Adet öncesi psikolojim

busonolsun14

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2008
12
0
44
merabalar,adet olmama yakın bir zamanda bütün hey heylerim tepemde diyebilirm.ben genel olarak sakin bi yapıya sahibim.ama adet zamanı ama olmama az bi zaman kala gergin bi ruh haline geçiyorum.herşey kafamda büyüyo.herkese herşeye kızıyorum içten içe.bazen en sevdiğim insanlar için bile kötü düşünüyorum,saçma sapan şeylere takılıyorum.kendime gelince de pişmanlık hissedeyorum niye öyle düşündüm diye.hatta bugünde aynı şeyi yaşadım ve olunca kurtuluyorum o ruh halinden.etrafımda birileri varsa gerginliğimi yansıtıyorum ve sonra üzülüyorum.bu arada adet düzensizliğimde yok çok şükür genel olarak düzenli.adet dönemi bu tip streslerin olabileceğini biliyorum ama ne yapabilirim.çünkü o ruh hali hiç bana göre değil.kötükedihüso

malesef bi'çok bayanın sorunu bu. ben de nasibimi alıyorum pms döneminden.
ben bu dönemler kendimi çok yalnız hissederim ve alıngan olur herşeye ağlarım.
aşırı bir duygusallık baş gösterir..
şuan mesela pms dönemindeyim ve durduk yere, sebepsiz yarım saattir ağlıyorum :KK43:
kadın olmak çok zor.. regl dönemi ağrıları ayrı bir dert, pms dönemi ayrı bir dert..
her ay çekmek zorundayız.. ben tedavisi ya da bir çözümü yok diye biliyorum. ama eğer varsa ve bilen birileri paylaşırsa çok mutlu olurum.
insanları kırmaktan, herşeye alınmaktan, sebepsiz ağlamaktan bıktım :çok üzgünüm:

Aynı sorun bendede var günüm yaklaşınca deli gibi oluyorum sinirden noluyo bana diyorum...

Premenstrual Syndrom (PMS) ile ilgili desteği jinekologunuzdan almalısınız. Kullanacağınız bir hormon preparatı işinizi kolaylaştırabilir. Eğer jinekologunuz bu konuda size herhangi bir hormon preperatı önermiyorsa, o günleri mümkün olduğunca stresli ortamlardan uzakta geçirmeyi deneyin. PMS birçok kadına hayatı zorlaştırır maalesef. Gevşeme egzersizleri, yoga, ılık banyo yapabilecekleriniz arasında. Kafein ve teinden uzak durmak da önemli.
Sağlıkla,
Dr. Meltem Kavcar Sırmalı
www.onlineterapist.com

X