Gebeliğe Hazırlık Adetim gecikti ama hamile değilim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

zezo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2024
7
2
25
Kızlar merhaba ben bir yıllık evliyim bu bir yıllık evlilik boyunca da bekarken de asla günüm geçmezdi günü gününe saat gibi adet olurdum geçen ay eşim varikoselden ameliyat oldu varikosel ameliyatından sonra ki dönemde 4 gün adet olmadım günüm gecikti ve adet oldum daha önce böyle bir şey hiç olmamıştı bir umut bende umutlanmıştım hamileyimdir diye ama değilmişim daha önce böyle bir şey yaşayan oldu mu sizce neden olmuş olabilir bir kere burada okumuştum işte bir ay böyle gecikme olmuş Bir dahaki ay hamilelik oluşmuş diye sizce böyle bir şey var mıdır

Verdiğin örnek zaten normal bir süreç değil. Arkadaş pcostur, düzenli adet dönemi yoktur o yüzden ne zaman yumurtladigini falan bilemez öyle denk gelmis olmuş. Bende pcosum 3-4 aya kadar gelmediği de oldu, 32-45 günde geldiği de oldu. Sen kendi düzenini kendini biliyosun herkesin düzeni farklı. Bu tarz şeyleri düşünüp, hamilelik için cabalayip bazen kendini kandirdigin zaman da gecikebiliyor, ilaç kullanmissindir o etkilemiştir, mevsimsel olabilir. Yani her türlü neden olabilir. Gecikmen varsa test yap. Negatifse hamile değilsin demektir. En garanti sonuç da kan testidir. 1 hafta gecikme yaşayıp gelmez ise kan testi ver

Çok güzel özetlemişsin durumu bilmiyorum çok heveslendik aslında ameliyattan hemen sonra bu kadar erken beklemiyordum hamileliği ama ne bileyim bir umut işte günüm de geçince ki normal değil dediğim gibi saat gibi işler benim ki kendimi kandırdım demekkki bu ay dikkat edicem ekstra ne yapmam gerekiyor bilgisi olan söyler mi

Ovulasyon testi alıp ovulasyon takip edebilirsin, ne zaman yumurtladigini öğrenirsin ona göre degerlendirirsin. Ya da 2-3 güne bir düzenli ilişki yaşarsan mutlaka denk gelir zaten. Takviye edici gıdalardan kullanın. Vitamin minarel takviyeleri yani. Bunun dışında beslenmene dikkat et bol su iç. Umarım en kısa sürede hamile kalabilirsin

Çok teşekkür ederim söylediklerini dikkate alicam

Geçmiş olsun nerede ameliyat oldunuz

Geçmiş olsun nerede ameliyat oldunuz
Şanlıurfa da özel batı hastanesi ilgi alaka iyiydi doktoru da çok araştırdık mikro cerrahi oldu eşim mikro cerrahi oneriyorlar zaten daha sonra tekrarlama şansı daha az diye daha sağlıklı sonuç için daha yeni oldu aslında 4 gün sonra iki ay olacak bekliyoruz bakalım hayırlı olsun inşallah

Amin hayırlısı olsun inşAllah sağlıklı gebelik gerçekleşir biz istanbuldayız

Son durumunuz nedir?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…