Adet öncesi yoğun mide gazi ve terleme

Okyanus73168685

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2021
356
49
43
Merhabalar Hanımlar bana yardımcı olursanız çok memnun olurum bilgisi olanlar veya aynı durumu yaşayanlar yazabilirse gerçekten minnettar olurum.
Adete 4 5 gün kala yürek hoplatan cinsten mide gazı ter dökmek fenalık hissi sıkıntı özellikle midede sanki Ayva yutmuşum da iki göğsümün ortasında kalmış gibi
Bu gibi durumlar yaşayan varsa lütfen yazabilirse çok memnun olurum.🌸

Enfeksiyon olabilir cnm bende bekar Ken vardı ozmn enfeksiyonum çok fazlaydı baş dönmesi de olurdu bende
Nasıl geçti enfeksiyon.Antibiyorik mi kullandınız.
Benimde adet öncesi sıkıntılarım var 2 yıldır.Menepozamı gıriyorum diye korktum.Iki defa kadın doğuma gittim.Testlerde herşey normal dediler.
Adet öncesi midem çok yanıyor.Baş dönmesi de oluyor.Tansiyonum düşmüş gibi kafam sersemleşiyo.Adetlerim biraz azaldı.Ne kadar azsa sıkıntı artıyor.
Dahiliyeye gittim mide için testte idrar yolu enfeksiyonu dedi.Antibiyotik filan verdi ama içtim ama midem hala kötü.
Aslında öncesinde midemde sıkıntı yoktu.Niye böyle oldu neyim var bilmiyorum.
Mide koruyucu kullanmaya başladım.Çünkü midemde ki asit boğazımıda tahriş etmeye yutma sorunları olmaya başlamıştı..
Midem asitlenince bir tatlı kaşığı tahin içiyorum o biraz iyi geliyor.
Yine gidicem dahiliye ye başka hastaneye .
İnşAllah çaresini buliruz

Nasıl geçti enfeksiyon.Antibiyorik mi kullandınız.
Benimde adet öncesi sıkıntılarım var 2 yıldır.Menepozamı gıriyorum diye korktum.Iki defa kadın doğuma gittim.Testlerde herşey normal dediler.
Adet öncesi midem çok yanıyor.Baş dönmesi de oluyor.Tansiyonum düşmüş gibi kafam sersemleşiyo.Adetlerim biraz azaldı.Ne kadar azsa sıkıntı artıyor.
Dahiliyeye gittim mide için testte idrar yolu enfeksiyonu dedi.Antibiyotik filan verdi ama içtim ama midem hala kötü.
Aslında öncesinde midemde sıkıntı yoktu.Niye böyle oldu neyim var bilmiyorum.
Mide koruyucu kullanmaya başladım.Çünkü midemde ki asit boğazımıda tahriş etmeye yutma sorunları olmaya başlamıştı..
Midem asitlenince bir tatlı kaşığı tahin içiyorum o biraz iyi geliyor.
Yine gidicem dahiliye ye başka hastaneye .
İnşAllah çaresini buliruz
Çok geçmiş olsun ben 41 yaşındayım siz kaç yaşındasınız acaba
Menopoza girmek istiyorum hayırlısı ile çünkü adetin sıkıntıları kabus gibi hayatıma çoktu çünkü

Çok geçmiş olsun ben 41 yaşındayım siz kaç yaşındasınız acaba
Menopoza girmek istiyorum hayırlısı ile çünkü adetin sıkıntıları kabus gibi hayatıma çoktu çünkü
Ben 42 yaşındayım..Sizinde adet öncesi mi oluyor sıkıntılar.
Sizde ne gibi sıkıntılar oluyor.
Artık bu sıkıntılar psikolojimi de etkiliyor.
Bende sıkıntı olduğu zamanlar kaygı bozukluğu oluşuyor.
Sanki içimde asitli birşey dolaşıyor ve bazen başıma bazen mideme kalbime veya karnıma yerleşiyo.
Ama normalde ki adet öncesi ağrısı gibi değil.

Ben 42 yaşındayım..Sizinde adet öncesi mi oluyor sıkıntılar.
Sizde ne gibi sıkıntılar oluyor.
Artık bu sıkıntılar psikolojimi de etkiliyor.
Bende sıkıntı olduğu zamanlar kaygı bozukluğu oluşuyor.
Sanki içimde asitli birşey dolaşıyor ve bazen başıma bazen mideme kalbime veya karnıma yerleşiyo.
Ama normalde ki adet öncesi ağrısı gibi değil.
Merhabalar Öncelikle cevap vermenize Çok teşekkür ederim konuları açıyorum kimse dönüş yapmıyor yeniyim Belki de bilmiyorum Diyorum herhalde hemen Bende olan sıkıntılara yazayım.
Mide krampları baş ağrısı baygınlık hissi fenalık hissi şeker düşüklüğü kalpte böyle çarpıntı değil ama hop hop böyle her an kalbim dışarı çıkacakmış takla atıyormuş gibi bir şeyler şu an mesela adetin 8.günü ve midem de kramp tarzı ağrı var.
Ben de aynı şekilde Bu süreçten çok yoruldum ve hasta bir insan gibi hayatını sürüyorum çoğu kez evden dışarı çıkamıyorum bekarım ben bu arada siz de bekar mısınız

Yok ben evliyim.2 çocuğum var buyükler.Yani doğumların üzerinden çok geçti.
Benim annem de erken girdi menepoza.Onda da sıkıntılar olmuştu ama bendeki kadar değil.
Kadın doğuma gittim .Menepoz yok dedi.
Şimdi candida enfeksiyonundan şüpheleniyorum.
Yarın dahiliyeye gideceğim.Araştırdım belirtiler ona benziyor.Bakalım gidince yazarım sizede

Merhabalar Öncelikle cevap vermenize Çok teşekkür ederim konuları açıyorum kimse dönüş yapmıyor yeniyim Belki de bilmiyorum Diyorum herhalde hemen Bende olan sıkıntılara yazayım.
Mide krampları baş ağrısı baygınlık hissi fenalık hissi şeker düşüklüğü kalpte böyle çarpıntı değil ama hop hop böyle her an kalbim dışarı çıkacakmış takla atıyormuş gibi bir şeyler şu an mesela adetin 8.günü ve midem de kramp tarzı ağrı var.
Ben de aynı şekilde Bu süreçten çok yoruldum ve hasta bir insan gibi hayatını sürüyorum çoğu kez evden dışarı çıkamıyorum bekarım ben bu arada siz de bekar mısınız
Sizde araştırın bu candida enfeksiyonunu.Evde yapılabilen testi yapabilirsiniz.
Vajinal bir akıntı vs var mı?Bazen akıntı filan olmadan da olabiliyormuş.Bende kasıklarımda kaşınma ve sulanma var..Yarın dahiliye ye sonrada yine jinekoloji ye gidicem bakalım Hayırlısı

Sizde araştırın bu candida enfeksiyonunu.Evde yapılabilen testi yapabilirsiniz.
Vajinal bir akıntı vs var mı?Bazen akıntı filan olmadan da olabiliyormuş.Bende kasıklarımda kaşınma ve sulanma var..Yarın dahiliye ye sonrada yine jinekoloji ye gidicem bakalım Hayırlısı
aa ben de bir bakayım o zaman çok sağolun haber bekliyorum sizden

aa ben de bir bakayım o zaman çok sağolun haber bekliyorum sizden
Gittim canım dahiliye ye sıkıntılarımı anlattım .Candida mantarı olabilirmi dedim .Ben candida diye birşey duymadım dedi.Gastrontolojiye sevk etti.
Kadın hastalıklarına gittim .Muayene oldum .Smear testi yaptı. Muayenede mantar var dedi.Xandida mi dedim.Bu mantarlarün adı zaten candida dedi.Türleri varmıs.Ve vücuda yayılabiliyormuş.Antifungal hap ve fitil verdi.Hap karaciğere zarar veriyor diye kullanmadım.Fitil ve spreyu kullandım.Fitil ilk gün çok hararet yaptı .Bakteriler ölünce toksin salgılıyormuş ondan oluyormuş.
Çok araştırdim bu candidayı.Herkeste olan bir bakteri.Bağışıklık zayıflayınca çoğalıyor ve yayılıyormuş.Birde çok antibiyotik kullanınca artıyormuş
Ben vitamin aldım.Probiyotik hapta alıp bağışıklığı kuvvetlendirmeyi düşünüyorum.
Birde defne tohumu her sabah 3 adet çığnenecekmiş.
Ben top kekik alıp çayını yapıp içtim.O iyi geliyor gibi hissediyorum.
Bu baktwri şeker ve gluten seviyormuş onları azaltıp kesmek lazımmış bir süre.
Antifungal hap içince bir süre iyi geliyor ama sonra daha güçlü dönüyorlarmış..
Sizde bir araştırın ve tükurük testinide yapıp ona göre doktora gidebilirsiniz.
Şimdilik öğrendiğim ve yaptıklarım bu kadar.Birde aynısefa bitkisi çayı iyi geliyormuş.Saraçoğlu öneriyor.
Gelişme değişim oldukça yazarım.
Sizde gelişmelerinizi yazarsanız sevinirim

Gittim canım dahiliye ye sıkıntılarımı anlattım .Candida mantarı olabilirmi dedim .Ben candida diye birşey duymadım dedi.Gastrontolojiye sevk etti.
Kadın hastalıklarına gittim .Muayene oldum .Smear testi yaptı. Muayenede mantar var dedi.Xandida mi dedim.Bu mantarlarün adı zaten candida dedi.Türleri varmıs.Ve vücuda yayılabiliyormuş.Antifungal hap ve fitil verdi.Hap karaciğere zarar veriyor diye kullanmadım.Fitil ve spreyu kullandım.Fitil ilk gün çok hararet yaptı .Bakteriler ölünce toksin salgılıyormuş ondan oluyormuş.
Çok araştırdim bu candidayı.Herkeste olan bir bakteri.Bağışıklık zayıflayınca çoğalıyor ve yayılıyormuş.Birde çok antibiyotik kullanınca artıyormuş
Ben vitamin aldım.Probiyotik hapta alıp bağışıklığı kuvvetlendirmeyi düşünüyorum.
Şimdilik öğrendiğim ve yaptıklarım bu kadar.Birde aynısefa bitkisi çayı iyi geliyormuş.Saraçoğlu öneriyor.
Çok sağolun yazdığınız bilgiler için.. Öncelikle benim benim hayatımı alt üst eden olay şu Sağ kasığımın yarım karış üstü yani böyle çekum ve apandist olan kısım devamlı kıpır kıpır düğümleniyor hissi kramp tarzı batıcı yırtılma tarzı ağrı kaşıntı vesaire yok o bakterinin olduğunu düşünmüyorum ben de ve o doktorun söylediği gibi bizde mide ve bağırsakta da sıkıntı olabilir Bunun için de Endoskopi ve kolonoskopi öneriyorlar bana çok kişi istedi O da zor bir şey nasıl yapacağımı bilmiyorum bünye olarak da zayıfım çünkü. Ama şöyle söyleyeyim yumurtlama dönemi adet dönemi öncesi sonrası daha çok artıyor bu rahatsızlık. Ayda 3-4 gün kendimi iyi hissediyorsam hissediyorum gerisi bir ayağın evin kapısında her an hastaneye gidecek gibiyim o derece şiddetli oluyor gitmediğim Doktor kalmadı.
Kist riptürü vesaire Öyküm de var benim 3-4 kere yaşadım. Şu son 15 yıldır karın bölgemden sıkıntılarım var Ama 2 senedir sağ taraf olduktan beri daha çok hayatımı anormal etkiledi Asosyal biri yaptı 70'likler gibi evden çıkamıyorum 10 günde bir bir saatliğine çıkıyorum O da korka korka

Merhabalar aktif misiniz bilmiyorum da eğer Buradaysanız size bir şey sormak istiyorum

X