 416
Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus​

Tabi ki öyle ben fikrimi belirtmek istedim.
İnsanlar bir kaitabı almadan önce araştırma yaparlar, bu site karşılarına çıkabilir, benim de fikrimi görmüş olsunlar. :KK66:)

bence çok sürükleyici ve altında yatan çok iyi bi mesajı var hatta birden çok mesajı var
2 kitabı da okudum 3ü sabırsızlıkla bekliyordum
1. kitabın şuan filmi çekiliyor bu arada bilmeyenlere de duyuralım...a.s

bence çok sürükleyici ve altında yatan çok iyi bi mesajı var hatta birden çok mesajı var
2 kitabı da okudum 3ü sabırsızlıkla bekliyordum
1. kitabın şuan filmi çekiliyor bu arada bilmeyenlere de duyuralım...a.s

hadi yaaa

oleyyy çok sevindiimm delikafaduldendelikafaduldendelikafaduldendelikafadulden

yaşasın acilen edinmem lazım bunu

gerçi elimde gece evi serisinin son kitabı var ama

o kadar sürükleyici bir kitap ki gecem gündüzüm katniss oldu .
dil ve anlatım yönünden zayıf olabilir ama pagasus yayınevinin çavrisinden kaynaklanıyor olduğunu düşünüyorum.
kitabın içeriğindeki sistem eleştirileri de gayet başarılı.
şu an ateşi yakalamak serinin 2. kitabındayım
alaycı kuş için sabırsızlanıyorum.

ve alaycı kuş bitti....sonuç hüsran..hiç diğerleri gibi değil..tam bi senaryo

alaycı kuşu çıkar çıkmaz hemen alıp okudum, sonu beklediğim gibiydi ama ilk iki kitaba göre yetersiz buldum, çevirisinde sıkıntılar vardı , yine de keyif aldığım bir seri oldu , tavsiye ediyorum...

seri olarak gayet başarılı fakat hiçbiri açlık oyunları gibi değildi bence sonu benımde beklediğim gibi çıktı yine de iyiki okumuşum diyorum seri kitaplarını sevmem okuduğum ilk belki de tek seri kitabıydı

Bugün bitirdim. 3 kitapta birbirinden güzeldi. Umarım filmlerde kitaplar kadar başarılı olur..

İnsan bu kıtbı okuduktan sonra bence sukretmeyı cok daha ıyı anlar
,Ne kadar fantastıkte gelse
Muhtesem bır serı
her kıtabı 2 ser gunde bıtırdım bır haftada uc kıtap bıttı :)
Cunku ısyerımde full kıtabımı okuyunca :KK70:
Mukemmel bır serı

X