Aile Planlaması adet öncesi lekelenmede hapa başlanabilir mi?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

_meLinDa_

<3 22.06.2013 <3
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2013
12.506
20.142
arkadaşlar merhaba
haziranda düğünüm var ve nisan ayı adetimde doğum kontrol hapına başlıyorum
benim direkt adet gelmez, 2 gün önce koyu renk akıntı gelir 2 gün sonra kan gelir
şimdi hapa başlayacağım, o söz konusu akıntım gelmiş ama acaba tamamen kan gelince mi başlanmalı
gün de çok önemli bugün başlamam en iyisi olacak düğüne denk gelmemesi açısından
ama şimdi başlasam etkisi olmaz mı acaba, ya da daha tam kan gelmedi ya onu keser mi
doktor sökülünce başlarsın demişti ama ben ona hep mesela 30unda akıntı şeklinde gelir 2 gün sonra kan gelir demiştim o da hesaplarken hep 30unu baz almıştı
kafam allak bullak oldu valla
bilgisi olan var mı?

başlayabilirsin canım zaten ilk 3 günü içerisinde başlayın derler hep.
:KK54:

başlayabilirsin canım zaten ilk 3 günü içerisinde başlayın derler hep.
:KK54:

canım teşekkür ederim kimseler yazmayınca başlamıştım dün gece :KK53:
ilk iki gün akıntı şeklinde geliyo ya acaba erken mi başlamış olcam diye endişe etmiştim ama olmaz bişey o zaman
çünkü düğüne kadar 2. kutuya başlamış olcam koruyuculuk sağlar diye düşünüyorum :KK16:

Iyiki var bu forum :KK1:

Bende ekimde evlenicem hayirlisi ile ve dün aklimdan ayni konu gecti :KK1:

Sayende bende bilgi edinmis olucam :KK34: tskler ...

Iyiki var bu forum :KK1:

Bende ekimde evlenicem hayirlisi ile ve dün aklimdan ayni konu gecti :KK1:

Sayende bende bilgi edinmis olucam :KK34: tskler ...

sana da yararının dokunacak olmasına çok sevindim :KK16:
ben yıllar yılı o koyu akıntılar geldiği andan itibaren hep adetli saydım kendimi ondan benim adetim hep neredeyse 1 hafta sürer dedim soranlara :KK9:
hiç bilgimiz olmayan bi konu ve de ilk kez kullanılcak ister istemez insan panikliyo, dün baya panik olmuştum
ama şimdi daha rahatladım çünkü düğüne kadar 2. kutuyu bitirmiş olcam, koruma sağlar diye düşünüyom
yalnız büyük ihtimal kına gecemde falan adetli olabilirim.. düğün akşamı da çok az geliyo olabilir :KK53: neyse yaşayarak görcez bakalım :KK16:

dogru dusunmussun zaten canım, hele ki 2 kutu kullanmış olacaksın kesinlikle koruyuculuk sağlar. ilk lekeler geldiği andan itibaren regl sayılırsın. kimisinin tüm reg dönemi sadece lekelerle geçiyor hatta. o yuzden dogru zamanda kullandın bence.

dogru dusunmussun zaten canım, hele ki 2 kutu kullanmış olacaksın kesinlikle koruyuculuk sağlar. ilk lekeler geldiği andan itibaren regl sayılırsın. kimisinin tüm reg dönemi sadece lekelerle geçiyor hatta. o yuzden dogru zamanda kullandın bence.

ohh içim daha da rahatladı valla, sağolasın canım benim :KK16:

X