Alasitol kullananlar

Asliyokfotokopisivar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2022
4.464
7.026
Merhaba pcosum ve ikinci kez anne olmak istiyorum. Adetlerim düzensiz, hormonlarim normal fakat yumurtalıklarım duyarlı değilmiş. Doktorum bugün alasitol ve duphaston verdi. İlk dozlarimi bugün aldım. Alasitol şaseyi bir bardak suda eritip içtim ama içene kadar neler çektim hele içtikten sonraki on dk felaketti... Daha önce kullanan arkadaşlarım sizede böyle mi oldu yoksa bana alerji falan mı verdi korktum...

Duphaston iyi birakma kullan, alasitol bilmyrm ama gücün yetiyorsa maddi olarak Ilunga -F siparis ver kendine inositol ve folik asit gibi vitaminler iceriyor ben memnunum pko var bendede gebelik istiyorum hic gebe kalamadim ama düzenli kullaninca adet düzensizligne akne gibi sivilcelerine vs iyi geliyor kendim şahidim.

Duphaston ilk hapimi içtim ve yarım saat sonra adet oldum doktorum içme daha dedi adetin üçüncü günü gidicem yumurta takibine başlayacakmış. Alasitolde bana pahalı geldi 280 TL verdim. Sizin dediğiniz vitaminin ücreti nedir. Teşekkür ederim öneriniz için rabbim nasip etsin inşallah tez zamanda sağlıklı evlat sizede. Ben hamd olsun oğlumda korunmayı bıraktığımız ilk ay hamile kaldım. Ama ikinci için 6 aydır tık yok nasip bakalım zamanını bekliyor heralde.

Allah uzun ömürler versin bitane varmis keske benimde bitane olsa canim 3 yildir ugrasiyorum.. benim önerdigim vitaminde 300 TL civari vardir yalan olmasin ben en son subatta almistim simdi zamlandiysa bilmiyorum tabi , Duphastonu ben 6 ay kullandim canim adet düzensizligim var pkodan dolayi Doktor dedi 10 gün aliyorsun 10 gün sonrada adet oluyorsun işte adeti getirmiyorsa ilac hamile olma ihtimali yüksek tutunmasini saglayan bir ilac hemde adet söktürücü cok arkadas kullaniyor benim hatta hamile arkadasa progestan niyetine yazmisti canim niye öyle oldu ki acaba erken kanamissin.. gelişme olursa yaz merak ettim. Bende adet olmadm evde duphaston var ay sonu olmazsam icicem artik siskinlik yapior olamamak. Birde onu kullaninca iliskide bulunun

Rabbim nasip etsin inşallah canım benim hayırlı haberini almak nasip olsun benim ilk deneyimim olacaktı duphaston ama olamadı benim adetim geçmedi aslında nasıl olduğunu hiç bir şekilde anlamadım ama maşallah diyim üç aydır ayın 7sinde adet oluyorum tabi alışık olmadığım ilk önce tesadüfen olduğumu düşündüm, baktım bir sonraki adetimde ayni gün oldu 0 gecikme yine tesadüftür yorulmusumdur diye düşündüm bu ayın 7sine yakın akintimda ara ara kan görmeye basladigim için doktora gittim korktum megersem adet olcakmisim. Yani aslında doktorun amacı benim ne zaman adet olacağım belli olmadığı için beklemek yerine bian önce beni adet oldurup yumurta takibine başlamaktı ama kendi kendime adet oldum. Neyse gitmem iyi oldu yinede en azından takip altinda deneyeceğiz bu ay bakalım nasıl olcak benim için ilk deneyim doktor takibinde hayırlı olsun inşallah inşallah seninde hap kullanmana gerek kalmaz bebiş gelir

Amin canim insallah Tabi canim haklisin zaten doktorlar öyle yapiyor takip icin bence olucak kafana takma kendini oyala inositol + omega3+ D vitamini başla hemen :) bunlar tek basina bile 3 ay günü gününe adetimi getirdi ama inositol tabi öncü oluyor bu konuda yumurtalarida gelistiriyor canim

İnşallah canım teşekkür ederim önerilerin için birşey daha sorsam senin kullandigin vitamindir suda çözünüp içilen bişey mi tadı nasildi valla bu alasitol beni mahfetti nasıl kullanicam 15 gün bilmiyorum bide günde iki kere boğazımı aşırı yakıyor ogurte ogurte içirtiyor

Walla canim benimki kapsül yutmasi gayet normal bir yan etkisini görmedim, ben cocuklugmdan beri hap yutamiyorum ilk defa kocaman kapsül yutuyorum ama etkili yani ben faydasini gördüm az cok inkar edemem Markasi Ilunga -F bana kadin doğum uzmani recete etmisti öyle almistim ama instagramda bir kadinda satiyor önceki storylerinede bakarsan orda paylasimlarida var aklinda olsun.

Teşekkür ederim canım ama sosyal medya kullanmıyorum bu bitsinde senin söylediğin markayı alırım tekrar kullan derse doktorum. Keşke bana da kapsül verseydi valla yutmaya razıyım anamı ağlattı bu benim buarada sokulemiyorum bı turlu sadece leke geliyor hala tam adete donusmedi duphaston bir tane içmiştim ya acaba o yapmış olabilir mi

Normalde 10 gün sürüyo sökmesi ama duphaston yapmista olabilir herkesin bünyesi farkli hic gebelik testi yaptin mi emin ol iyce bide sökülemiyorsan ya C vitaminli seyler tüket bol bol limonlu su yada günde 2-3 fincan papatya ergenligimde hemen papatya cayi söktürürdü idrar yollarina iyi geldigi icin. Hormonlar deli gibi oynayinca öyle oluyor bende hala adet olmadm 3 veya 4 gün leke oldu gitti pembemsi napsam bilemedim

Kaset test yaptım negatif çıktı ultrason muayenesi de oldum temiz çıktı anlamadım bende niye böyle oldu. Papatya çayı deneyim bir inşallah etki eder hemen sende önce bir test yap bence doktora da git biliyorsun bazen kist oluşuyor pcosta

Doktorum izinde gicik karı .. yurtdisinda berbat varya kadinhastaligini cekmek bu konuda türkiye bir numara .. test yapmaya korkuyom adet ay sonunda oluyom normalde 25inde cok var 3 aydir olmuyorum test yapcamda zaman kolluyom eşimden gizli yapcam her yaptigimda kapida bekliyor icim parcalaniyor öyle yapinca yada hep soruyor korkuyorum yapmaya hic bir belirtimde yok bel agrim vardi kayboldu akinti vardi pembemsi durdu ...papatya ic belki iyi gelir

Evet evet yurtdisinda yaşayan kimle konuşsam memnun değil çok şükür imkanlarımız çok güzel ama iyi doktora denk gelmek çok zor... Oyy kıyamam ya psikolojik olarak çok zorlayan bir durum rabbim yardımcınız olsun canım benimm sen eşinden gizli yap yine ama etkilenmemek için dusunki kendine yapmıyorsun başkasına yapıyorsun. Oğluma hamile kaldığımı öğrendiğim gün hiç umudum yoktu adetim iki ay geçmişti, iki hafta önce ne kanda ne idrarda çıktı. Çok üzülüyordum çünkü bı doktor çok korkuttu beni tedavi olmadan hamile kalamazsin tüp bebek yapmak zorunda kalırız diyerek. Arkadaşım aradı aslı nolur test yap dedi istemiyorum çok üzülüyorum negatif çıkınca dedim. Hatırım için nolursun kayınvalidene test yapıyormuşsun gibi düşün dedi gittim test aldım ve pozitif çıktı iki hafta önce kanda çıkmayan çocuk iki hafta sonra kaset testte çıktı ve 5 haftalikti normalde insanlar 3 haftalıkken bile kaset testte öğreniyor benim ki kanda dahi çıkmadı. İnşallah senin de şimdi pozitif çıkar bende bugün gittim doktora duphastona tekrar başlıyorum acaba yerleşme kanaması mi dedi doktor ilk sonra muayene etti yumurtalıkların hareketlenmis belki yumurtlama dönemine de giriyor olabilirsin dedi duphastonu iç bebek varsa korur yoksada adet oldurur dedi bakalım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…