Ailemin Sevgilimi Onaylaması, Kabul etmesi için Dua

ilginchakkatenn

Hazelin
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
485
195
Merhaba.Hayatımda biri var, ailem onu istemiyor.Yani hiç tanışmadılar, telefonda sadece konuştular, pek iyi bir konuşma olmadı, aksine ayrılın diye baskı yapıcı, hakaret edici onur kırıcı bir konuşma oldu.Tabi hayırlısını Allahım bilir ama bu tür konular için hangi duaları , esmaları okumalıyım? Hangi zikirleri çekmeliyim? Hayırlısı o ise ailemin olumsuz tutumu değişmesi, sevgilimi kabul etmeleri için.Şimdiden herkesten Allah razı olsun, Rabbim dualarımızı hayırlısı ile kabul etsin inşallah 🙏

Merhaba kızlar.Benim 4 senedir tanıdığım birisi var.Sevgili olduk, beni aldattığını ayrıldıktan sonra öğrendim o ara mutsuzdum anneme bir sevgilimin olduğunu ama beni aldattığını söyledim annem de artık tekrar olma seni üzmüş, aldatmış dedi.Aradan bir kaç ay geçti biz barıştık ama aileme söylemedim.Annem takipleştiğimi gördü çocukla barıştığımızı anladı, sil onu, dengin değil bak sen üniversite okuyorsun falan dediler, olaylar o zaman koptu zaten.Annem çocukla konuştu numarasını almış, baya hararetli bir konuşma olmuş daha sonradan babam da konuştu çocukla ve biraz tehdit vari konuşmuş işte kızımı bırak, bırakmazsan kötü olur gibisine.Çocuk şu an bir işte çalışıyor, ben üniversite okuyorum 1 senem kaldı, denk değilsiniz muhabbeti yapmışlar çocuğa.Babam küfür etmiş.Yani çok üzülüyorum ben, çocuğu seviyorum ama ailem istemiyor hatta annem bu olaylardan beri konuşmuyor benimle, ne yapacağımı bilmiyorum.Çocuğun ailesi çok iyi bu durumlardan haberdar üzülüyorlar, elimden sadece dua etmek geliyor.Çocuk hatta bana seni seviyorum ama ailenle uğraşamam ben dedi.Hem annem hem babam baskı kurdular benim üstüme yani ikisi çocukla konuştu telefonda, yüzünü görse tanışsa tamam dicem ama kulaktan dolma bilgilerle hareket ediyorlar.Annem hata sormuş tanışmak istemedin mi bizimle diye o da demiş x( ben) sizden korktuğunu söyledi o yüzden erteledik hep.Annem de demiş korkmak bu mu.Ama biliyordum bilmiyorum önceden tanıştırsam annem ya yine istemezdi, ya da erken bak üniversite okuyorsun dedi önümüze engel koyardı.Ben 23 o 26 yaşında bilmiyorum, siz benim yerimde olsanız napardınız? Babam dün konuştuk bana halen görüşmüyorsun dimi bak ona da dedim duymayayım diyor.

Merhaba.Hayatımda biri var, ailem onu istemiyor.Yani hiç tanışmadılar, telefonda sadece konuştular, pek iyi bir konuşma olmadı, aksine ayrılın diye baskı yapıcı, hakaret edici onur kırıcı bir konuşma oldu.Tabi hayırlısını Allahım bilir ama bu tür konular için hangi duaları , esmaları okumalıyım? Hangi zikirleri çekmeliyim? Hayırlısı o ise ailemin olumsuz tutumu değişmesi, sevgilimi kabul etmeleri için.Şimdiden herkesten Allah razı olsun, Rabbim dualarımızı hayırlısı ile kabul etsin inşallah 🙏

Sizi aldatan insanı aileniz kabul etsin , onaylasın diye dua mı istiyorsunuz gerçekten ?

Yetişkin bir insansınız. Sizi aldatan insana madem bu kadar güveniyorsunuz , kendi ayaklarınızın üzerinde durun.

Ailenizin kabulü sizin için en çok hangi açıdan önemli ? Maddi mi , manevi mi ?

Dua kısmına gelirsek de , Allah ailenizin yardımcısı olsun.

X