(¯`¸·´¯)Akvaryumda Balık(¯`·¸´¯)

cesurkiz39

Nirvana
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2007
5.419
1.584
39
arkadaşlar aranızda akvaryumda balık besleyen var mı ben yaklaşı 3 hafta önce beslemeye başladım ama baıkar hep öldü ömrlerini nas uzatabilirim

lütfen yardım edin

CANIM AKVARYUMDA BALIK BESLEMEYE BAŞLAMAKLA İYİ BİR SEÇİM YAPMIŞSIN.
BENİM 2 YILDIR GÖZÜM GİBİ BAKTIĞIM PİRHANA CİNSİ BİR BALIĞIM VAR,ŞİMDİ MAŞALLAH ÇOK BÜYÜDÜ VE ONUN BESLENMESİNE BAKIMINA ÇOK ÖNEM VERİYORUM.
ÖNCELİKLE AKVARYUM SEÇİMİNE DİKKAT ET,ÇOK UFAK BİR AKVARYUM OLMAZSA BALIKDA OKADAR KENDİNİ GLİŞTİRİR VE BİROKADARDA BÜYÜR.
İKİNCİSİ HAFTADA 1 KEZ MUTLAKA DİNLENDİRİLMİŞ YADA ARITILMIŞ SUYLA TAZELEMEN GEREKİYOR.
ÜÇÜNCÜSÜ PETSHOPLARDA SATILIYO YAKLAŞIK 9 YADA 10 YTLYE HAVA YANİ OKSİJEN PÜSKÜTEN BİR CİHAZ,BU CİHAZ AYNI ZAMANDA SUYUNUDA FİLTRE EDİYOR.
BİRDE KIŞ MEVSİMLERİNDE SUYUNUN ILIK OLMASI İÇİNDE TERMOSTATLAR SATILIYO,ODA ÇOK ÖNEMLİ AMA JAPON BALIKLARI İÇİN BU FARKETMEZ.
BALIKTA MANTAR OLMAMASI İÇİN MAVİ SU GÖRÜNÜMÜNDE DEZENFEKTAN SATILIYO 3 YADA 3,5 YTLYE,ONDAN HER SU DEĞİŞTİRMENDE AKVARYUMUN BÜYÜKLÜĞÜNE GÖRE BİR KAÇ DAMLA DAMLATIYOSUN.
VİTAMİNİDE İHMAL ETME,ODA AYNI FİYATLARDA SATILIYOR,YEM ATACAĞIN ZAMAN BU YEMİ BİR KAÇ DAMLA VİTAMİNLE YIKA VE ÖYLE VER ,HER YEMLEMENDE DEĞİL AMA ARADA SIRADA...
İNŞALLAH FAYDALI OLABİLMİŞİMDİR.

saoasn canım suyunu ılık tutuyorum oksijen tüpüde var ama hep ölüyo tavsiyelerin için tşk ederim

saoasn canım suyunu ılık tutuyorum oksijen tüpüde var ama hep ölüyo tavsiyelerin için tşk ederim

BALIĞININ CİNSİNİ ÖĞRENEBİLİRMİYİM.AYRICA OKSİJEN TÜPÜNÜDE AYDA BİRKAÇ KEZ ÇIKARTIP YIKAMAYI İHMAL ETME,İÇİNDEKİ SÜNGERİ ÇOK KİRLENİYO ÇÜNKÜ.YA NİYE ÖLÜYOLAR ACABA,BAŞKA NELER YAPIYOSUN NE ŞEKİLDE BESLİYOSUN YAZARMISIN,ÇOK FAZLA YEM ATMIYOSUN DEĞİLMİ?

balıklar japon balığı derilerinde değişikik oluyo sabah baktığımda ölmüş oluyuyor yem az veriyrum 5 taneydi şimdi 2 balık oldu acaba hastalık oluyomu

japon balıgı en dayanıklı balıktır bizde besliyoruz ordan biliyorum bahçemizde bir havuz var yaz kış orda dururlar soguk havalarda buz bile tutar üstü hiçç bir şey olmaz o balıklara suyunuda kirlendikçe temizleriz pis bile olsa yaşarlar oksijen tüpü bile yoktur koymadık... en önemli olan mantar olmamaları arada ilaç at yada hiç yapamıyorsan batikonlu suya balıkları daldır çıkar bunu ara sıra yap mantar olmazlar belki seninkiler hastalıkdan ölüyor olabilir

tavsiyelerin için tşk ederim balıkların üzeieri benek benek niye böyle ldu bimiyrum

bak benek benek oluyorsa mantar büyük ihtimal sana yakın balık satan biri varsa götür sana bir ilaç verebilir dezevekte için ve batikonu unutma denenmiştir bir çok akvaryumcu kullanıyormuş (meslek sırları)

ewet bende balık beslıyorum benım akvaryumum da var faunusta da var ve kaplumbamda var cok zevklı iyiki baslamısın

oksijen püskürten havalardan al hem onlar suyuda temizliyor içindeki süngeri cıkarıp yıkayıp gene takıyosun yani sürekli su temzileme derdin olmuyor bide mürekkep var (mürekkep dersen veririler balıklar için) onlara özel onlardanda damlatırsan daha saglıklı olmasını saglar fazlada yem verme doyma hisleri yoktur biliyosun hatta ben iki günde bir veriyorum ve balık sayısına göre kırıp atıyorum ve benimkilerde 1 yıldır cok saglıklılar :) yavrularımızda oldu şimdi

benek benek olmaması için ve saglıklı olmaları için mürekkep kulanın arkadaşlar mürekkep balıgının mürekkebiymiş onuda söyliyim satıcıya söylerseniz zaten hemen verir size

canım benim eşimde yaklaşık 6 yıldır balık besliyor şu anda evimizde 120 litrelik bi tane var.mecburiyetten öğrendim pek çok şeyini.anladığım kadarıyla beyaz benek denen bir hastalık var şu an akvaryumunda.tüm suyu değiştirdikten sonra beyaz benek ilacı kullanmalısın.hastalığın sebebi ani ısı değişimleri.japonda ısıtıcıya ihtiyacın yok.fakat bu türler de her gün suyun bir bölümünü değiştirmen gerekiyor.%10'u yeterli.mutlaka dinlenmiş su olmalı.bir de vitamindense doğal şeyler kullanırsan daha iyi,çok iyi yıkanmış haşlanmış ıspanak ,çok iyi hoşlanmış yumurta sarısı(az miktarda,renklerini güzelleştirir).ve bu konuda geniş bilgi alabileceğin bir sitenin adresinide vereyim sana.yıllardır bununla uğraşan kişiler var orada.

Son düzenleyen: Moderatör:
evet o sitenin bize çok yardımı oluyor.hatta buda şu anda evimizde bulunan akvaryum

Son düzenleyen: Moderatör:
bende daha önce lepistes melek plati baktım ama olmadı şimdi de japon balığı aldım ilk gün bir tanesi öldü diğerleri yaşıyor bakalım kalanlara bakabilecekmiyim çok güzeller ama öldükleri zaman çok üzülüyorum

mrb bende ilk japonla başlamıştım :)5 yıl kardar bakabilmiştim ona 6aydır bir yunus ve sarı prensesim var
hâlâ balık beslemeye devam eden varmı :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…