Sivilceli Ciltler Ağda sonrası yanak tarafında oluşan sivilcelenme

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

yurriboy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2020
2
0
22
Yüzümün yanak çevresindeki kıllardan rahatsız olduğum için bir evde kendim yüz ağda bantlarıyla yanak çevremi aldım ardından bir kaç geçti ve yavaş yavaş yüzümün her yerine yayılan bir sivilcelenme yaşadım o sivilceleri doktorların verdiği kremlerle zor atlattım ardından üstünden uzun bir süre geçti ve ağda yapmayıp bu sefer yiz jiletiyle alayım dedim yanak çevremde yine sivilcelenme oldu iple aldırmaya korkuyorum bunu yaşayanlar var mı veya bana önereceğiniz bir şeyle var mı? ayrıyetten mesele kuaförde belime ağda yaptırıyorum ve belimde de aşşırı derecede gi sivilcelenme oluyor ve gün geçtikçe sırtıma doğru yayılıyorlar ne yapmalıyım???

7AD9F4B3-179E-4FB2-ADEA-A15C5A264F3A.jpeg
şu şekide

Bende de agda alerji yapiyor. Tuyler kisa surede cikmaya basliyor ve cikarken yara oluyor. Butun vucudum pütür pütür oluyor. O yuzden ben yuzum dahil her yerime jilet kullaniyorum. Oyle artma ya da sertlesme hic olmadi. Eskiden nasilsa simdi de ayni. Ama sizde jilet de sivilce yapmis. Bilemedim nedenini 🤷‍♀️

Kullandığınız jileti dezenfekte edin mutlaka. (Kolonya ile olabilir bu)
Jilet yapmadan önce yüzünüzü iyice temizleyin, köpüklü bir jel vs ile. Sonrasında kurulayın ve cildinize uygun bir yağ sürün. Ben zeytinyağı veya kantaronun iyi geleceğini düşünüyorum. Tüm yüzünüzü yağladıktan sonra yavaşça işlemi yapın. Çok fazla üzerinden geçmeyin
Sivilce genelde yüzün veya kullanılan aletlerin temiz olmamasından, yüzü aşırı tahriş etmekten kaynaklanır

Ağda sonrası hassas ve alerjik ciltler sivilcelenir ve haftalarca geçmez. Geçtiğinde ise tüyler çoktan çıkmıştır.
Cildi temiz tutmakla filan ilgisi yoktur bu sorunun.
Yıllarca yüzümde ayva tüyü denilen ancak gün ışığında hiç de öyle olmayan bu tüylerle yaşadım. Çünkü her aldırdığımda yüzüme basan sivilceler çıbana dönüştüğü için tüylerle yaşamak onları bb kremle kapatmaya çalışmak daha mantıklıydı.
Şimdi toplanın bakalım genç hanımlar. 50 li yaşlardaki bu ablanız çözümü buldu. Geç oldu ama sizin için geç olmasın bari. Bana dua edeceksiniz. Hiç öyle onun sapı bunun çöpü ile de uğraşmayacaksınız. Tam bir senedir yüzüme her ay ağda yaptırıyorum ve sorun yaşamıyorum. Buradan cilt doktorlarına da sesleneyim de onlar da hastalarına önersinler.
Şimdi, ağdaya giderken bir eczaneye uğruyorsunuz ve FENİSTİL jel alıyorsunuz. Ağdadan sonra hemen bu jeli yüzünüze sürüyorsunuz. Sabah akşam özellikle kaşınan yerlere 2 3 gün boyunca uyguluyorsunuz. Hepsi bu. Yüzümün çok tahriş olduğu bir ağda sonrası, evde bulunan bu alerji jelini uygulamıştım, üstelik tarihi geçmişti. İyi geldiğini görünce yenisini aldım. Şimdi her ay uyguluyorum ve kıllı tüylü gezdiğim zamanlarıma acıyorum. Kullanın ve dua etmeyi unutmayın.

Ağda sonrası hassas ve alerjik ciltler sivilcelenir ve haftalarca geçmez. Geçtiğinde ise tüyler çoktan çıkmıştır.
Cildi temiz tutmakla filan ilgisi yoktur bu sorunun.
Yıllarca yüzümde ayva tüyü denilen ancak gün ışığında hiç de öyle olmayan bu tüylerle yaşadım. Çünkü her aldırdığımda yüzüme basan sivilceler çıbana dönüştüğü için tüylerle yaşamak onları bb kremle kapatmaya çalışmak daha mantıklıydı.
Şimdi toplanın bakalım genç hanımlar. 50 li yaşlardaki bu ablanız çözümü buldu. Geç oldu ama sizin için geç olmasın bari. Bana dua edeceksiniz. Hiç öyle onun sapı bunun çöpü ile de uğraşmayacaksınız. Tam bir senedir yüzüme her ay ağda yaptırıyorum ve sorun yaşamıyorum. Buradan cilt doktorlarına da sesleneyim de onlar da hastalarına önersinler.
Şimdi, ağdaya giderken bir eczaneye uğruyorsunuz ve FENİSTİL jel alıyorsunuz. Ağdadan sonra hemen bu jeli yüzünüze sürüyorsunuz. Sabah akşam özellikle kaşınan yerlere 2 3 gün boyunca uyguluyorsunuz. Hepsi bu. Yüzümün çok tahriş olduğu bir ağda sonrası, evde bulunan bu alerji jelini uygulamıştım, üstelik tarihi geçmişti. İyi geldiğini görünce yenisini aldım. Şimdi her ay uyguluyorum ve kıllı tüylü gezdiğim zamanlarıma acıyorum. Kullanın ve dua etmeyi unutmayın
Yazımı oku canım. Aynen benim durumum. Çaresi Fenistil jel.