Gebeliğe Hazırlık Adetime 4 gün kala kan testi yaptırdım 0.100 çıktı sizce cokmu erken yaptırdım kan testini ?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bende adetime 1 hafta kala yaptırmayı düşünüyordum yani yarın iyi ki bu yorumu gördüm. Gelişmeleri haber ederseniz çok mutlu olurum.
Çok erken ya, adet gününü beklemelisin bence. Pozitif çıksa bile 2 günde bir artışa bakılacak falan çok düşük bi değerle öğrenirsen sürekli kan vermek de yorucu stresli

İnternette bu şekilde yazıyor. Doğruluk payı olabilir.!
"Kanda gebelik testi, çoğunlukla idrar testine göre daha erken sonuç verir. Döllenen yumurta rahime yerleştikten ortalama 7-10 gün sonra kanda beta-HCG düzeyi artmaya başlar. Bu sebeple, adet gecikmesinden 1-2 gün önce kanda gebelik testi yaptırılabilir.

İdrarda gebelik testinin ise, genellikle kanda gebelik testine göre daha geç sonuç verdiği söylenebilir. Yumurta sperm tarafından döllenip gebelik oluştuktan yaklaşık 10-14 gün sonra idrardaki beta-HCG seviyesi yükselmeye başlar."

İnternette bu şekilde yazıyor. Doğruluk payı olabilir.!
"Kanda gebelik testi, çoğunlukla idrar testine göre daha erken sonuç verir. Döllenen yumurta rahime yerleştikten ortalama 7-10 gün sonra kanda beta-HCG düzeyi artmaya başlar. Bu sebeple, adet gecikmesinden 1-2 gün önce kanda gebelik testi yaptırılabilir.

İdrarda gebelik testinin ise, genellikle kanda gebelik testine göre daha geç sonuç verdiği söylenebilir. Yumurta sperm tarafından döllenip gebelik oluştuktan yaklaşık 10-14 gün sonra idrardaki beta-HCG seviyesi yükselmeye başlar."
Geç döllenme olabilir o yüzden en iyisi regl gecikmesini beklemekmis

X