ah şu bunalımımdan bi kurtulsam

misskokulumm

2 kızım 1 oğlum 🧿🧿🧿
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
7.242
17.391
40
kızlar hamileliğimin başından beri bi çok şey paylaştık burda sabırsızlıkla evlatlarımızı bekledik bben hamileliğim sırasında şimdi yaşdğım ruh halimi yaşayacağım aklmdan bile geiçrmemeiştim bebeiğm 45 günlükken uyuyamama çene gerilmesi ağlama nöbetlerim yüzünden apar topar memelekete annemlerin yanına gittim orda hiç problemim yoktu kafamı koyduğum an uyuyodum sofrada doymak bilmiyodum evime geleli 10gün odu gelişimin 2. günü gece hiç uyuyamadım gözümü kapıyorum ama dalamıyorum ardından çarpıntı mide yanması başlıyor eşim kızım uyuyor ben uyuyamıyorum ay nasıl inir olum anlatamam biraz aklım dağılsın komşuya falan gidiyorum yok içim pır pır kalbim çarpıyo sürekli geçen dr. a gittim dr. bi kaç soru sordu hayatatn zevk alma meselesi falan yok hayattan zevk alıyorum dışardaki hayatı çok özledim evde yalnız kalınca sürekli bu gece de mi uyuyamıyocam diye düşünüyorum ay şuram ağrıyo ay buram sızlıyo çarpıntm başlıyo diye kafayı yiycem inanın sabırsızlıkla işe başlamayı bekliyorum hala uyuyamıyorum dr. depresyonda değilsin uykusuzluk çekiyosun dedi hafif i uyku ilacı verdi işe de yarıyo ama bu kez de ona bağımlı olurum diye korkuyorum kızım eskiden düzensizdi ama çok şükür şimdi düzene girdi büyüyor eskisi kadar çok ağlamıyo eşimle de aramız iyi adamıda bunaltıyorum ne yapacağımı şaştım şim evde olunca kızı 1 saatlğıine bırakıp çıkıyorum hava alyorum ama pek faydası da olmuyo bana bişeyler söyleyin benim gibi olan var mı ömrüm boyunca böyle olacak diye çok korkuyorumbenneyaptımki

kızlar hamileliğimin başından beri bi çok şey paylaştık burda sabırsızlıkla evlatlarımızı bekledik bben hamileliğim sırasında şimdi yaşdğım ruh halimi yaşayacağım aklmdan bile geiçrmemeiştim bebeiğm 45 günlükken uyuyamama çene gerilmesi ağlama nöbetlerim yüzünden apar topar memelekete annemlerin yanına gittim orda hiç problemim yoktu kafamı koyduğum an uyuyodum sofrada doymak bilmiyodum evime geleli 10gün odu gelişimin 2. günü gece hiç uyuyamadım gözümü kapıyorum ama dalamıyorum ardından çarpıntı mide yanması başlıyor eşim kızım uyuyor ben uyuyamıyorum ay nasıl inir olum anlatamam biraz aklım dağılsın komşuya falan gidiyorum yok içim pır pır kalbim çarpıyo sürekli geçen dr. a gittim dr. bi kaç soru sordu hayatatn zevk alma meselesi falan yok hayattan zevk alıyorum dışardaki hayatı çok özledim evde yalnız kalınca sürekli bu gece de mi uyuyamıyocam diye düşünüyorum ay şuram ağrıyo ay buram sızlıyo çarpıntm başlıyo diye kafayı yiycem inanın sabırsızlıkla işe başlamayı bekliyorum hala uyuyamıyorum dr. depresyonda değilsin uykusuzluk çekiyosun dedi hafif i uyku ilacı verdi işe de yarıyo ama bu kez de ona bağımlı olurum diye korkuyorum kızım eskiden düzensizdi ama çok şükür şimdi düzene girdi büyüyor eskisi kadar çok ağlamıyo eşimle de aramız iyi adamıda bunaltıyorum ne yapacağımı şaştım şim evde olunca kızı 1 saatlğıine bırakıp çıkıyorum hava alyorum ama pek faydası da olmuyo bana bişeyler söyleyin benim gibi olan var mı ömrüm boyunca böyle olacak diye çok korkuyorumbenneyaptımki

hoşgeldin nisanurr bende evimde çok yalnızım bendede böyle çarpıntı türü şeyler oluyor ağlıyorum sürekli sanki bebişe bişeyler olacakmı gibi geliyor evde yalnızlıktan oluyor bence bunlar canım çünkü bende anneme gittğimde bunların hepsini unutuyorum bak senin ne güzel işe dönme durumun var ben 2-3 yıl çalışmayacağım çalışacağın için yorgun olacaksın ve haliyle nerde uyuduğunu bilmeyeceksin bile ayrıca kafanı dağıtmış olacaksın sürekli çocukla ilgilenmekte yıpratıyor insanı kızına daha şevkle ve canlılıkla ilgi göstereceksin çünkü onu çok özlemiş olacaksın bak mesela bizim bebişimiz olduğundan beri eşimle kavgalarımız arttı evde durmaktan herşeye takıyorum ben hiçbir zaman bu kadar uzun evde oturmamıştımzor geliyor birde bebiş problemli olduğu için böyle oluyor kızının herhangi bir sağlık sorunu yoksa bak herşey yavaş yavaş düzene giriyor demişsin ne güzel o zaman bu durum sendede evde oturmaktan kaynaklanıyor yani geçici bir durum hep geçecek diye düşün ve kendini sürekli oku canım a.s.

canım teşekkür ederim inan hayatta bunları yalnızca benim yaşamadığımı bilmek bile beni çok rahatlatıyo rabbim hepimizin yardımcısı olsun kolaylıkversin

canım terken çok güzel yazmış sürekli oku kendini lütfen ağırlık basıyo olabilir.ben hayatımda evde oturabilen biri değildim ama yavrumun hatrına çıkamıyorum işim kendi işim olduğundan evden götürmeye çalışıyorum.az önce bir haber aldım ve çok moralim bozuldu ben bir kulube daha üyeyim ve orda Eda bebeğimiz vardı mekonyum zehirlenmesi yaşamıştı altattı çok şükür dedik şimdide havale geçirmiş ve annesi gece yanına gittiğinde gözleri açık bir şekilde ölüsünü bulmuş lütfen birde bunları düşün canım benim ve kendine moral ver lütfen biz burda senin yanındayız arkadaşım.

kızlar bana bişeyler diyin ya bu gecede hiç uyu girmedi gözüme ne etcem şaştım çok bitkinim yavrum mışıl mışıl uyurken ben niye uyuyamırum dün uyku ilaçları da fayda etmedi

kafaya bişeyi mi takıosun nisanur hani insanın kafası meşgulken uyyamaz sürekli onu düşünür....hani işe başlıycağın için bebişini mi düşünüyosun nasıl bırakcam falan die mesela ben kaç gündür onu düşünüyorum 28ocakta yıllık iznim bitiyor henüz karar vermiş değilim ücretsiz izin alsam mı almasam mı maddi olarak da zorlıycak bizi izin alırsam hani köşeden yiycez ama bu halde de çocuğumu bırakmak istemiyorum daha tam ek gıdaya alışmış değiliiz beni emmek istiyor uyku arasında emior gerçi ama günde 3-4kez emişioz
bakalım müdürle konuşcam izin verirse alcam sanırım..
annen gelse biraz da o kalsa yanında yanlız kalmamış olursun ne biliyim aklıma bişey gelmio başka üzüldüm de durumuna bende ilk doğum yaptığım sıralar ağlıodum hep annem kalamadı yanımda ramazandı kardeşimin okulu vardı vs karyınvalidem geldi hergün o yanımdaydı ama anne gibi olmuo insan annesini arıo hala içimde bi kırgınlık var anneme karşı beni zor zamanımda yanlız bıraktı herkesin annesi gelio kalıo die ama işte senağlama

nısa nur başka seyleri takma kafana bende arada bır oluyorum sabahlıyorum öğleye kadar uyuyorum tabıkı bebegım 2 saatte bır kalkıyor ama o uyurken bende uyuyamıyorum afakanlar boguyoluyorum allah yardımcımız olsun

sevgili nisanur o bunalımları çok iyi bilirim sütüm kesildi benim bu yüzden geçicek arkadaşım inşallah atlatacağız oğlum 3ay 20 günlük sabırla düzene gireceğiz inşallah

ah kızlar ben bilsem niye uyuyamadığmı uyuyamayacaımı düşünüp yatakta uykumu kaçırıyorum resmen sabah endişe düşüyo içime akşam gene uyuyamazsam diye kalbim küt küt atıyo inanın dün gece sadece gözüm kapalı yattım sabah 5 gibi kızımı emzirirken biraz dalmışım nası sevindim anlatamam uykumu kaçıran tek şey uykuyu düşünmem aslında ne bileyim bol bol dua ediyorum kafamı dağıtmaya çalışıyorum bakalım Allah büyüktür

ah kızlar ben bilsem niye uyuyamadığmı uyuyamayacaımı düşünüp yatakta uykumu kaçırıyorum resmen sabah endişe düşüyo içime akşam gene uyuyamazsam diye kalbim küt küt atıyo inanın dün gece sadece gözüm kapalı yattım sabah 5 gibi kızımı emzirirken biraz dalmışım nası sevindim anlatamam uykumu kaçıran tek şey uykuyu düşünmem aslında ne bileyim bol bol dua ediyorum kafamı dağıtmaya çalışıyorum bakalım Allah büyüktür

nisanur ben ünivde okurken finallere gireceğim zaman sabaha kadar uyuyamazdım gözüm kapalı ama sabaha kadar uyumamış vaziyette uyanırdım kalbim küt küt sanki ağzıma gelcek gibi olurdu stresten bence sen bişeyleri kafana takıyosun belki farkında değilsin

bide terapi dene bakalım kendine.mesela ben de yasamıstım bööle bi durum.yattığım zaman en cok nerde ve kimlerle olmak istiordum onu hayal ederdim.bööle tiyatro sahnesi gibi olurdu.olaylar olurdu.öle ööle uyurdum.şimdi ona ihtiyacım yok.çünkü bu sekilde davranırken aslında kendimi tedavi etmişim.dene sende.yatmadan önce tv de güzel seyler seyret.mesela belgesel.hayvanlarla ilgil olmasın tabi.bunyu seyrederken kendine ballı ılık süt yap.veya yatmadan 2 saat önce nane cayı iç.veya rezene -anason karısımı cay..

canım benimmm yaa okuyunca üzüldüm ben de bir dönem yaşamıştım bunu ama benim kafama taktığım şeyler yüzündendi.bence uykuyu düşünme yine uyuyamıycam deyip sıkılma şöyle düşün düzelecek uyumasam da sabretmeliyim yani dert olan şeyi dert olarak düşünme yatıp uykun yoksa uykum gelecek diye gözünü yumup bekleme hiç uykun gelmez.ben gece tv açıp battaniyeyi üstüme örtüm ışığı söndürüp yatardım bir süre sonra tvye bakarken uyuyakalmaya başladım.rahatlatıcı çaylar falan iç ilgini uykudan farklı yönlere kaydır.naçizane düşüncelerim bunlar ben bunları yapıyodum o dönem.inşallahhh canım düzelir

sevgili nisanur canım aynı sorunun neredeyse aynısını ben hamilelik döneminde yaşamıştım 5,5 aylıkken başladı ben bırak uyumamayı sürekli nefes almıyormuş gibi hissediyordum başımı yastığa koyduğumda nefessizlikte ölecekmişim gibi hissediyordum inanırmısın 15 gün boyunca uyuduğum uyku belkide 48 saati geçmiyordu akşam saat 12 oldumu başlıyordum yine uyuyamayacağım falan demeye hergün saat 5-6 gibi dalıyor 7.30 da da işe gidiyordum hamileliğimin 2 ayını berbat bir şekilde geçirdim eşimle psikoloğa gittik panik atak başlangıcı dedi antideprasyon ilaçları verdi ama doğum doktorum kullanmamamı istedi neyse biraz uzun yazdım nasılmı atlattım eşimin çok yardımı oldu abllam her akşam gelip (ablamın arabası vardı) beni gezmeye götürüyordu çok sık dışarıya çıktım kendimi meşgul etmeye çalıştım boş verdim ne olcak uyuyamamazsam uyuyamayacağım dedim eninde sonunda 1-2 saat uyuyorum demekki o uykuda bana yetiyor dedim yani herşeyi boşver ne olcak 1 gün 2 gün uyuma 3 gün muhakkak uyursun allah şifalar versin inşallah herşey en kısa zamanda yoluna girer......

teşekkiür ederim arkadaşlar ben de dediğiniz gibi düşünmemeye çalışıyorum kendi kndime herşeyin yolunda olduğunu bunu da atlatacağımı söylüyorum dün saat 9:30da kafayı i koymuşum saat 10 buçukta kalbim çarparak uyandım eşime ben uyumadan gitme bebeğe bak demiştim atım eşim d gitmiş yatmış tekrar yatakta dönerken falan bi ilaç aldım uyandığımda saat 4 ü maşallah kızım 8uçuktan 4 e kadar uyumuştu sonra da onla uğraştım yani bu gece fena değildi benim en ksa zamanda işe başlayıp kafamı dağıtmam lazım aslında problemi de bldum annemlere çk rahat uyuyodum nedeniise bbek ağlasa yada uyumasa biliyorum ki hmen biri gelip susturacak alıp uyutacak eşimin sağolsun uykusu çok ağır kızım kendini yırtsa duymaz geldiğimde bi iki defa sallasın diye kaldırdım ben yattım am ben uyumadan horlamaya başladı tabi bebiş ağlarken bakalım hayırlısı allahtan şimdi de çok yorgunum kızım da uyuyo ama yatmakistemiyorum

Canım senin yaşadığın sıkıntıları ben doğumun hemen ardından yaşadım. ilk 4-5 gün bebekle genelde ben başbaşa kaldım zaten sezeryanlıydım dinlenmeye ihtiyacım var ama bebek gık deyince uyanıyorum ve bebekler yeni doğduklarında çok fazla gık diyorlar. gündüzleri bebek uyurken başka odaya gidip uyumak aklımıza gelmemiş. ee uykusuzluk ve yorgunluk sonunda çarpıntıya sebep oldu iyice uykularım kaçtı. başımı yastığa koyup gözümü kapattığımda acayip bir ritim bozukluğıu aritmi oluyordu. zaten depresyona meylim var aldımı beni bir panik yavruma kavuştum ama uzun sürmeyecek kalpten gideceğim, uykumda öleceğim demeye başladım. kardiyoloğa gittik daha bir haftalıkken ve gerçekten problem vardı ama Allahtan kalpte bir anormallik yoktu uykusuzluktan, stresten ve doğum sonrası hormonlaardan olabilir dedi doktor. neyse içim rahatladı ama iyileşmem zaman aldı. akşamları saat 10 gibi ben yatıyordum kızıma babası bakıyordu saat 12-1'e kadar yani açlıktan dolayı oyalanamayıncaya kadar o uyku bana yetiyordu. başksının baktığını bilince için raahat uyuyorsun. öyle öyle atlattım ben şimdi daha rahat uyuyorum her gıkta uyanmıyorum nasıl oldu bilmiyorum ama gerektiğinde uyanıyorum ve kızımı ağlatmadan uyanıyorum boşuna stres yapmışım birşey olacak da uyanamaycağım diye. sana tavsiyem akşamları eşin yatmadan önce bebişle o ilgilensin sen gerekirse tv karşısında bile olsun uyu. bu bir zincir gibi biryerinden kırabilirsen kurtulursun. geçmiş olsun

arkadaşlar hepinize tavsiyelerinizden ötürü çooook teşekkür edirim Şenizcelencim tiyatro sahnesi muhteşem işe yaradı:lepi: ilaç milaç olmadan sabah 4 e hkadar akşam 10dan uyumuşuz tabi aralarda ihtiyaç molalarımız vardı sanırım herkes doğumdan sonra hele ilk bebekse öyle yada böyle bişeyler yaşıyo ben de bugece kızım ağlamadan bi 5 dk önce uyandım galiba ses çıkarınca uyanıp bekliyorum o da zaten başlıyo alışacaz tekrar teşekkür ederim bugün artık kalbim kütlemiyo:teytey:

X