Ailem ölmemi istiyor

medinegirginer23

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2023
67
17
23
Belki sinirliyken söylediklerini düşünebilirsiniz ama öyle değil. Özellikle annem sürekli ölmemi istediğini dile getiriyor, babamın zaten umrunda değilim. Muhafazakar bir aileye sahibim ve yerine göre açık giyinen bir insanım fakat insanın evladı açık giyindi diye ölmesi için dua edilir mi? Seneye üniversiteye gidip bir daha bu eve dönmeyeceğim ama yinede bunlar çok kafama takılıyor. Dertleşebileceğim biri olmadığı için buraya yazmak istedim. Aranızda hiç böyle bir durum yaşayan oldu mu?

Bence ölmeni falan istemiyorlar. Bazı cahil insanlar ota b.ka beddua savuruyorlar. Ailende öyle belli ki. Bir çocuğun en güvenli yeri aile yanıdır. Önce oku mesleğini eline al sonra basar gidersin. Öyle bir anlık sinirle hareket etme derim. Okul hayatında başarılar dilerim. Ömrüm uzun ve güzel olsun

Bence ölmeni falan istemiyorlar. Bazı cahil insanlar ota b.ka beddua savuruyorlar. Ailende öyle belli ki. Bir çocuğun en güvenli yeri aile yanıdır. Önce oku mesleğini eline al sonra basar gidersin. Öyle bir anlık sinirle hareket etme derim. Okul hayatında başarılar dilerim. Ömrüm uzun ve güzel olsun
Teşekkür ederim ama istedikleri gibi davranmazsam şuandan evi terk etmemi istiyorlar 🙂

Canım bence de gerçekten ölmeni istediğin için demiyorlardır onu ya. Hangi anne,baba evladı ölsün ister? Sinirle,cahillikle diyorlardır onu. Güzel bir bölüm okuyup geleceğini kurtarmaya odaklan. Sonra benim gibi bu yaşında hala düşünüp durursun onu mu yapsam,bunu mu yapsam diye.
Bende sizin gibi düşünüyordum ama bana her fırsatta “ bize ayak uyduramıyorsan defol git” dediklerine kadar

Bu tabiri aile için kullanmayı hiç istemezdim ama gerçekten sizin dediğiniz gibiyse ( bazen genç yaşlarda herşeyi yanlış anlayabiliyoruz sizinde öyle olma ihtimaliniz yüksek) ailenizden memnun değilseniz köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyeceksiniz. Onlarla didişmek yerine sınava çalışın iyi bi bölümü kazanıp gidin. Benim yakın arkadaşım öyle yaptı onun üvey babası vardı. Hiç anlaşamıyorlardı odtü yü kazandı şuan çok iyi bi yerde akrdemisyen. Ailesiyle de görüşmüyor

Bu tabiri aile için kullanmayı hiç istemezdim ama gerçekten sizin dediğiniz gibiyse ( bazen genç yaşlarda herşeyi yanlış anlayabiliyoruz sizinde öyle olma ihtimaliniz yüksek) ailenizden memnun değilseniz köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyeceksiniz. Onlarla didişmek yerine sınava çalışın iyi bi bölümü kazanıp gidin. Benim yakın arkadaşım öyle yaptı onun üvey babası vardı. Hiç anlaşamıyorlardı odtü yü kazandı şuan çok iyi bi yerde akrdemisyen. Ailesiyle de görüşmüyor
Keşke yanlış anlaşılma olsa ama maalesef ailem çok eski kafalı ve cahil bir aile. Çok afedersiniz kısa kollu bir kıyafet giydim diye o***** damgası yiyorum, ölüp gebermem için beddualar işitiyorum. Umarım bende arkadaşınız gibi iyi bir bölüm kazanabilirim.

Teşekkür ederim ama istedikleri gibi davranmazsam şuandan evi terk etmemi istiyorlar 🙂
Sık dişini biraz. Gerçek hayat korkunç maalesef. Bazen daha kötülerden korunmak için insan bulunduğu durumu idare etmek zorunda kalıyor işte. İşin gücün olunca istediğin gibi yaşarsın

Bende sizin gibi düşünüyordum ama bana her fırsatta “ bize ayak uyduramıyorsan defol git” dediklerine kadar
Ailem muhafazakar diyorsun. Bu tip ailelerde böyle çatışmalar oluyor malesef. Kendinden olmayanı dışlamak ve hor görmek. Bunların hepsini bir kenara bırak tabiri caizse köprüyü geçene kadar ayıya dayı de. Güzel bir üniversitede güzel bir bölüm oku. Eline işini aldıktan sonra kimseye eyvallahın olmayacak zaten.

Keşke yanlış anlaşılma olsa ama maalesef ailem çok eski kafalı ve cahil bir aile. Çok afedersiniz kısa kollu bir kıyafet giydim diye o***** damgası yiyorum, ölüp gebermem için beddualar işitiyorum. Umarım bende arkadaşınız gibi iyi bir bölüm kazanabilirim.
bu dediğin şeyi yapan çooook aile biliyorum
hatta gayet tesettürlü olan mesleğini de eline almış kızını
bu sefer de onun istediği adamla değil de kendi sevdiği biriyle evlendi (sevmek mi, biriyle görüşmek mi, vay o... vay) diye ölüsüne dirisine küfrederek evlatlıktan reddeden bir büyük büyük amcam da var

var yani böyle şeyler, her aile bir değil
sabret, iyi bir yer kazanmaya, güzel bir meslek edinmeye bak, hayat bazılarımız için daha zor....

bu dediğin şeyi yapan çooook aile biliyorum
hatta gayet tesettürlü olan mesleğini de eline almış kızını
bu sefer de onun istediği adamla değil de kendi sevdiği biriyle evlendi (sevmek mi, biriyle görüşmek mi, vay o... vay) diye ölüsüne dirisine küfrederek evlatlıktan reddeden bir büyük büyük amcam da var

var yani böyle şeyler, her aile bir değil
sabret, iyi bir yer kazanmaya, güzel bir meslek edinmeye bak, hayat bazılarımız için daha zor....
Çok teşekkür ederim

Gençsin, narinsin. Kırılman o kadar normal ki. İçselleştirmen hatta kendini değersiz hissetmen. Ama aklının bir köşesinde hep şu olsun senin değerini sen belirlersin. Kimsenin ailen bile olsa bunu bozmasına, yıkmasına izin vermemelisin. Şuan yaşın ve durumun gereği onlara uyup sonrasında hayat yolunu istediğin gibi ama mantıklı bir şekilde çizebilirsin. Şurda 1-2 yıl başım ağrımasın, canım sıkılmasın modunda yaşaman sana hiçbirşey kaybettirmez. Bu süreçte güzelce sınavlarına hazırlanıp, çok iyi bir okul ve iyi bir bölüm kazanıp hayallerini kurduğun hayata kavuşabilirsin. Tam tersi senaryo da onlarla zıtlaşıcam kendimi kabul ettiricem dersen giden senden gider kaç yaşına gelmiş insanlar değişmezler.

Gençsin, narinsin. Kırılman o kadar normal ki. İçselleştirmen hatta kendini değersiz hissetmen. Ama aklının bir köşesinde hep şu olsun senin değerini sen belirlersin. Kimsenin ailen bile olsa bunu bozmasına, yıkmasına izin vermemelisin. Şuan yaşın ve durumun gereği onlara uyup sonrasında hayat yolunu istediğin gibi ama mantıklı bir şekilde çizebilirsin. Şurda 1-2 yıl başım ağrımasın, canım sıkılmasın modunda yaşaman sana hiçbirşey kaybettirmez. Bu süreçte güzelce sınavlarına hazırlanıp, çok iyi bir okul ve iyi bir bölüm kazanıp hayallerini kurduğun hayata kavuşabilirsin. Tam tersi senaryo da onlarla zıtlaşıcam kendimi kabul ettiricem dersen giden senden gider kaç yaşına gelmiş insanlar değişmezler.
Beni dünyaya onlar getirdi onlar bile istemiyor kendimi çok işe yaramaz biri gibi
hissediyorum

Derslere odaklanın,iyi bir yer kazanın kendinizi kurtarın.Baska seçenek yok.
Aileniz belli ki çok cahil dini de kafalarına göre yorumlayan,evlat nedir bilincinde olmayan sığ insanlar.Onlarla inatlaşmayin başarılı olana kadar sularına gidin.Bu kafada insanlar okutmayip evlendirebilir......

Giyme o zaman tatlım. Giyme isteğinde çok haklısın ama bu eğer sana sonra sorun olarak dönüyorsa ertele şimdilik isteklerini. Zaten çok az bir zaman kalmış. Sık azıcık dişini. Okulunu kazan, geleceğine yön ver, ipleri eline al. Sonra istediğin gibi yaşa.

Beni dünyaya onlar getirdi onlar bile istemiyor kendimi çok işe yaramaz biri gibi
hissediyorum
Sen herkese ve herşeye rağmen kendi değerinin farkında olacaksın. Şimdilik idare et, zitlasma, onların modunda ilerle taa ki iyi bir okul kazanıp, mesleğini eline elina kadar..Ondan sonra hayat senin hayatın yaşa istediğin gibi..

hissediyorum

Herkesin sınavı farklı. Bu cümle çok klişe ama yaş aldıkça anlaşılan aslında altı çok dolu bşr cümle. Sen değersiz değilsin.
Kömür ve elmas ikisi de karbondan oluşuyor ve aynı karbonlar. Birisi pasparlak birisi kapkara. Tek fark dizilimleri. Bunu insan hayatında seçimler olarak düşünebiliriz. Lütfen ama lütfen onlarla inatlaşıcam, ben buyum(!), beni kabul etmeliler gibi gibi düşüncelerle hayatını mahvetme. Sınavına çalış en güzel yerlere gel. Sonrası senin elinde.

Tövbe Tövbe diye başlayalım Bu dua edene heleki böyle Allahin elinde olan bir konuda yetkisizce bilinçsizce tam bir şuursuzlukla yapan kişiye felç sakatlık parasızlık acınacak hale düşmek ölmekten beter olmak gibi bilimum ne varsa geri döner.Hani dalga geçeriz ya bazı konuların geri dönüşü kötüdür.En sonunda insan sevmediğini eline düşer kalirya.Bedfua bir ilahi adalet arayışı iki bilinçsiz olarak yapılınca heleki istediğim olmadı diye edilen her dua sahibini bulmadan ve hakkını ondan almadan geri dönmez .Annenize dönecek duası başka bir şekilde Anneniz için üzüldüm çok bilinçsiz.Size gelince inşallah dediklerinizi yapar yetişkin bir insan olarak kendi ekonomik gücünüzle yaşamınızı kurarsınız.Allah geç olmadan .akıl fikir ve iversin yoksa ettiği bedduanin ondan yaptığının bin mislini çıkaracağı günler gelecek

Yaşadığınız psikolojik şiddet. Gidin okula iş bulun çalışın ama bu aileye boyun eğmeyin. Terbiyesiz insanlar.

X