adetlerin gecikmesi, hamileliğin habercisi mi?

arda_

Guru
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2008
475
1
Uzun zamandır hamile kalmak için uğraş veriyorum.bu çabaya girmeden önce adetim hep erken veya çok nadir tam gününde olurdu.ama korunmayı bıraktığımdan beri adetim hep son anda oluyo.tamam hamileyim dediğim anda adetim geliyo.bu ay ilk defa 3 gün gecikti.Tam hamile moduna girmiştim ki dün gece hastalandım.hamile kalmadan önce buna benzer durumlar yaşayınız oldu mu?acaba artık rahim yavaş yavaş kendini gebeliğe hazırlıyo olabilirmi?bu şekilde olup ta hamile kalanlar var mı ?

cnm benmde öncelri çok düzenliydi evlendikten sonra bu değişmeye başladı bu arada kiloda almıştım o sıra bazı üzücü olaylardan dolayı antidepresan kullanmıştım sanırım hormonlarım bozulmuş adetim 10 gün yada 20 gün gecikmeye başlamıştı dr gittim polikistik over olduğumu öğrendm tedavi gördüm neyseki bu durumu kolay atlatmıştım kiloda verdim herşey düzene girmişti bende son 3 ay aydır ısrarla düzenli ilişkim oldu bebek istediğim için şu son 3 ayın ilk ayında 2 gün sonraki ayda 4 gün bu ayda 9 gün adetim gecikti bende endişe ediyorum yine bi problem olmasın diye ??zaten şuandada doğum kontrol hapı içiyorum bu ay düşünmüyorum denemeyi ayrıca o hapıda dr um vermişti hormonumu düzene sokması açısından....cnm eğer dediğin gibi bu düzensizlikler vücudun kendini hamişliğe hazırlaması gibi bi durum warsa ozaman geciksin yaa razıyımm eğer öyleyse bende merak ettm şimdiiiii:uhm:

asya bişey sorcam sana, sen pco olduğunu öğrendiğinde sadece adetin 20 gün geciktiği için mi gittin yoksa başka belirtilerin de var mıydı ? benim de bu ay 3 hafta gecikti de endişeliyim biraz.

merhaba kızlar sıze bısı soylıyım adet gecıkmesı vucudun kendını hamılelıge fılan hazıarladıgındna degıl bız kendımızı oyle kandırıyoruz tamamen psıkolojık evet yalıs degıl psıkolojık benım adatım her ay duzenlı olurdu tık demezdı ne zman bebek ıstemeye basaladık kafaya takamaya basladık her ay bu ay ocakmı acaba dıye adetlerımın duzen bozuldu 9 gun bıle gectı moralınızı bozmak ıstemem ama bu boyle bız kafaya taktıgımız surece bu boyle devam etcek ve bebısın gelmesı bı okadar uzucak o işi cocuk yapmak ıcı yaptıgın zman covcuk olmuyo ben buna ınanadım onu dusunmeyın cocuk ıcın yapmayın beyındekı bı hormon bız oyle dusundukce bebısı engellıyomus ... sıze dıyorum ama gelın bana sorun kafama takıyorum ıllakı ama takmamaya calısalımkı bebıslerımıze bır an once kavuslaım olurmu. allahım yardımcımız olsun bu muberk 3 aylarda sesımız duysun hepımızın kucagına saglıklı hayırlı bebıslerle doldursuın amin:Saruboceq:gamyoncuiremsu

cnm sorunu geç gördüm özr dilerm... evet benm adetim 20 gün geçtiğinde bunla beraber karnımda sürekli bi şişlik tuvaletede çıksam inmiyordu, kilo aldığımı farkediordum belim kalınlaşmıştı ve göğüslerimden sıkınca ama birinden beyaz sıvı birinden kahverengi geliyordu bunlar bende 3 ay içinde son artık takk dediğinde adetim 15 gün falan gecikmişti gittim dr a ozaman ultrasonda baktı yumurtlama yok dedii okadar üzülmüştüm kii ve bana kilomdan dolayı kızdı halbuki etrafımda normalsin diyorlardı ama sanırım pko olunca karın şişkinliği oluyorr bana hemen bu kiloyu ver yaşın başın kaç falan dedi zaten şuan 23 yaşına yeni girdim hemen ben 3 ay içinde sıkı bi diyete girdim 9 kilo verdim bunla beraber doğum kontrol hapı kullandım ama dr hapı 3 ay iç dedi ben 1 ay içtim bıraktım okadar düzene girmişti ki yaa ne saati ne günü şaşıyordu taaa ki bebiş için çalışmalara ve ay geldi adetim gelcek varmı yokmu vs. bunlar yüzünden düzeni şaştı son bu ay 9 gün geçti..en son 1 ay önce dr gittim herşey normal demişti dr ama son 4 aydır ki ısrarlı denemelerimde kalamadım :çok üzgünüm:adetlerimde düzensizleşti canlarım sakın stres yapmayın buna başta bende dahil artık bende akışına bıraktım durumu gerçi bu ay koruncam karar verdm hap içiyorum inş. eylül ayı içinde bir dahaki denemem Allah isteyen herkese nasip etsinnn :Saruboceq:

ayyy cnm çok sevindm yaa pozitif demek ne kadar kulağa hoş geliyorr biz alışmışız negatif demeye !!tebriklerrr cnm sağlıkla kall .....:Saruboceq:

bence fazla kafanda kuruntu haline getirme herşeyi oluruna bırak canım inşllh olucak...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…