Adetten 17 gün sonra gögüs agrisi???

ifsumnadial

Rütbem Yok:)
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2009
484
11
Arkadaslar en son 20 kasimda adet oldum bugün 17nci gün ve benim gögüslerim asiri agriyo ve cok büyüdüler sizce yumurtlama zamanindada gögüslerde degisiklik olabilirmi ??

Canım benim de bugün 16. günüm ve 2 gündür gögüslerimde acıma var, üzerine yatamıyorum, dokunamıyorum, ama bu bana 3 aydır oluyo, hep yumurtlama dönemi başlıyo ve adete kadar sürüyo, adet dönemi ve 1-2 hafta sonrasına kadar rahatım, sonra yine başlıyo her ay aynı şey( bunu ilk yaşadığım ay prolaktin hormonum yüksek çıktı, ondandır dedim, ama sonra onu da düşürmemize rağmen hala oluyo, sanırım normal bişey...Ben de bu ay 21. gün hormon testi için doktora gittiğimde bunu da sorucam...

benımde bugun adetten sonra 18.gun dunden berı bendede var goguste acıma.bende uzun zaamandır takıp edıyorum yumurtlama gunu baslıyo gogsute hafıf sızlama adete kadar devam edıyo ama eger hamıle oluyorsam(3 kere yasadım) goguslerımın seklı acısı degısıyo.
ymurtlama zamanında degısıklık olması normaldır canım.

canım göğüslerde değişiklik yumurtlama zamanında olaabilir aynı zamanda hormonal bir dengesizlikte olabilir genelde progesteron hormonu göğüslleri çok etkiliyor sanki patlayacak gibi şişiriyor..lh hormonu yumurtlama sırasında artar bu nedenle de olabilir....

yumurtlamadan sonraki döllenmeden dolayı oluyo genelde arkadaşlar mesela benim göğüslerim yumurtlamadan ititbaren acımaya başlamıştı normalde en fazla adet olmadan 3 4 gün önce acımaya başlardı..ateşinizi kontrol etseniz sabahları :))

Gögüslerdeki sis vucudumuzdaki progestoron hormonu sayesinde sisiyor :icecream: yumurtlama ve hamile dönemlerinde progesteron belirli bir seviyeye geldigi zaman direk memelerde hassasiyet yapiyor. Hic endise etmeyin sadece bol bol yumurtladiginizi düsünün hersey yolundaaasositososito

tesekkür ederim hepinize hanimlar. bende her defasinda diyorum adetime nerdeyse daha 2 3 hafta var bu gögüs agrisi ne bayankarasu senin dedigin gibi sadece bir haftasi rahatim sonra basliyo agrilar sizilar damarlar:)korku filmlerindeki igrenc sahneler gibi görünüyo gögüslerim aynen:))))))))))))) neyse canim madem öyle yeterki yumurtlayip doguralim sorun degil:))

benim goguslerimde yumurtlama doneminde acimaya basliyor ozellikle sag gogusum koltuk altina dogru coookk aciyor boyle olan varmi kizlarrr??? adet olana kadar suruyor neden acaba ya:26:
bu normal degil gibime geliyor
kac aydir ayni sey prolaktin degerlerim yuksekmi acaba?
bunu uzun zamandir fark ediyorum ve sonunda adet oluyorum..
offf offf

Son düzenleme:
arkadaşlar benim de adetim bittikten 10 gün sonra göğüslerim ağrımaya basladı. koltuk altlarıma doğru olan kısımlar acıyo çok. yumurtlamadan falan mı acaba? yoksa baska bi sorun mu var?? normalde de hep adetten 10gün önce falan ağrımaya baslar ama bu sefer 15 gun öncesinden basladı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…