ağrısız doğum deneyen arkadaşlar

merhaba arkadaşlar
benim günüm doldu kısmet olursa perşembe hastaneye yatıyorum sabaha karşı suni sancı verecekler eğer cuma günü 4 cm lik bir açık olursa epidural( ağrısız) normal doğum yapacağım ama açılma olmazsa malesef sezeryan olacak...
hayırlısıyla bebeğime kavuşayımda benim için en önemlisi o...
epiduralı tecrubeli bir anestesi uzmanı yaptığı sürece hiçbir sorunla karşılaşmazsınız arkadaşlar... benim ablamda bundan iki yıl önce epidural normal doğum yaptı. çok memnun kaldı....
bende doğumdan sonra size bilgi veririm kısmet olursa...
herkeze kolay doğumlar diliyorum...

merhaba arkadaslar benım 4 yasında bır oglum var epüdralli agrısız denen ama neden se agrılı gecen dogumu gercekleştirdim bir kere su var agrısız dıe bırsey yok yanı şöle;bebek rahime gelene kadar butun agrıyı gene cekıyoruz iş dogum asamasına gelınce epüdralden agrı kesici enjekte edıyorlar dogum sırasında agrı yok ama iş asıl sancıyı yanı dogum başlangıcını çekmek izmirin 1 numaralı hastanesinde dogum yaptım.yani anlayacagınız sancı gene cekiliyor.önemli olanda buna dayanabilmek.ama benden 2 ay sonra dogum yapan kuzenımde epüdralli dogum yaptı baslangıctan dogum aşamasına kadar agrı cekmedi:S normal dogum yapacak arkadaslar şunu ii konusun özel hastanelerden dogum para fiyatı alırken epüdralli normal dogummu?belden iğneli normal dogummu?yoksa tamamen dogal ninelerimizin normal dogumumu bunu ayırt ettirin arkadaslar.bu arada suan 3 aylık hamileyım ve bende hastane arastırmalarındayım dilerimki tüm bebek bekleyen arkadaslarımı allahım sag salim kurtarır en az agrısız dogumlar dilerim görüsmek üzere hoscakalın....

selam arkadaşlar... bende 3 aylık hamile bır anne adayıyım .. epıdural ıstıyorum ama belımde bır fıtık var ve bu işlemmın omurılıkten uygulandıgını duydum.bu benı cok tedırgın ettı. acaba aranızda belınde agrısı olupta epıdural yapan yada normal dogum yapan arkadasım varsa bana yardımcı olursa cok sevınırım cunku cok buyuk bır korku ıcındeyım.dogum sırasında kaskatı kesılmekten cok korkuyorum yardımlarınızı beklıyorum....

40 haftamın dolduğu gün hastaneye gittiğimde 3 cm açıklık var doğum haneye alıyoruz dedi doktorum suni sancı verildi ve ebe suyumu patlattıktan sonra 4 cm açıklık olmuş epidural istiyorsan tam zamanı dedi ve ben ozamana kadar pekte sancı çekmemiştim eğer yapılsaydı gerçekten ağrısız süper bir doğum olurdu heralde ben istemedim korktuğum için doktorum ultrason ve epidural doğumda bir devrim demişti doğumumda :))

merhaba arkadaşlar 20 gün önce bir arkadaşım ağrısız normal doğum yaptı ve çok memnun kaldı hiç doğum yapmamış gibiydim diyor bende 20 haftalık hamileyim doktorumla konuşup bilgi alacağım hepimize allah ağrısız kolay doğum nasip etsin...

arkadaşlar hangi hastanelerde ve hangi doktor yardımıyla yaptığınız doğumlarınızı onlarıda yazarsanız çok daha yardımcı olursunuz

ben epidurel anestezi ile iki doğum yaptım. birinci doğumda hiç ağrı acı çekmedim konforlu bir doğum yaşadım ancak ikinci doğumumda oğlum acele etti ve daha uyuşmadan yani anestezi uyğulandıktan on dk sonra dünyaya geldi üç sancı hissettim üçüncüde doğddu zaten. epidurelin tek zor yanı sancı ve kasılmaları algılayamayınca ıkınma konusunda yetersiz ve doktoru yardımsız bırakıyorsunuz. ehli doktorlar bu durumu ekarte edip rahat bir doğum yaptırıyor. yani doktorun tecrubesi önemli. üçüncü bebeğimi bekliyorum ama bu sefer normal doğumu tercih edicem sanırım. sebebi epidurelden memnun kalmama değil üçüncü doğumun kısa ve daha rahat olması nedeniyle birde benim normaldede rahimiim ağrısız açılıyor her iki doğumumdada hastaneye kontrol amaçlı gitmiş ve rahimin 6,5 cm açık olduğu anlaşılarak doğuma alınmıştım. Allah her kese benim kadar rahat ve kolay doğum nasip etsin inşallah.

epidurel tecrübemi paylaşmıştım benimde fıtığım vardı epidurelde sorun olmadı. ancak üç yıl önce bel fıtığından iki başarısız ameliyat geçirdim umarım bu doğumumda da problem çıkmaz

Doğum dediğin nasıl ağrısız olur
bana çok suni geliyor. Kesinlikle de zararsız olduğuna kanaat etmiyorum. Belinden
uyuşturuyorlar seni
ben normal doğumu anam babam usulü yapmak istiyorum umarım olur
yavruma kavuşmak için çekeceğim acılarda Allah'ın verdiği doğal şeyler.
Mutlaka bir sebebi vardır diye düşünmek gerek.
Örneğin sancı ile kasılmalarını fark ediyor ve ona göre davranıyorsun,
neges vs ama ağrı hissetmediğinde ne zaman ıkınman gerektiğini bilemediğin için epidüralli
doğumlarda daha fazla vakum, forsept vs ihtimali varmış. Üstelik eğer iyi araştırırsanız
doğum sürescini de 1-2 saat uzatıyormuş.
Burda yine okudum bide suni sancı modası var. Adı üstünde suni.Arkadaşlar
daha vücut hazır değilken, bebek hazır değilken gelen suni sancıyla açılma yalancı açılmadır. Zorunsuz zorunlu sezaryana yol olsun diye, doktorların oyalama taktiğinden başka bişey değil
onun da gerekli olduğu haller var tabiki ama maşallah sanki doğal bişey gibi her normal doğum isteyene dayıyolar suni sancıyı
olcak iş mi
Aklınızı kullanın biraz acıdan kaçayım derken daha fazla işkence çekmeyin
suni muni, epidüral falan hikaye
çatır çatır doğurun bence
benim 4 haftam kaldı. Tabi kızım ne zaman isterse. İnşallah Allah yardım eder de
problemsiz normal normal doğururum kızımı
payımıza düşen acıya da katlanıcaz artık.

nasıl yaptın bunu kardeş?anlat da biz de uygulayalım.valla çok merak ettim.keşke herkes öyle yapabilse:CüvCüv:

bir arkadaşm epidural yaptırdı douğm esnasında uyuşma olmadı çünkü belinde fıtık olduğu için uyuşmamış.uyutular sonrada bilgin olsun arkadaşım doktoruna sor istersen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…