Akut vajinit

unknown111

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2022
1
0
25
Kızlar ben nerdeyse 1 senedir akut vajinit, bakteriyel vajinozis ile savaş veriyorum. Ne yapsam ne kullansam asla geçmedi. Beslenme tarzıma bile öyle dikkat ettim ki geçsin diye. Nerdeyse 2 aydır paketli tek bir gıda bile tüketmedim. Doktora gittim kaç tane vajinal ovul kaç tane vajinal krem kullandım. Antibiyotiklerde cabası. 2 buçuk yıllık evliyim. Korunuyorduk ama doktorum artık korunmayı bırakın dedi. Bu ay korunmayı bırakacağız :KK43: hormon değerlerime göre bebek olmaması için sorun yok. Bakteriyel vajinozis doğrudan etkilemez döllenmeyi dedi ama doktorum bazı insanlar da olmaz diyor :KK43: arkadaşlar çok korkuyorum inanın gece uykularımı yitirdim böyle yoğun sulu sarı akıntı oluyor geçmiyor :KK43: çocuk olur mu sizce? :KK43: birde Saraçoğlunun soğan kürüne başladım şimdi de sulu sulu akıntım var sarı renk :KK43: dua edin benim için ve başınızdan geçtiyse bunu atlattıysanız bana da yardımcı olursanız duamı alırsınız :KK43:

Canm fraksiyonel lazer yaptırmanı tavsiye ederiö eğer son denediğin ilaçlarlada geçmezse

Canm fraksiyonel lazer yaptırmanı tavsiye ederiö eğer son denediğin ilaçlarlada geçmezse
Fraksiyonel lazer dediğiniz nasıl bir işlem. Vajinanın içine mi yapılan bir işlem. Şimdi internetten baktım ama candida ile ilgili pek bilgi yer edinmiyor

Vajina içine uygulanıyor evet candida gb mantar enfeksiyonlarında neredeyse tek seansta çözüm oluyor aslında

Kızlar ben nerdeyse 1 senedir akut vajinit, bakteriyel vajinozis ile savaş veriyorum. Ne yapsam ne kullansam asla geçmedi. Beslenme tarzıma bile öyle dikkat ettim ki geçsin diye. Nerdeyse 2 aydır paketli tek bir gıda bile tüketmedim. Doktora gittim kaç tane vajinal ovul kaç tane vajinal krem kullandım. Antibiyotiklerde cabası. 2 buçuk yıllık evliyim. Korunuyorduk ama doktorum artık korunmayı bırakın dedi. Bu ay korunmayı bırakacağız :KK43: hormon değerlerime göre bebek olmaması için sorun yok. Bakteriyel vajinozis doğrudan etkilemez döllenmeyi dedi ama doktorum bazı insanlar da olmaz diyor :KK43: arkadaşlar çok korkuyorum inanın gece uykularımı yitirdim böyle yoğun sulu sarı akıntı oluyor geçmiyor :KK43: çocuk olur mu sizce? :KK43: birde Saraçoğlunun soğan kürüne başladım şimdi de sulu sulu akıntım var sarı renk :KK43: dua edin benim için ve başınızdan geçtiyse bunu atlattıysanız bana da yardımcı olursanız duamı alırsınız :KK43:
Ben çok uzun süre yoğun sarı-yeşil akıntıyla aynı sıkıntıları yaşadım. Kullanmadığım fitil, mantar ilacı, antibiyotik kalmadı. Hiçbir işe yaramadı. Gerçi benim tahliller, tetkikler de temiz çıkıyordu ama akıntı geçmiyordu. En son borik asit verdi ama ben ona güvenemediğim için almadım çünkü İstanbul'da tek bir eczanenin adını verdi, oradan alabilirsin dedi. Başka bir eczaneye sordum, duymamışlar bile. Neyse sonuçta probiyotik fitille biraz hafifledi şikayetlerim. Bizde başka sıkıntılar da olduğu için tüp bebek tedavisine başladık. Probiyotik fitili de bıraktım. Hamilelikte de biraz sıkıntı oldu ama bebeği etkileyen bir şey olmadı, sadece ben sıkıntı yaşıyordum kaşıntıdan dolayı. O da sürekli değildi. Yine probiyotik fitil verdi doktorum. Bebeğe asıl sıkıntı verecek olan şey idrar yolu enfeksiyonu benim bildiğim kadarıyla mantarın bir etkisi yok. Doktorunla yine konuşursun tabii

Bu lanet sey bende de var. Yoğun sarı yeşil karısımı akıntı üstelik kokuyor. Gitmediğim doktor kalmadı kullanmadığımda fitil yok arkadas gecmiyor. Üstelik 4 aydır bebek istiyoruz olmuyor. Bu enfeksiyona mı bağlı artık bilmiyorum gercekten kafayı yicem. Atlatan varsa bana da yardımcı olsun.

Elma sirkesi, KK markasının elma sirkesini direkt sürdüm, çok yakıyor tabiki, dayanamam derseniz suyla biraz seyreltin. Ama müthiş iyi geliyor. Hatta mantarlı kısımların beyazladığını görebilirsin sürdükten sonra. Senede 1 2 kez oluyor benim de, çözümüm sirke.

Bu lanet sey bende de var. Yoğun sarı yeşil karısımı akıntı üstelik kokuyor. Gitmediğim doktor kalmadı kullanmadığımda fitil yok arkadas gecmiyor. Üstelik 4 aydır bebek istiyoruz olmuyor. Bu enfeksiyona mı bağlı artık bilmiyorum gercekten kafayı yicem. Atlatan varsa bana da yardımcı olsun.
Yumuşatıcı kullanmayın. Kokulu tuvalet kağıdı kullanmayın. Çamaşırlar makinede yıkandıktan sonra bir kez daha durulayın. Saç kremi, peeling gibi şeyler genital bölgenin tam durulanmamasına nemli kalmasına sebep olabilir, onları da kullanmayın. Bunlar benim kişisel deneyimlerim. Bir de yukarıda belirttiğim gibi elma sirkesi sürün pamukla. Çok yanacak ama müthiş iyi gelecek biraz sabrederseniz rahatlayacaksınız.

X