afyon termal oteller

efemer

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2009
6
0
ailemle birlikte afyon termal otellerden birinde tatil yapmak istiyorum. tur on9 web sitesinde yaptığım tespite göre anemon afyon spa otel en uygunu gibi görünüyor. bu otelde kalmış olan arkadaşlar varsa, bilgi verirlerse çok sevinirim. ya da, afyon'da tavsiye edebileceğiniz başka tesisler var mı? bu tatil, benim aileme hediyem olacak. o yüzden önceliğim onların rahatı, huzuru ve mutluluğu. kaplıca keyfini en güzel şekilde yaşayabileceğimiz bir yer arıyorum.

sevgili TurOn9, web sitenizde (5 gün, 3 yetişkin için hesaplayacağım) afyon anemon spa otel 03/01/2010-30/06/2010 tarihleri arası 5 Gece Kal 4 Gece Öde Std Oda fiyatları 86,50*2 + 64,90 = 237,90 TL, bunu da 4 ile çarparsak toplamda 951,6 TL ediyor. ancak; online rezervasyon işlemlerine başladığımda bu fiyat önce 1189 TL, son aşamada ise 1225 TL olarak karşıma çıkıyor. yani ödeme aşamasında 274 TL'lik bir fark ekleniyor. bu farkın nedeni nedir acaba?

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Turon9'dan ve Afyon Anemon Spa Otel'de konaklamış olan arkadaşlardan yanıt bekliyorum.

canım ben afyonluyum biz genelde bütçemizden dolayı oruçoğluna takılırız.ama en güselii korel diyorlar.
anemon da şık bir yere benziyor.ama bence korel..çünkü başbakan da burayı tercih ediyor.

cevap veren arkadaşlara ve Turon9'a teşekkür ederim. çoğunluk korel'i tavsiye ediyor ama orası bana pahalı gelecek. anemon fiyat açısından daha makul. inşallah ileride korel'e de gitme şansım olur.
sevgili Turon9, size bir soru daha; kk üyeliği indiriminden nasıl yararlanabilirim?

afyon gazlıgölde ailece kiralanan villalar var.bunlar hem çok konforlu hem daha ekonomik...villayı gecelik fiyatlarla kiralıyorsunuz kişi başı da değil.içerisinde villaya ait kocaman termal havuzları var.tavsiye ederim...

sorularıma cevap veren herkese teşekkür ederim. 2010 sömestre tatilinde ailemle birlikte afyon anemon spa hotel'de konakladım. biraz geç oldu belki ama bundan sonra okuyacaklar için faydalı olur umuduyla izlenimlerimi aktarayım;
kesinlikle çok güzel bir tatildi ve hiçbir sorun yaşamadık. annem 60, babam 67 ve ben 31 yaşında olarak, her iki yaş grubu için de ideal bir seçim oldu. çünkü "otel misafirlerinin çoğunluğu yaşlılar, sıkıcı" gibi bir durum yoktu, iki yaş grubundan da misafirler vardı. ikbal'in misafirlerinin yaş ortalamasının oldukça yüksek olduğunu duyduğumdan bu benim için önemli bir kriterdi. her akşam yemek eşliğinde canlı müzik vardı, solist bayanın sesi ve repertuarı (sanat müziği-halk müziği-pop müzik) çok güzeldi, isteyen kalkıp göbek attı, isteyen şarkılara eşlik etti. solist bayanın eşi gündüzleri de lobide piyano çalıyordu. termal havuz/sauna/hamam çıkışı çayımızı yudumlarken klasik müzik dinlemek oldukça keyifliydi. otelde yarım pansiyon konaklamamıza rağmen ekstra hiçbir masrafımız olmadı (yemek üstüne aldığımız türk kahveleri hariç, onlar da 5 tl idi, ve bir de yaptırdığımız masajlar hariç tabi, ki masaj her otelde ücretlidir, bu arada klasik masaj ücretinin 90 tl olduğunu da belirteyim).
açık büfe kahvaltı ve akşam yemekleri süperdi; onu da şöyle açıklayayım; diyet yemeklerinden tutun, her türlü et çeşidine kadar vardı ve orada yediğim karides tavanın tadı hala damağımda :). başta dediğim gibi otel yarım pansiyon (kahvaltı+akşam yemeği) konseptinde çalışmasına rağmen saat 17:00 civarında verdikleri gözleme-kek-kuru pasta eşliğindeki çay saati sayesinde herhangi bir ekstraya girmeye gerek duymuyorsunuz. alkol kullanmayanlar için "herşey dahil" olarak düşünülebilir yani. yemek süresince hiçbir yerde sıra olmuyor, otelin bütün alanları gayet sakin, huzurlu. çalışan sayısı çok fazla ve arı gibi hızlı fakat kuğu sessizliğinde her işi hallediyorlar, içecekleri masalara servis ediyorlar. hem bayan hem de erkek personelin son derece yakışıklı/güzel/kibar/bakımlı çocuklardan seçilmiş olduğunu da eklemeli :)
otelin mimarisine ve odalara gelecek olursak, herşey aynen resimlerde gördüğünüz gibi :) herhangi bir aldatmaca yok yani. ben zaten otelin resimlerini çok beğenmiştim, gittiğimde de hayal kırıklığına uğramadım. eleştiri yapabileceğim tek nokta, odalardaki dolap sıkıntısı olabilir. eşyalarınızı koyup yerleştirebileceğiniz kapalı dolaplar yok maalesef, herşey ortada kalıyor. ama temizlik süperdi. bir de otelde bayanlara özel termal havuz/sauna/buhar odası/hamam bulunmasına rağmen, erkeklere özel bir bölüm bulunmuyor. yani bu bölümler kadınlar için özel ve kadın-erkek karışık olmak üzere iki şekilde düzenlenmiş. o yüzden babam hamam kısmını hiç kullanamadı.
otelin fitness center'ının da çok güzel olduğunu, pek çok alet bulunduğunu ve annemle birlikte orada çok güzel saatler geçirdiğimizi de eklemek isterim.
odalardan termal havuzlara giden özel asansörlerin bulunması da güzel bir ayrıntıydı.
havuzların çok temiz olduğunu da belirtmek gerekir. benim kulağımda sorun olduğu için girdiğim her havuzdan mikrop kaptığım halde, anemonda böyle bir sorun yaşamadım, bu benim için çok önemliydi. ki bir termal otelde günde ortalama kaç saat su içinde kalındığını siz hesaplayın :)
veee Turon9 sayesinde otelde en ucuz fiyata konaklayanlardan biriydik :) o yüzden Turon9'a da buradan teşekkürler. rezervasyon sürecinden konaklamanın sonuna kadar hiçbir sorun yaşamadık.
aklımda kaldığı kadarıyla bütün izlenimlerimi aktardım. afyon'a gitmeyi düşünenler için kesinlikle tavsiye ederim.

Son düzenleme:
ben de ikbal diyorum seviyeli ve temiz tek erkek müşteri almıyorlar korelde guruplar var sırf erkek ...hatta peştemalli:))ayrıca eşleri kadınlar havuzunda kendileri karışıktaa
anemonda ise gençler takılıyoo

Son düzenleme:
X