Adetimi 3 hafta geciktirebilir miyim?

gulbeseker

HAYATIMIN TADLARI...BÜYÜYORLAR
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2007
1.525
12
54
Hanımlar 17 mart cuma günü nasip olursa 15 günlük program ile umreye gidiyorum. 22 martta da adet göreceğim ve ben olmak istemiyorum. Rahat rahat heryeri gezmek görmek ve bolca ibadet yapmak istiyorum. Bana adet geciktirici neler önerirsiniz.Hangi doğum kontrol hapını kullanayim. Ben epilepsi hastasiyim ve günde iki defa netrolex 1000 mg kullanıyorum
Ben 8 yıl önce tüplerimi bağlatmıştım ve 48 yaşındayım.

Merhaba.ben evlenirken eczaneden adet geciktirici hap almistim 2 hafta geciktirmistim ve sonrasinda cok pisman olmustum.Cunku hapi biraktiktan 2 gun sonra adet olmustum ama geciktirmemin acisi cikmisti.hapi kullandigim surede gobegime dokunamayacagim kadar sismistim.adet olurken cok sanci cekmistim adetten sonra kum doktum ve idrar yollari enfeksiyonu olmustum.Yani normal duzenimi bozmak beni cok etkilemisti.tabi herkesin bunyesi farkli.ins sizde ters etki yapmaz.

Ben yazın tatile giderken primolut n almıştım 1 hafta geciktirdim icmedigim gibi hasta oldum sonra sana da tavsiye ederim

3 hafta uzun bi süre ama sanirim bu ilacı kullanabilirsin. Primolut-N, geciktirici olarak kullanılıyor. Aslında ameliyat yada düşük-kürtaj gibi olaylardan sonra kanın durdurulması için kullanılan bir ilaç.

Adetten 1-2 gün önce basliyorsun. Sabah akşam birer tane içiliyor. (Ben günde bir tane aldığım halde etkili oldu. ) ilacı bırakınca da ertesi gün yada sonraki günlerde regl başlıyor. (Bende iki gün sonra kanama başlamıştı. ) ilaçtan sonraki ilk adetin ağrılı old okumuştum. Arkadaş birkaç kez kullanmış öyle bi etkisi olmamış. Ama bende ağrı oldu. Normalde hiç sancim ağrım olmaz ama ilacın bende yan etkisi oldu yani. Haricinde başka bi dezavantajı yok. Tatil, umre-hac gibi durumlar için kurtarıcı.

Sen de eczaciya danışarak kullanabilirsin.

X