Aktivite merkezimi? Yürüteç mi?Salıncak mı?

meltemasel

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2014
63
4
33
Selam 6 aylık bir kızım var ve cok hareketli enerjısını atması ıcın ona bişeyler almak istiyorum ama neye baksam hep birşey çıkıyor yürüteç almak istedim biraz araştırdım birçok zararı varmıs hatta bazı ülkelerde yasaklanmıs hoppala dedim oda pek güvenli değilmiş, salıncak almakta karar vermiştim ki baktım biraz ondada enerjı atıcak kesfedıcek bişey göremedim sadece sallanıcak eee o kadar oyun oynasın yorulsun istiyorum son olarak günlerce arastırma sonunda bunu gördüm biraz fazla fiyatı ama oyun için en uygunu bu geldi bana kullanan varmı tavsiye edermisiniz birde sizin fikrinizi almak istedim.Aktivite merkezi dediğimin resmini paylastım umarım becerebilmişimdir.

bright-starts-bounce-bounce-baby-aktivite-merkezi-hoppala-7122-new-2014.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aktivite masası veya ilk arabam düşünebilirsin .

Bize de doktorumuz yürüteci önermemişti . Alsanız bile yarım saatten uzun oturmasın dediğinden almadık .
Bir de aldığın şey ilgisini çekmese bile hemen elden çıkarmamanı öneririm , bir süre saklayıp tekrar çıkarırsan ilgisini çekebilir . Dönem dönem ilgi alanları da değişiyor ufaklıkların . Bizimkinin yüzüne bakmadığı şey 2 ay sonra bir anda vazgeçilmezi olabiliyor . Aklında bulunsun .

Ben büyük oğlumda yürüteç kullandım, şu an 11 aylık olan ikinci oğlumda kullanıyor. bu oyuncağın yürüteçten farkı tekerleksiz olması bence.

benim kızımda çok hareketliydi bebekken 5 aylıkken elini tuttuğumda oturmazdı hemen ayağa kalkardı ve artık dayanamayıp bir yürüteç almıştık çok rahat ettik. Hiç emeklemeyi istemeyen bir bebekti 10 aylıkken yürüdü .
Fakat yürüteçte dikkat edilemesi gerekenler var 10-15 dak fazla kalmamalı, ortopedik güzel bir ayakkabı ile yere basmalı ve yürüteç çok yüksek olup bebeğin parmak ucuyla basması engelllenmeli bence...

Selam 6 aylık bir kızım var ve cok hareketli enerjısını atması ıcın ona bişeyler almak istiyorum ama neye baksam hep birşey çıkıyor yürüteç almak istedim biraz araştırdım birçok zararı varmıs hatta bazı ülkelerde yasaklanmıs hoppala dedim oda pek güvenli değilmiş, salıncak almakta karar vermiştim ki baktım biraz ondada enerjı atıcak kesfedıcek bişey göremedim sadece sallanıcak eee o kadar oyun oynasın yorulsun istiyorum son olarak günlerce arastırma sonunda bunu gördüm biraz fazla fiyatı ama oyun için en uygunu bu geldi bana kullanan varmı tavsiye edermisiniz birde sizin fikrinizi almak istedim.Aktivite merkezi dediğimin resmini paylastım umarım becerebilmişimdir.

Eki Görüntüle 1338324

canim benim kizimin yuruteci ayni bu sekildeydi. senin bu gosterdigin yurutecle bir farki yok. Ayrica arkadaslarin dedigi gibi yurutec sakincali deniliyor. Tabi neden oyle soylendigini arastirdiniz mi bilmiyorum ama. Bacaklari ve kalcasi icin zararli oldugu icin. Ayrica uzun sure oturunca. Gunde yarim saat veya 1 oturmasi zararli olmaz hemen. Ama bebegini ona koyup 3-4 saat arka arkaya onda oturmasi sakincali. Cunku oyle yapan annelerde var. Ayrica bebegin oturabiliyorsa oyle yurutece koyabilirsin. oturamiyan bebekleri yurutece koymak sakincali.

Bende aldim kizima chicco marka ve oturdugu yerd bezdendi yani kalin sungerli degil ince oldugu icin bacaklari cok ayrik kalmiyordu. ve ayrica 15 dakika falan biniyordu ordan oraya kosturuyordu cok zevk aliyordu.

Bazen iste lazim oluyor mesela evde baska kimse yoksa lavaboya bile giderken ya bebegi yatagi gibi guvenli bir yere birakmak lazim yada boyle birseyin icine. Ben hic bir zaman kizimi yalniz basina oturma salonunda yerde birakmadim her zaman gozumun onundedir.

X