adet söktürücü kullanırken gebe kalınır mı

wqputrsrz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2023
1.366
355
tarlusal kullanıyorum arkadaşlar pcos var bende acaba kullanırken yumurtalşma olur mu gebe kalınır mı

dün akşam ovülasyon testi yaptım pozitif mi acaba yumurtlşama oldu mu? Tarlusal kullanıyorum eşimle değerlendirmeli miyim

Eklentiler

• IMG_1488.jpeg
    179,6 KB · Görüntüleme: 81
  • IMG_1487.jpeg
    107,1 KB · Görüntüleme: 80
Şuan doktordaydım sordum tesadüfen gördüm konuyu. Olabilir dedi.
dün akşam ovülasyon testi yaptım pozitif mi acaba yumurtlşama oldu mu? Tarlusal kullanıyorum eşimle değerlendirmeli miyim

Eklentiler

• IMG_1488.jpeg
    179,6 KB · Görüntüleme: 55
  • IMG_1487.jpeg
    107,1 KB · Görüntüleme: 60
Kızlar merhaba 1 yıldır düzenliydi adetim bu ay gelmedi. Gelmesi gereken gün sadece lekelenme oldu test yaptım negatif maalesef. Doktor tarlusal verdi kullandım bitti 6 gün sonra sancım baya oldu adet olacakmışım gibi ama 3,4 gündür azar azar akıntı şeklinde geliyor kan tam adet olmadım ne yapayım acaba eskiden kullanmıştım kaç kere evlenmeden önce hep dökmüştü adetimi iyiydi. İlk kez böyle oldu

benim hep düzensizdi hep az geliyor

Merhaba tarlusal kullanırken yumurtlama oluyor mu gerçekten?
Mantıken olmaz.
Çünkü adet söktürücüler rahim duvarını kalınlaştırıp dökülmesine hazırlar. Adet olmak demek bu demek.
Ama rahim duvarı yumurtlamadan sonra kalınlaşır ilaçsız işleyiş olarak.
Adet söktürücü kullanırken veya kullandıktan sonra hamile olduğunu öğrenenler ya geç döllenme olmuştur ya da yumurta çoktan büyümüştür çatlama aşamasına gelmiştir,sonra adet söktürücü başlanmıştır habersizce.

Emin misiniz Yani tarlusal kullanırken yumurtlama olmaz

Tarlusal hamile kalmaya çalışırken uygun bir söktürücü değil düşüğe sebebiyet verebiliyor. Eğer söktürücü kullanmak istiyorsanız doktor kontrolünde uygun görülürse eğer duphaston kullanabilirsiniz. Çünkü gebelik yoksa adeti söktürüp düzenliyor gebelik varsada bebeğin tutunmasını sağlıyor. Hamileykende verilebiliyor hatta

Merhaba normal kan testinde gebelik de belli olur mu ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…