Adını koyamadım....

berra34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2010
27
0
hayırlı cumalar meltem hanım. öncelikle burada bizlere yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim. bir sorunum var ama adını bende koyamıyorum. eğitimli bir insanım, ama ne eğitimli nede eğitimsiz hiç kimsenin yanında rahat edemiyorum. sürekli kendimi eleştiriyorum.burda bunu dememeliydin, kimbilir hakkında ne düşündüler v.s. deyip duruyorum. kimi zamanda yanımdaki kişiden,bulunduğum ortamdan çok sıkılıyorum. ve yanında rahat ettiğim doğru düzgün bir arkadaşım bile yok. hatırlıyorum da annemle bile yalnız kaldığımda sıkıldığım zamanlar olmuştu...offff, sorunlarımın üstüne gidebiliyorum, yada en azından gitmeye çalışıyorum. ama tekrar tekrar başa dönünce yoruluyorum. ne yapmalıyım. şimdiden ilginiz için teşekkür ederim. sevgiler...berra...

Berra, bizler genelde büyürken konuşmamız, fikrimizi söylememiz desteklenmez. Genel olarak yapabildiklerimiz değil, yapamadıklarımız söylenir bize. Biz de kendimize güvenmeyi değil, güvenmemeyi öğreniriz. Bırakın hakkınızda kim ne düşünmek isterse onu düşünsün. Bu "elalem ne der?" kısmını hepimizin aşması lazım.
Berra, bu sıkıntıyı söylediklerim doğrultusunda kendiniz aşmaya çalışın. Eğer aşamazsanız, bir uzman yardımı alırsınız.

ilginiz ve cevabınız için teşekkür ederim. aslına bakarsanız elalem ne dere pek önem vermediğimi düşünüyorum. ama belki de ben, farkında olmadan bu düşüncenin altına giriyorum.

X