aklım çok karışık

asude80

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2008
139
1
merhaba kızlar,yarıyıl tatilinde tüpbbek yaptık tutmadı.geçen ay dr un ne düşük diyebildiği rahim zarı olabileceğini söylediği bir parça düşürdüm.internet araştırmalarıma göre 8 haftalık bir kese. sorun şu ki geçen iki ay pek kanamam olmadı. düşükte bile 1 ped doldu. yalnız adet tarihim hep düzenli iken,şimdi kaç gün de bir olduğumu bilmiyorum.kasıklarımda özellikle solda ve rahmimde batmalar var,midem bulanıyor,rengim kaçtı,akıntım var...bugün kanda bhcg baktırdım 1,38 çıktı. tüp bebekten sonra bile 0,35 ti.hiç bu kadar yüksek çıkmadı.test ne kadar hassas yapıldı ya da çok erken yaptırmış olabilir miyim ?adet günlerime bi bakar mısınız?
son 1 yıllık kayıt:
24mayıs-26haz-23tem-21ağğus-15 eylül-13ek-8kas-3aral-5ocak-4şub-3mrt(tüp bebek sonrası)-2nisan?-27nisan(29 nisan düşük)mayıs??

canım böyle durumlarda 2 günde bir kan testi yapılması gerektiğini biliyorum canım
doktorunla görüştün mü

canım böyle durumlarda 2 günde bir kan testi yapılması gerektiğini biliyorum canım
doktorunla görüştün mü

canım sağolasın bi sen ilgilenmişsin benimle.dr kağıdı aldı ve çöpe attı psikolojiktir eve gidene kadar geçer dedi.bugün adet sancısı gibi sancım oldu.bulantı da ..yarın sevk alıp salı tekrar yaptırayım.

canım guldenin dedigi gibi sürekli test gerek...benden istemişti doktor hep...
düşügün kalıntıları bile olsa hcg de çıkabilir tatlım...

Canim öncelikle gecmis olsun. Bende gecen ayki adetimi (22 nisan) beklerken bir kac gün önce test yapmistim silik cizgi gördüm, inanamadim, hatta dijital clearblue testi kullandim ondada hamile yazisi cikti, hatta o testin hassasligi 50 üzerinde. Gel görki adetim bekledigim tarihte geldi ve ben kendi kendime testlerde bozukluk var dedim beni kandirdi bu gicik testler diye söylendim. Yanliz adetim cok az miktarda geldi ama ben pek üstüne düsmemistim, aradan yaklasik 1 hafta gecti aniden sancilandim ve tuvalette sanciyla beraber kocaman bir parca düsürdüm. Anladimki bebekti o. Saglik olsun dedik giden gitti yapacak bisey yok artik dedik esimle. Ertesi gün tekrar ayni sanci ile bi parca daha düstü buda bebegin icinde bulundugu plasentaydi. Agladim sizladim sonra hastaneye gittik ve düsük yaptin dediler. Benim yasadigim üstüne görme olayi. Zaten cok talihsizlikler yasadigim icin gebe olacagim hic aklima gelmemisti, 6 senedir ugrasiyorduk. Cok uzun oldu ama bende senin gibi merakla adetimi mayis ayinda bekliyordum ve 21 mayista adet oldum. Yani hic gecikme falan yoktu. Insallah sendede kötü bisey yoktur.

canım benim inan çok üzüldüm.inşallah tez zamanda yine hamiş olursun ve yavrunun yavrusunuda görürsün.bugün bulantım azaldı,göğsümde hiç hasasiyet yok,adet zamanı bile olurdu.belden aşağım şişti sanki.bacaklarım bile.bugün sevk aldım yarın bi test vericem.hayırlısı.şuan hamile okadar isterim ki.Allahtan hayırlısı

laubali, öncelikle, okurken ben gerildim.. ağladım hıçkırarak.
çok geçmiş olsun.
allah yeniden kavuştursun meleğinle seni.
kimselere yaşatmasın böyle şeyler.

asude, güzelim.. 2 günde bir olacak şekilde, 3 kan testi yaptıracaksın sen hemen. aradaki artışın katlayarak olması lazım.
değerlerin olağan ise, gebesindir, geç döllenme sonucunda o kadar düşük çıkmış olabilir sonuç.
bazı doktorlar kendini bilmez oluyor, takılma sen onlara.

ben acıbadem'de bile, test neticeme öyle bi yan gözle bakıp, ''sonuç falan yok - negatif yani'' dendiğini gördüm.
takma kafana - moralini bozma.

kadın dediğin yaratık, kendi kendinin de ailesinin de doktorudur.

Senin adet tarihin ne zaman peki? Cünkü senin yasadigini tipa tip yasadim, gögüslerde hassasiyet, hatta bas dönmesi ve basagrisi ani tansiyon düsmeleri falan ama hepsi adetten sonra biti verdi hic birsey olmamis yasanmamis gibi.
Yinede insallah hayirli sonuc alirsinizda sizde bebeginize kavusursunuz. Rabbim ne mücizeler veriyor umarim bu sefer sans size güler.

Yalel--- sagol arkadasim valla ben 6 senedir aglaya aglaya gözümde yas kalmadi. Keske bilseydim hamile oldugumu ama o kadar cok ugrastik, asilama, tüp bebek vs tutmayinca bu seferde niye kendiliginden olsun hic akil veremedik yani, eh bide üstüne görme olunca tam kafayi yiyecek gibi oldum, sadece sansizligima üzüldüm. Verende allah alanda allah, napalim demekki bu dünyada yiyecegi ekmegi yokmus, insallah yakinda tekrar hamis kaliriz vardir herseyde bir hayir.

kızlar bu sabah hormon,kan ne varsa yaz dedim dr a.gülerek yazdı.eşim sonuçları almaya gitti.negatif olmasa şimdiye sesi çıkardı. ne yapalım. psikolojik olarak birgün karnımda büyüyecek ama ne zaman bilmiyorum.geçen ay 27sinde oldum.28günde bir düzenli adet oluyordum,sadece senede 2 kez falan büyük sapmalar oluyor.herhalde buda onlardan biri.hayırlısı bakalım.
Allah hiç birimizi şu dünyada yalnız bırakmasın.herkesin hoplayıp zıplayarak,tuvalete atarak değer vermediği o can bizi ne hallere sokuyor.anneme bile kızar oldum çocuk aldırdığı için.başına gelmeyen bilmiyor işte...

arkadaşım kanda gebelik testi yaptığında hamile sayılman için 5in üstünde çıkması gerekiyor. benimde 2 negatif tüp bebek denemem var ve 28 günde düzenli bir şekilde regli olmama rağmen tedavi sonrası düzenim bozuldu, günlerim 28 üstüne çıktı.30-32 günde olmaya başladı. az oldu vs... hatta dediğin gibi bendende kocaman parça düştü. B-hcg de 5.5 e kadar olan değer negatiftir.
eğer düşükte olmuş olsa daha yüksek çıkması gerekiyordu...

Son düzenleme:

canım haklısın negatif olduğunu biliyorum dayükselir mi diye umutlanmıştım.teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…