Aile Planlaması Adetim düğünümde cakışıyor yardım edin lütfen

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

asi_83

ŞansliAnneyim
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2009
1.197
14
41
SLM ARKDAŞLAR

BENıM BıR PROBLEMıM VAR YARDIM EDıN LÜTFEN...........
DÜĞÜN GÜNÜMDE ADET OLMA RıSKı VAR BÜYÜK BıR ıHTıMALE
DOGUM KONTROL HAPI ALSAM OLURMU YOKSA GECıKTıMMı DOGUM KONTROL HAPI ıCıN?????????????

BÜĞÜN 2.Cı ADET GÜNÜM VE BıR DAHAKı AY 18.07.DE DÜĞÜNÜM VAR VE ARDINDA BALAYINA GıDECEGıZ ............. ADET OLMAMAM ıCıN NE YAPCAM TAM OLARAK BıLMıYORUM.

BıRDE HAMıLE KALMAK DA ıSTEMıYORUM HEMEN.DOGUM KONTROL HAPI NE ZAMAN ALMAM GEREKıR ????????????
VE GECıKTıRıCı HAPLARDA VARMIŞ AMA SADECE ADET GECıKTıRıYOR SANIRIM HAMıLELıKTEN KORUMUYOR DOGRU DıMı....
COK ACıL YARDIMA ıHTıYACIM VAR mafoldumben

Son düzenleme:
ya bence düğünü ertelemeyeceğine göre balayını erteleyin ama yinede bence adet geciktirici falan içme çünkü yan etkileri var o hapların bi araştırma yap güvenilir bişi al alcaksanda ama bence balayını ertele ooohhh ondan sonraki 20 gün rahat edersinzemuszemuszemuszemus

doğum kontrol haplarına düğünden 1 ay önce başlanıyor benim düğünüm var 26,07 de bende kontrol kullanacağım ve düğünden 2 sonra adet günüm ama mecburum balayını ertelemeye geciktirici hapların çok yan etkisi olduğunu duydum.bünyenin doğal yapısını zedeliceksin çünkü

cnm korunmak istiyorsan hemen bugün doğum kontrol hapına başla.bugün 2. günün 5 temmuzda ilacın bitecek ve 2-3 gün içinde regl olacaksın..en kötü ihtimali düşünelim ki pek karşılaşılan bir durum değil 1 hafta sonra regl olursun o da 12 temmuz yapar..18 temmuza kadar reglin bitmiş olur..rahat rahat evliliğinin de tadını çıkarırsın balayının da..geciktirici kullanmana da gerek yok zaten kullanma öyle ağır hormon ilaçlarını..mutluluklar..

cnm korunmak istiyorsan hemen bugün doğum kontrol hapına başla.bugün 2. günün 5 temmuzda ilacın bitecek ve 2-3 gün içinde regl olacaksın..en kötü ihtimali düşünelim ki pek karşılaşılan bir durum değil 1 hafta sonra regl olursun o da 12 temmuz yapar..18 temmuza kadar reglin bitmiş olur..rahat rahat evliliğinin de tadını çıkarırsın balayının da..geciktirici kullanmana da gerek yok zaten kullanma öyle ağır hormon ilaçlarını..mutluluklar..

peki yarın alsam olurmu cünkü dogum kontrol hapım yok ve kaldıgım yerde eczanede yok yarın ama alabilme şansım var........... yarın alsam 6temmuzda biter ve 2-3gün icinde olursam süper olur ama ya olmasam o zamana ???????????? 16kınam 18düğünüm
senin dedigin gibi olsa süper olur valla:sm_cool:

doğum kontrol hapına adetin 5. gününe kadar başlayabilirsin.
ben adetimi geciktirmek istediğim zaman doğum kontrol hapı bitsede 4-5 gün daha içmeye devam ediyorum.
sonuçta hap içtiğin sürece adet görmesin.
hapı bırakınca 4-5 gün sonra kanaman başlar.

he yaptığım doğru mu bilmem.
yap da diyemem.
ama hem hap hem geciktirici kullanman yanlış onu biliyorum.

Canim hic merak etme dugun yaklasinca bi stres cokuyo ve erken oluyosun o stresten yani bende oyle oldu ben bahtsiz hem nisanimda hemde dugunumde adet oldum hem sanci cektim hem oynadim hem agladim adetime 15 gun vardi ve adet oldum nisanimda herkes stresten dedi aslinda evleniyosun mutluluk cok fazla ama streste oluyo ben en cok bi aksilik olursa istedigi gibi bi dugunum olmassa diye strese girdim

doğum kontrol hapına adetin 5. Gününe kadar başlayabilirsin.
Ben adetimi geciktirmek istediğim zaman doğum kontrol hapı bitsede 4-5 gün daha içmeye devam ediyorum.
Sonuçta hap içtiğin sürece adet görmesin.
Hapı bırakınca 4-5 gün sonra kanaman başlar.

He yaptığım doğru mu bilmem.
Yap da diyemem.
Ama hem hap hem geciktirici kullanman yanlış onu biliyorum.

yani adetin 5gününe kadar alama ihtimalim varsa yarın da alabilirim demek ve adet olmamam icin birnici paket bitince ikinciye devam etmem gerek yani 6temmuz birinci bitiyor ve 7temmuz ikinciye başlıyorum ve paketin bitişi 27temmuz oluyor dimi .......
Cünkü bir paket kullanırsam daha riskli sanırım

evet canim öyle. benimde ayni senin gibi olmustu ki bi bilgimde yoktu ama dügünüme 3 gün kala hapi kullnmaya basladim etkisini gösterdi.ama senin saha var günün. dügününden önceki en son adet ayinin 1.günü yada 5. günü kullnmaya basla güzelim... yok eger adet olduysan dügüne kadar birdaha adet olamayacaksan yarindan basla!

yani adetin 5gününe kadar alama ihtimalim varsa yarın da alabilirim demek ve adet olmamam icin birnici paket bitince ikinciye devam etmem gerek yani 6temmuz birinci bitiyor ve 7temmuz ikinciye başlıyorum ve paketin bitişi 27temmuz oluyor dimi .......
Cünkü bir paket kullanırsam daha riskli sanırım

7 temmuzda ilk paket bitecekse nerdeyse arka arkaya 2 paket içmiş olacaksın.
o da zararlı olabilir bence.

ben olsam madem 6 temmuzda birinci paket bitiyor son 5 tanesini içmez erken hastalanırdım.
yani 1 temmuzda bırakırdım ilacı.
böylece 18 temmuza kadar adetim başlayıp bitmiş olurdu.

yani çok sağlıklı mı bilemiyorum tabi ama ben olsam böyle yapardım diyim.

7 temmuzda ilk paket bitecekse nerdeyse arka arkaya 2 paket içmiş olacaksın.
o da zararlı olabilir bence.

ben olsam madem 6 temmuzda birinci paket bitiyor son 5 tanesini içmez erken hastalanırdım.
yani 1 temmuzda bırakırdım ilacı.
böylece 18 temmuza kadar adetim başlayıp bitmiş olurdu.

yani çok sağlıklı mı bilemiyorum tabi ama ben olsam böyle yapardım diyim.

olurmu yani 1temmuzda bırakırsam hapı.kesin bir hafta icinde adet görürümmü ????????
ama tekrar ne zaman başlıyacagım almaya 1temmuz bırakırsam 7gün sonramı almam gerekir yine hapı yoksa????
yada dedigim gibi 2kutu peş peşe alırım bir kerene masus sonra düğün bitince balayı bitince bir doktora giderim başka yöntem icin hani hamilelikten kornumak icin bu seferde

ben geçiktirici hapı 2-3 kere yazın kullandım,hiç bir şikayetim olmadı.
ama onun korunmaya faydası yok ve dogumkontrol hapıyla birlikte alınamıyor diye duymuştum

Arkadaslar bu konu ile ligili birsey sorucam.
Ben bu hapı kullanıcam mesela hapı kullandim 26.06.2009 tarihinde adet olmam gerekirken ben ilaci kullanip 05.07.2009 tarihinde adet olmayı planlıyorum.
Peki bir daha ki adet dönemimi 05.07.2009 tarihinden itibaren 28 gün olarak hesaplama gerekiyo dimi. Yani adet olma periyodumu değiştiriyo kısaca dimi ne olur yardimci olun çok kafam karisti.

bend edüğün günümde adte oldum hemde göbek atarken düğün salonunda:) valla cok rahattı ıyıkıde oyle olmus..o zman zarfında esıme daha cok alsıtım..ten teması sagladık..sonra benım ıstedıgım bır zmanadada ilişkiye girdik..bence bu bır avantaj:)

Şuanda adet olur olmaz ilk gün doğum kontrol hapı kullanmaya başla normalde 28 gün kullanılır ve bir hafta ara verilir sen o bir hafta arayı vermeden 2. kutuyuda kullanmaya başla. Yani ilk adet gününden itibaren aralıksız hergün 56 gün boyunca 1 adet hap kullanıcaksın böylece sonraki ay adet görmezsin. Bu yöntem sene de 1 kere yapılır sürekli yapma sakın. Senede bir yapmanın zararlı olmayacağını söylüyor doktorlar. Böylce düğününde adet görmezsin, iyi haber düğününde ve balayında daha dolgun göğüslere sahip olursunkaydirigubbakcemile3

bu şekilde düşünüp durmak yerine bi doktora görünseniz daha iyi olur bence.. benim arkadaşımında regl tarihi düğüne denk geliyodu ve çocuk düşünmüyolardı.. bu nedenle birlikte doktora gitmiştik ve doktor regl tarihini öne aldı ilaçla ayrıca doğum kontrol için ilaçta verdi.. rahat rahat düğününü balayını yaşadı böylece...opuyorumnanaktan

X