Aile Planlaması aile sağlık merkezinden aldığım bilgiler(yeni evlencekler buryaa)

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

acemihayat28

yeniden başlar mı herşey
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2012
2.967
2.001
merhaba kızlar ben yeni evlenıcem tıckerimdan da anlıcağınız gibi bugun nıkah işlemleri için sağlıık raporu almaya gittiğimde korunma yönteminide sordum hap önerdi
dedim hap kilo yapıyormuş kısırlık yapıyormus falan dedim
hemşire dediki çook zayf kadınlarda geldi kullandı ksırlık olmadı kiloda alma olmadı dedi
düğün günüm adet günüme denk geliyor dedim geicktirici önerirmisiniz diye pek tavsiye etmıyorum dedi ama eczacılarda verıyorlar dedi
eczaneye gittim söledim adetin başlamadan 3 gun önce 3 defa içicen dedi çok uzun süreli kullanma dedi bende düğünm için dedim

sağlık ocağında adetliğimn ilk günü baygın geçiyor deyince kadn eczaneye git dedi
pazartesi ebe ordaymış gel mutlaka bilgi vercek anlatıcak faln dedi doğum kontrol hapı sağlık ocağında ucretsiz veriyrlarmış

ksıırlık nedeni 10 yıla kadar kullanırsan doğum kontrol hapnı o zman yapıorlmuş
bride aile geçmişinde kalp karaciğer hastalığı faln olmıcakmış
sordu araştrdı ebe hanımda hap önerir dedi geelde yeni evlencekler hap kullanıormuş
daha sonra rahım içi araçlara geçiliormuş
şimdi pazartesi öğrencem adet gecıktırıcı ile d.kontrol hapının dengesini nasl sağlamaylıyım die bakalım ama neticede gene olarak d.kontrol hapıtavsye edıorlar yenı evlenınce
bi zararı yok dediler rahatça kullanın aiel sağlık merkezıne gidin çok güzel ,ilgilenıyorlar kızlar aile planlaması konusunda çok iyiler :KK9:

eczaneden aldığım geciktirci: primolut N tablet

Son düzenleyen: Moderatör:
evlendiğimden beri 8 aydır hap kullanıyorum, evlenirken 43 kiloydum hala 43 kiloyum. bence kilo aldırma durumu gerçek değil.
üstelik sivilcelerim de geçti kullandığımdan beri.

Annemlerle karar aldik ilkonce kadin doktoruna
Gitcem kontrol icin hic gitmedim dha once
Muane olcam bisaglik kontrilunden gecicem
Saglik ocaginda muane etmeden ilac veriolar die
Vazgectik ozel bi doktora gtcem ona gore koruncam daha saglikli diye kararlastirdik

benmde adetim düğün günüme geliyor ama ben doğum kontrol hapı içicem.primolut n de çok fazla hormon var.

X