Aile Planlaması ağrı kesiciler adet geciktirir mi ?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

halime09

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2011
74
0
son adet tarihim 26 şubat korunmasız ilişkiye giriyoruz.. kızım 9 seneden sonra tüp bebek tedavisi ile oldu sperm sayısı az olduğundan normal yoldan biraz zor gibi hamile kalmam fakat yinede ister istemez acaba diyorum sorum şu .bu ay minoset plus ve dolorex kullandım bir kaç defa .bide gripten dolayı yine dikloron iğne vurulmuştum acilde, bunlar geciktirmiş olabilir mi sizce adetimi ?

....ağrı kesicilerin adet üzerinde ki etkisi bildiğim kadarıyla adetliyken içtiğinde süreyi kısaltıyo ama geciktirmiyo.tamam fazla kullanmışsın ama ben de içerim ağrı kesici daha geciktirmedi.....bu arada bebek konusunda aynı durumdayız ama benim daha olmadı.....Rabbim hayırlı sonuçlar versin
:emir_bebek:

adetken ilac icince kesiliyo benim :KK24:
ama geciktirirmi bilmiorum:26:
pko musun cnm? :KK31:
insallah bizlerinde olur evlatları :KK31:

hayır canım benim de eşimin sperm sayısı az.2 defa varikosel ameliyatı oldu.3 ay sonra ameliyat ne derece de etkili olmuş onu öğrenecez...AAMMİİİİİNNN inşaAllah

kızıma kavuşmak için neler yaşadık ne tedavilerden geçtik anlatamam...3 aşılama ve 3 tüp bebek sonucu kavuştuk hamd olsun .darısı sizin başınızada kızlar Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın ne kadar zor bir durum çok iyi bilirim ..

ben ağrı kesicileri adetimin ortalarında içmiştim ...evet bende adtliyken içtiğimde adetim o gün kesilirdi yani leke şeklinde devam ederdi .

adetken ilac icince kesiliyo benim :KK24:
ama geciktirirmi bilmiorum:26:
pko musun cnm? :KK31:
insallah bizlerinde olur evlatları :KK31:

hayır canım pko değilim adetlerimde genelde düzenli olur 2-3 -4 gün attığıda oluyor gerçi o da normal sayıyor doktorlar

duaların için çok sağol Allah razı olsun.Rabbim ikinci hatta üçüncü kez de yaşatsın :)

bence ağrı kesici adet geciktirmez hatta alakası bile olmaz diye düşünüyorum

Ben de adetken ilaç alınca adetimi kesiyor veya miktarını azaltıyor.
Ama geciktirdiği konusunda bilgim yok.

X