Aile Hekimine kayıt

gxuxlsarxix

Papatya
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2007
154
1
Selam arkadaslar,
Ögrendigime göre aile hekimlerine kayıt yaptırılması gerekiyormus. Hamilelik döneminde 6. ve 7.ay'da tetanoz asısı olmamız gerekiyormus.Ve bunu da sadece saglık ocakları yapıyormus. Zaten bebeklerimiz saglıklı dogarlarsa ins :) Onların ası takipleri icin 5 yasına kadar görevli ebeler sizleri telefonla arayıp haber veriyorlarmıs.Eger gercekten isleyis böyleyse kulaga hos geliyor.:mymeka:

Selam arkadaslar,
Ögrendigime göre aile hekimlerine kayıt yaptırılması gerekiyormus. Hamilelik döneminde 6. ve 7.ay'da tetanoz asısı olmamız gerekiyormus.Ve bunu da sadece saglık ocakları yapıyormus. Zaten bebeklerimiz saglıklı dogarlarsa ins :) Onların ası takipleri icin 5 yasına kadar görevli ebeler sizleri telefonla arayıp haber veriyorlarmıs.Eger gercekten isleyis böyleyse kulaga hos geliyor.:mymeka:

evet canım haklısın ben kaydımı yaptırdım bile ve 22 mayıs ta ilk aşımı olacagım..ve aynen yazdıgın gibi bebeklerimizin aşı günlerini de bize telefonla bildiriyorlar daha dogrusu hatırlatıyorlar.zaten kayıt yaptırdıktan sonra aşı takvimi veriyorlar oradan da takip edebiliyoruz a.s.

dediğin gibi sana en yakın sağlık merkezlerine kaydını yaptırıyosun onlar sana ve bebeğine ne zaman ne aşısı olacağı hatırlatıyo..

hayır ben bugün telefonla gorustum aile hekimiyle 15+1 'im. Ama benim aşı zamanımın 6. ve 7 a.y oldugunu söyledi.Sen neden 22 Mayıs'da gidiyorsun anlayamadım ????

hayır ben bugün telefonla gorustum aile hekimiyle 15+1 'im. Ama benim aşı zamanımın 6. ve 7 a.y oldugunu söyledi.Sen neden 22 Mayıs'da gidiyorsun anlayamadım ????

valla güzelim ben gittim kaydımı yaptırdım bana verdikleri tarih 22 mayıs oldu neden o tarihi verdiklerini bilmiyorum bi sonraki aşımda dedigim gibi haziranda.a.s önümüzdeki hafta gidecegim işte

henüz bende gidip kayıt olmadım ama en kısa zamanda olmam gerekir bende bugün 11+2 yim bakalım bana hangi tarihi verecekler kızlar birde anne adaylarına bizim büyükşehir belediyesi bir kampanya düzenlemiş sizlerde de böle bişi varmı bilmiyorum ama benim çok hoşuma gitti valla süt içmeyi bilinçlendirmek ve alamıyacak durumda olanlara yardım için oluşturulmuş bir kampanya SÜT KAMPANYASI ....gebeliğin 6. ayında başlıyor ve doğumdan sonraki ilk 3.aya kadar devam eden 6 ay süreli ve hergün alabileceğiniz günlük 1 paket süt dağıtılıyor ücretsiz ..alamıyacak durumda olanlara çok güzel bir kampanya öle değil mii ?

X