Adı mutluluk olan maskem var benim!

EzBuZ

Danalar girmiş bostana
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2007
4.203
1

Adı mutluluk olan maskem var benim!

Yine gece oldu, yine bir gun bitti ve ben yine kendimle ba$ba$a kaldim.

Bir maskem var benim. Sabahlari onsuz evden cikmadigim, geceleri yatagimda ba$ba$a kalana kadar cikarmadigim bir maskem var.
Adi mi ne?
Adi : MUTLULUK!
Taktigimda kahkalara boguldugum, tadindan gozlerimin doldugu, sesinden huzur buldugum bir maskem var.

Gun geceye dondu yine. Karanlik coktu buralara, sessizlik hakim oldu sokaklara ve ben teslim oldum sana.

Soyutu di$ladim, somutu yakaladim.
Soyuta tutkun kaldim, somuta agladim.
Sahi, soyutmuydun sen somutmuydun?
Ho$! Ben soyuta tutkunken sende bunu bilirken somut olmani nasil beklerim?
Soyuta tutkun oldugumu bilir, somut olmak istemezsin ki sen...

Gitmek icin mi gelmi$tin, kalmak icin mi?
Omurluk mu sevmi$tin, mevsimlik mi?
Baharim olup actircakmiydin gonul bahcemdeki gulleri, sonum olup soldurcakmiydin?
Canim olup huzur mu bulcaktin ruhumda, kanim olup durmayacakmiydin bedenimde?

Vakit gece... Her yer karanlik... Kokun sinmi$ odama... Saat her $ey icin gec kalindigini soyluyor bana... Maskemi cikartmak vakti $imdi. Adi "mutluluk" olan maskemden soyunup, sahte tebessumlerden soyutlanip acilara bogulma, gerceklerle yuzle$me vakti.

Huzun! Hadi cal kapimi!
Her gece oldugu gibi bu gecede hazirim acilara...

Beni maskem olmadan taniyan bilen tek $ey yastigim sanirim. Insanlarin zihinlerinde yarattigi "ßen"i degil gercek "ßen"i goren tek $ey yastigim. Ahhh ne cok huznu payla$tik biz onunla... Sevinclerimi maskemle, huzunlerimi yastigimla payla$tim. Senli anlarima maskem $ahit oldu, sensiz anlarima yastigim...

Fazla yormamali kendimi... Maskemi fazla yipratmamali... Yarin yeniden gun dogacak ve ben dogan gune$e ragmen yine karanlikta kalacagim. Bana yolda$lik eden tek $ey ise maskem olacak. Ona sahip cikmali, korumaliyim.

Bir gecenin daha katili oldum $imdi. Acilarimi her gece oldugu gibi bu gecede yastigima gomdum. $imdi meleklerin korumasi altinda guzel ruyalar gorme zamani...

Dogacak olan her gune benden ve maskemden buyuk bir mutlulukla " Merhaba! "

Bende böyleyim işte. İnsanların yanında mutlu görünmeye çalışırım hep. İçimde fırtınalar kopsada kimselere belli etmem. Aksam olupta yatagıma yattığımda aklıma yüzlerce şey gelir içimi burkan. Çoğu geceler ağlarım. Kimselerede benimde şu derdim var diyemem. Karsımdakinide üzmekten baska bir işe yaramaz zaten. Bir tanıdığım bana ; hani filmlerde iyiyi oynayan birisi olurya işte sende öylesin demişti. seni her gördüğümde mutlusun demişti. güldüm sadece. bilmiyorki o benim sadece maskem. Kendi mutsuzluğumla neden insanlarıda mutsuz edeyim. Buna hakkım yokki. senağlama

X