Adet sancısı ve ağrı kesici kullanımı

delibirselvi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2021
1.747
1.902
26
Merhaba hanımlar dün sabah yani pzt sabahı adet oldum ve ağrımdan dolayı kahvaltı bile yapamadan parol içtim sabah saatlerinde. İnanın iki üç kere karnıma sıcak su tutmak için duşa attım kendimi bu sıcakta ve bana mısın demedi ağrım. Öğle saatlerinde zar zor ilk öğünümü yedim ondan sonra biraz hafifledi ama geçmedi ben de dayanamayıp akşam üzeri 17.30 gibi majezik içtim. O baya ferahlattı ama şimdilerde tekrar ağrım başlıyor gibi ama ilaç almak istemiyorum ve sabah çok daha kötü uyanacağımı biliyorum gece uyanmazsam tabi. Sizce sabah tekrar ilaç almalı mıyım alırsam hangi ilacı alabilirim

Anladığım kadarıyla normalde böyle ağrınız olmuyor. Bence doktora gidin. Genel olarak bu tarz muayeneler regli döneminde yapılıyor zaten.
Bunun dışında üşütmüş ya da yakın zamanda denizden/havuzdan vs enfeksiyon kapmış olabilir misiniz?
Parol kan sulandırıcı etkisi olan bir ilaç. Reglide pek önerilmiyor.

Her adetin ilk günü felçli gibi olurum karın ağrısından yerlere yatarım, adet olcağımı anladığım gibi dicloflam içmeye başlıyodum o kesiyodu günde iki tane iki gün içiyodum valla ilaç içmek iyi değil ama ilaçsız geçmiyodu bi zararıda olmadı gerçi

Geçmiş olsun. Ben olsam ağrımın durumuna göre karar verirdim alacağım ilaca. Ama majezik çok ağır. Ben mide koruyucusu almadan kullanamıyorum mesela. 2. ilacı da majezik içerseniz midenize zarar verir mi acaba?

Ay son iki iç adetim böyle oluyor normalde çok ağrım olmazdı evet Şimdi uyandım düşündüğümden iyiyim. İkinci ilacı majezik almayı düşünmedim aslında belki minoset alırım olmaz mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…