Gebeliğe Hazırlık Adet öncesi lekelenme

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

biradamavisi

Duygusallanıyorum, ne hoş.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2012
548
293
Merhaba kızlar. Bekarlığımdan beri Neredeyse her adet öncesi leke sonra sökülme yaşıyorum. Bu lekeler pembe kahve arası az az nokta nokta geliyor. 2-3 gün sürüyor sonra sökülüyorum. Gebelik istediğim için muayaeneye de gittim yakın zamanda doktor normal olabilir bazı kadınlarda diyor ama benim çok moralimi bozuyor. Arkadaşlarımda kimsede böyle şey duymuyorum. Şuan mesela 3. Günüm dün bir kere leke geldi şuan hala leke yok. Aynı sorunu yaşayan var mı?

Merhaba kızlar. Bekarlığımdan beri Neredeyse her adet öncesi leke sonra sökülme yaşıyorum. Bu lekeler pembe kahve arası az az nokta nokta geliyor. 2-3 gün sürüyor sonra sökülüyorum. Gebelik istediğim için muayaeneye de gittim yakın zamanda doktor normal olabilir bazı kadınlarda diyor ama benim çok moralimi bozuyor. Arkadaşlarımda kimsede böyle şey duymuyorum. Şuan mesela 3. Günüm dün bir kere leke geldi şuan hala leke yok. Aynı sorunu yaşayan var mı?
Ayni sorunu yaşıyorum 1 senedir ve doktor ultrasonla baktığında yumurtaliklarin tembel olduğu için bu şekilde oluyor dedi. Sonuç kağıdında da pko yazıyor. Yumurtlama sorunu bu yani. Ben ovulasyon testi kullanıyorum en başından beri, pik de görüyorum ama sanırım yumurtam cok kaliteli olmuyor diye düşünüyorum. Takviye biseyler kullaniyorum şansımı denemeye devam ediyorum, 4 ay olcak bu ay. Bikac ay daha olmazsa yumurta geliştirici tedaviler icin doktora gitmek zorunda kalcam hic istemesem de 🙁

Bende pko yok ama bi hormonumda yükseklik var. Ama bana bu hep normal deniyor. Bende 4 aydır deniyorum bu 4. Ayım ve yine geliyor gelmekte olan sinir bozucu bir şekilde. Peki sizin hormon değerleriniz nasıldı? Pko da normalde adet ilaçlarla olunuyor siz kendiliğinden mi adet oluyorsunuz? Bana 1 sene dene öyle gel dedi. Ama sürekli endişeliyim böyle nasıl olacak bilmiyorum.

Bende pko yok ama bi hormonumda yükseklik var. Ama bana bu hep normal deniyor. Bende 4 aydır deniyorum bu 4. Ayım ve yine geliyor gelmekte olan sinir bozucu bir şekilde. Peki sizin hormon değerleriniz nasıldı? Pko da normalde adet ilaçlarla olunuyor siz kendiliğinden mi adet oluyorsunuz? Bana 1 sene dene öyle gel dedi. Ama sürekli endişeliyim böyle nasıl olacak bilmiyorum.
Ben hiç ilaç kullanmadim adetlerim 33-35 günde bir olur düzenli denebilir. Senede 2-3 kere gecikmelerim oluyo tabi bikac gün. Hormonlarim normaldi ama ultrasona bakarak öyle dedi dr, kağıtta da pko yazıyodu kendisi bisey demedi. Doğum kontrol hapi önerdi ama istemedim. Adet baslarken kesin 3 gün pede gelmeyecek kadar az lekelenme oluyo, sonra başlıyo 3-4 gün normal adet, sonra yine lekelenmeyle bitiyor 10 güne tamamlaniyor iste cok sinir bozucu gerçekten.
Ben bunu cok ciddi bir sorun olarak görmüyorum, daha zor adet olanlar ilaçla adet olanları gördüm hamile kaldı, ben düzenli oluyorum en azından, hormonlarda da bi sorun yok, takviyelerle desteklereyek veya yumurta geliştirici ilaclarla cok uzamadan hamile kalabilecegimi düşünüyorum, öyle umuyorum yani 😊

Sevindim sizin adınıza , böyle umutlu olmanız çok güzel inşallah en yakın zamanda hamile kalırsınız🙂Ben biraz fazla hassasım. Hele ki adet öncesi dönemde bu lekeleri görünce iyice çöküyorum. Ama dediğiniz gibi nice zor durumlara rağmen hamile kalan çok, bende inanıyorum bir bebeğim olacak inşallah.Ama işte Benim yumurtayla ilgili bi hormonum yüksekti ama doktor ara ara Yükselebilir dedi. Ondan mı oluyor bu lekeler ah bi bilsem 😢

Takviye olarak ne kullanacaksınız mesela? Ben arı sütü bal propolis sipariş ettim. Ekstra bi öneriniz var mı?

Sevindim sizin adınıza , böyle umutlu olmanız çok güzel inşallah en yakın zamanda hamile kalırsınız🙂Ben biraz fazla hassasım. Hele ki adet öncesi dönemde bu lekeleri görünce iyice çöküyorum. Ama dediğiniz gibi nice zor durumlara rağmen hamile kalan çok, bende inanıyorum bir bebeğim olacak inşallah.Ama işte Benim yumurtayla ilgili bi hormonum yüksekti ama doktor ara ara Yükselebilir dedi. Ondan mı oluyor bu lekeler ah bi bilsem 😢
İnsallah siz de bir an önce hamile kalırsınız ama şunu unutmayin stres yönetimi yapamazsınız hormonlariniza ve doğurganlıgınıza negatif etki eder bu durum. Çok takıntı yaptıysanız baska bi doktora görünün ayni doktorla devam etmeyin bence

Takviye olarak ne kullanacaksınız mesela? Ben arı sütü bal propolis sipariş ettim. Ekstra bi öneriniz var mı?
Ben suan naturallen marka macun kullaniyorum, adetle beraber baslamam lazımdı ama adetten 4-5 gün sonra başladım. Bal propolis polen hayıt adacayi zencefil vs birusu bitki özü var instagramdan arastirin memnun olan coktu insallah ben de kalırım. Daha önceki aylar bal+tarçın+çörekotu karışımı yedim, hayıt otunu demleyip ictim, böğürtlen kökü çayı içtim bircok sey denedim ama direkt etki eden olmadi henüz. Yani o adet sekli hiç değişmedi ama yumurtaya etki ettimi bilmiyorum, esim de bu ay keçiboynuzu özü iciyor, o doktora gitmedi hic, bi sorun yoksa da varsa da iciyor iste hayırlısı artik

Bide ovulasyon testi kullanmiyosanız öneririm. En doğurgan günlerinizi öğrenip iliskiyi sıklastırırsınız

İnşallah sağ olun. Doktor zaten bir sene sonra çağırdı ama ben bir kaç ay daha olmazsa farklı bir doktora görünürüm diye düşünüyorum, stresim içinde artık bilmiyorum farklı bir uğraş bulmam lazım ama bakalım.Bu ay arı sütlü karışımı içeyim olmazsa macunu araştırırım. Evet bende ovulasyon testi 2 aydır denedim. Pik gördüm bende çok şükür, yoğunlaştık o günlere ama nasip değilmiş demek.

Pik görmeniz cok iyi bişey, acele etmeyin 4 ay daha çok yeni, her sağlıklı çiftin 1 ayda hamilelik ihtimali bile %20-25 gibi bişey diyor doktorlar. Yaşınıza göre 1 sene beklemeyebilirsiniz tabi yaşınızı bilmiyorum da, ben beklemicem şahsen.

Kızlar been hayıt suyunu keşfettim adet düzensizliklerine birebir. 2.içişimde hemen adet oldum. Tavsiye ettiklerimde aynı şekilde bende de lekelenme olurdu bu sefer direkt söküldü, Kistim 3. Günde gitti hemde 1 yıllık kist idi.
Hala kullanıyorum şişe bitene kadar 1 litrelik, herkese tavsiye etmek istiyorum mucize gibi bir şey.. Kist miyom adet düzensizliği yumurta tembelliği herşeye iyi geliyormuş ben de öğrenmiş oldum.
Otunu kastettiğimi sanıyor bazıları ama ben aktardan direkt şişede su renginde satılan suyunu aldım zaten etkili olan da o

Korkma canım benim hepimizin bi zamanı var. Rabbim dinlediğinde anne olacağız duamızı eksik etmeyelim, bende bi sorun yok ama eşimde sorun var bizde onunla uğraşıyoruz ama bu süreçte kendimi boşlamıyorum özellikle rahmimi elimden geldiği kadar temiz ve sağlıklı tutmaya çalışıyorum. Paket gıda tüketmiyorum artık, onu yerine kuruyemiş hurma kuru üzüm vs daha faydalı.
Arı sütü propolis polen gibi takviyeleri de kullanmayı düşünüyorum

Pik görmeniz cok iyi bişey, acele etmeyin 4 ay daha çok yeni, her sağlıklı çiftin 1 ayda hamilelik ihtimali bile %20-25 gibi bişey diyor doktorlar. Yaşınıza göre 1 sene beklemeyebilirsiniz tabi yaşınızı bilmiyorum da, ben beklemicem şahsen.
Evet çok şükür 🤲 Doğru söylüyorsunuz, hatta bir Prof bu şansın sadece yüzde %10 olduğunu söylüyor. 26 yaşındayım o yüzden bekle dedi doktor. Sizin yaşınız kaç?

Korkma canım benim hepimizin bi zamanı var. Rabbim dinlediğinde anne olacağız duamızı eksik etmeyelim, bende bi sorun yok ama eşimde sorun var bizde onunla uğraşıyoruz ama bu süreçte kendimi boşlamıyorum özellikle rahmimi elimden geldiği kadar temiz ve sağlıklı tutmaya çalışıyorum. Paket gıda tüketmiyorum artık, onu yerine kuruyemiş hurma kuru üzüm vs daha faydalı.
Arı sütü propolis polen gibi takviyeleri de kullanmayı düşünüyorum
Çok teşekkür ederim, inşallah Allah bizleri bebeklerimize kavuşturacak bende inanıyorum, ama beklemek zormuş gerçekten az bir zaman da olsa insan bir şeyleri bekleyince zaman daha uzun geliyor sanki. Evet bende şeker tüketmiyorum artık doktor onu önerdi paketli gıda ve şekerli yeme dedi. Ekmeği azalttım işte bir de bu ay ekstra arı sütü karışımı içeceğim. Olmazsa gelecek ay da hayıt suyu alacağım. Çok sağ olun.

Çok teşekkür ederim, inşallah Allah bizleri bebeklerimize kavuşturacak bende inanıyorum, ama beklemek zormuş gerçekten az bir zaman da olsa insan bir şeyleri bekleyince zaman daha uzun geliyor sanki. Evet bende şeker tüketmiyorum artık doktor onu önerdi paketli gıda ve şekerli yeme dedi. Ekmeği azalttım işte bir de bu ay ekstra arı sütü karışımı içeceğim. Olmazsa gelecek ay da hayıt suyu alacağım. Çok sağ olun.
Rica ederim, burası benim yuvam gibi oldu artık KKsız yapamıyorum iyiki varsınız hepiniz, gerçekten birbirimizden çok şey öğrendik.
Bende 14 aydır bebek istiyorum.. İnşallah kısa sürede nasip olur hepimize..

Evet çok şükür 🤲 Doğru söylüyorsunuz, hatta bir Prof bu şansın sadece yüzde %10 olduğunu söylüyor. 26 yaşındayım o yüzden bekle dedi doktor. Sizin yaşınız kaç?
Ben 28 yaşındayım 3 senelik evliym, bu 4. Ay bakalım insallah olur diye düşünüyorum ya umutsuz olmayın, ilaçsız desteksiz adet olmak cok avantaj, insallah eşlerimizin bir sorunu yoksa düzenli ilişkiyle, düzgün beslenmeyle olur bebeğimiz, ecel gibi dogumun da vakti bellidir ve değişmez

X