Akrepler

Gxuxlsxuxm Sultan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2007
6.201
43
Tas yakindan gelirmis...hos uzaktan gelen taslar zaten acitmaz ya...

Cogunlukla ayni kani tasidigin insanlardan görürsün nankörlügü cirkinligi...

O benim canim ya...benim iyligmi ister diye düsünürsün..ama birde bakarsinki amcan teyzen kuzenin dayin halan dedigin, aile bildigin insanlar senin hicte iyi olmani istemiyormus...seni cekemiyormus...senin mutlu olmandan mutsuz oluyormus...senin üzüntünden mutlu oluyormus....yüzüne canim deyip arkandan canin ciksin diyorlarmis...

Iste o vakit anliyorsun...akrabami akrepmi var yaninda diye....

Üzülüyorsun tabiki...sana bu kadar yakin olan bir insan nasil olurda bu kadar düsman olabilir????

Sizin etrafinizda akrepler varmi???

akrabalarımla aram ıyı degıl benım.. sevmıyorum bılmıyorum belki çok sevmem gerektiği vurgulandıgı ıcndır. gözümde herbirinin hatası vardır sertim biraz.. yaklaşamazlar bana pek.. bana bişi denirse de hatalarını sayarım yüzlerine.. bişey diyemezler sonra..
ama en çok teyzeme darılmıştım.. yaşım gelmiş 22 ye evde kaldığımı bu saatten sonra 30 40 yaslarındaki adamlarla evlenebilceğimi sölemişti.. ben de teyze sen yegenıne onları mı layık görüyorsun demiştim.. yok kızım bu saatten sonra seni alan olmaz demişti.. ben de sen derdini çekme teyzecim ben bulurum demiştim.. o gun bugun sarılamıyorum.. kendi yegenı icin böle düşünen birisi..
teyzelerimle munakaşalarım hep bu yuzden genelde.. bizim aile meselelerimize çok karışıyolar. ama ben karıştırmıyorum.. cevaplarını alıyolar.. küsüyolar mı evet.. ama keyifleri bilir.. onları yaşı 50 onların bizi idare etmesi lazım bizim onları değil..

arkadaslarıma gelince çooook akrep vardı... hepsini bir bir temizlemeye çalıştım hayatımdan.. mutsuzlugumdan basarısızlıgımdan keyıflenen çok kişi vardı.. insan inanmak dahi istemiyo ben ne yaptım diyo.. ama sonunda pis kanı akıtıyorsunuz ve kurtuluyorsunuz..

biraz dobra olmak lazım belki de.. bilmiyorum..

Evet dobra olmak lazim...insanlara hak ettigi gibi davranmak konusmak lazim..a.s
Annemin Babamin hatirini saymasaydim coktan hak ettiklerini verirdim galiba.

akrabalara girersem çıkamam gibi geliyor,her zaman dediğim gibi en büyük avantajım uzak olmam.

yüzlerini görmeyince zarar minumuma iniyor.

ben sadece akrabalar değil,yakın temastaki insan ilişkilerinin,çok menfi ve haset yüklü olduğunu düşünüyorum.

artık bu devirde kimse kimsenin tırnağının uzadığını istemiyor.

senin derdinde milletin çayına çerez oluyor,sen acı çekmişsin kimin umrunda ki,

ve bir anlamda başına gelen kötü olaylarla teselli buluyorlar...

""akrabanın akrabaya ettiğini , akrep etmez akrebe""
malesefki var !!!
olamsa ne iy olur ama işte herşey bi imtahan diyip rahataltıyorum içimi
yapılanları takmamaya çalışıyorum
bıçak çok derinden saplanmadıkça sesimi çıkartmıyorum
amma öyle olduysa canım çok yandıysa
yaptıklarından pişmanlık hisettirecek şekilde ,yaptığı tüm çirkinlikleri yüzne vuruyorum ve sus pus oluyolar!
hak ediyolar bazen
biz sustukça tepemize biniyolar
arada sesi yükseltmek gerek aciz olmadığını aslında herşeyin farkında olduğunu belli etmek gerek

benim bi sözüm vardı zamanında
"sustuğuma bakmayın...herşeyin farkındayım...sadece kalee almıyorum..." diye

Son düzenleme:

Uzak olmak zarari minimuma indirsede huzurunu bozmaya yetiyor bazen ilaydacim...sadece sana yapilanlari degil annene babane kardesine yapilan haksizliklari hazim edemiyorsunki!!
Dogru tirnagnin uzmasini istemeyenleri birak uzamis tirnagni kesmek isteyenler bile var...ve isin en aci tarafida bu insanlarla ayni kani tasiyor olmak

Güzel bir söz arkadasim....benimde cok sevdigim bir söz vardir buna benzeyen

Suskunlugum asaletimdendir....her lafa bir cevabim vardir aslinda...lakin önce lafa bakarim lafmi diye...sonrada söyleyene bakarim adammi diye...

çoookkkk gülsümüm çok...
baba tarafım toptan akrep...anne uzak tarafından da çoookkk....
en son çok sevgili halacığım, olmuyor bebeğpi galiba demiş...
yuhhh...aramızda 1000 km var...nerden çıkardın...
kaldı ki öyle olsun...benim bebeğim olmasa bununla benim canımı acıtacak son insan bile sen olmamalısın...ayıp yaaa...kan kan aynı kanı taşıyoruz...
Allah büyük tabi...herşeyi ve herkesi görüyor...

Demekki Senin beben olmasaydi mutlu olcakti zayir...
Eline ne gececekse.

Dedigin gibi Allah cok büyük....böyle akreplerden Allaha siginrim..

Olmaz mııı herkesin vardır mutlaka bizimde var maalesef diyorum....
Ben anladım ki bu insanların zoru nedir.Canım kanın dediğin neden böyle yapar.Nedir alıp veremediği şey.Yok yookk kimseye gereğinden fazla ilgi alaka göstemeyeceksin....
Onlara fazla gelebiliyor..
Çünkü sen haketmediğin şeyleri görünce anlıyorsun olanı biteni arkandan ne işler çevrildiğini....
Yazık diyorum ben sadece onları kendine haline bıraktık biz ailecek ne konuşursalar konuşsunlarr....
Ama ailem üzülünce bizde üzülüyoruz bu şekilde haksızlığa uğradıkları için...
ınsanlar sadece yalakalığa ve çıkarları neredeyse o yöne çeviriyorlar kendilerini..
Ve bende bu davranışlarını gördükçe çirkin sözlerini duydukça nefretima rtıyor.
Ama yine de sesimiz çıkmıyor.....
Suskunlugum asaletimdendir....her lafa bir cevabim vardir aslinda...lakin önce lafa bakarim lafmi diye...sonrada söyleyene bakarim adammi diye...
Gerçekten çok doğru bir söz bende çok severim...Yoksa bizde biliyoruz onlara hadlerini bildirmeyi...

çok istediğim bir bölüm vardı üniversitede, lisede okurken hep söylerdim...kazanamadım....
sınav sonuçları açıklandığında halamın yüzündeki kahkahayı unutamam...
yüzümü güldüren herşey deli etmiştir onları...
aman neysem...canımı sıkmayım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…