Adet oldum ama beta 218

elifdm

Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2023
43
21
28
Merhaba kızlar.
Mayıs ayının 1inde, adete 1 gün varken beta hcg 6.83 çıktı ama akşamında adet oldum ve adetin 2. Günü doktoruma gittim Ve femara ilaç yazdı 5 gün kullandım 7 mayısta adetim bitti.
8 Mayıs ta ovulasyona testi yaptım ve 2 çizgide çok koyuydu şüphelendim. Sabah test yaptım ve anında 2. Çizgi çıktı sonrasında kan verdim beta hcg 218 olduğunu gördüm. Doktora ilettim ama daha geri dönmedi. Başına böyle birşey gelen var mı????

şuan şoktayım 😮 nasıl femara verdi? Nealaka ? Femara yumurtaları geliştirir ve yumurtlama olmasını sağlar tıpkı klomen gibi ! Çok büyük risk hamileyken bunu kullanmamanız gerekirdi yada siz femaradan sonra değerlendirdikten sonra hamile kaldınız çünkü doktorunuzun bu durumda femara vermesi aşırı saçma ve tehlikeli yani düşük olabilir bu tür ilaçlar yumurtalıkları uyaran ilaçtır kanama yaptırır illaki lütfen doktora gidin başka doktor baksın zaten bukadar saçmalığa rağmen o doktora gitmemeniz gerekir

2,18 degilse hamileyken üstüne görmüs olabilirsiniz yarin betayi tekrarlayın

şuan şoktayım 😮 nasıl femara verdi? Nealaka ? Femara yumurtaları geliştirir ve yumurtlama olmasını sağlar tıpkı klomen gibi ! Çok büyük risk hamileyken bunu kullanmamanız gerekirdi yada siz femaradan sonra değerlendirdikten sonra hamile kaldınız çünkü doktorunuzun bu durumda femara vermesi aşırı saçma ve tehlikeli yani düşük olabilir bu tür ilaçlar yumurtalıkları uyaran ilaçtır kanama yaptırır illaki lütfen doktora gidin başka doktor baksın zaten bukadar saçmalığa rağmen o doktora gitmemeniz gerekirse
cevap verdiğiniz için teşekkür ederim Aynı şeyi düşünüyorum bende ve panik oldum anlamlandıramıyorum bir türlü . Birazdan özel hastanenin aciline gidip bakılmasını isteyeceğim umarım sağlıklı bir gebelik oluşur

Eklentiler

• ACB913D5-3AA9-47D3-85CC-A31F9145DAB2.jpeg
    ACB913D5-3AA9-47D3-85CC-A31F9145DAB2.jpeg
    35,9 KB · Görüntüleme: 199
cevap verdiğiniz için teşekkür ederim Aynı şeyi düşünüyorum bende ve panik oldum anlamlandıramıyorum bir türlü . Birazdan özel hastanenin aciline gidip bakılmasını isteyeceğim umarım sağlıklı bir gebelik oluşur
Rica ederim lütfen yaz aklım kaldı gerçekten ve hala şoktayım nasıl olurda verir zaten. Beta 6.83 çıkmış. 5 üstü zaten gebelik buna rağmen ay walla dava ederdim. Herkes doktor olmasın ya Cidden🥹 muhtemelen geçen ay felan hamile kaldın geç döllenme olmuştur 7 gün içinde 218 değer çıkmaz çünkü. Acilden sonra yazarsan mutlu olurum bende bilgilenmiş olurum böyle bir durumda 🥹🙏🏼 inşallah bebişin senle kalır canım🧿🙏🏼

Rica ederim lütfen yaz aklım kaldı gerçekten ve hala şoktayım nasıl olurda verir zaten. Beta 6.83 çıkmış. 5 üstü zaten gebelik buna rağmen ay walla dava ederdim. Herkes doktor olmasın ya Cidden🥹 muhtemelen geçen ay felan hamile kaldın geç döllenme olmuştur 7 gün içinde 218 değer çıkmaz çünkü. Acilden sonra yazarsan mutlu olurum bende bilgilenmiş olurum böyle bir durumda 🥹🙏🏼 inşallah bebişin senle kalır canım🧿🙏🏼
Şimdi görüştüm acil doktoru ile beta hcgye göre evet hamilesin dedi sonrasında alttan muayene etti kesin birşey söyleyemem ama çok küçük bir kese oluşumu görüyorum ama sağ taraftada dış gebelik bulgusu olabileceğini söyledi . Rahim duvarı istenilen kalınlıkta değilmiş şuan için o yüzden 2 gün sonra beta hcg ile tekrar bakacağız yani kesin bir sonuç alamadım. İlaç içinde eğer gebelik oluşursa getam bölümünden test yaptırabilir mişim gebelikte kullanılan ilaçların bebeğe bir zararı veya etkisi olmuş mu diye bakılıyormuş. Enteresan bir durumdayım zaman gösterecek ne hissedeceğimi bilemiyorum :KK43:

Şimdi görüştüm acil doktoru ile beta hcgye göre evet hamilesin dedi sonrasında alttan muayene etti kesin birşey söyleyemem ama çok küçük bir kese oluşumu görüyorum ama sağ taraftada dış gebelik bulgusu olabileceğini söyledi . Rahim duvarı istenilen kalınlıkta değilmiş şuan için o yüzden 2 gün sonra beta hcg ile tekrar bakacağız yani kesin bir sonuç alamadım. İlaç içinde eğer gebelik oluşursa getam bölümünden test yaptırabilir mişim gebelikte kullanılan ilaçların bebeğe bir zararı veya etkisi olmuş mu diye bakılıyormuş. Enteresan bir durumdayım zaman gösterecek ne hissedeceğimi bilemiyorum :KK43:
Şuan gerçekten seni çok iyi anlıyorum içimi okurken bir sıkıntı kapladı gülüm ya Allah o doktorun cezasını versin gerçekten bidaha gitme ona bence salak şey ya sebep olduğu şeye bak 🤦🏻‍♀️ içini ferah tut sen yine de canım belkide o kese büyür bebişin gelişir 🥰 çünkü o beta baya bay yüksek olması lazım kesenin görülmesi için 5 ci haftalara ulaşması gerekiyor önce kese sonra bebek görülüyor hep öyle duyuyorum ben bence sen bi an evvel kendine yeni doktor arayışına gir buraya sor iyi doktor bul canım

Gerçekten doktorun saçmalamış, adet oldun diye femarayı dayamış ezbere iş yapmak bu. Üstüne görme diye bir şey var bilmiyor mu bu doktor. Korkma sağlıklı bır gebelik varsa Allahın izniyle ilaç bir zarar veremez. Hamileyken adet gelmedi diye nice adet söktürücü kullananlar var yinede zarar görmemişler. Rabbim hakkında hayırlısını nasib etsin. Betayı takip et bir de iyi bir doktor bul diğerine birdaha gitme. Kese olayı bence de erken doktor ya yanlış gördü başka bir şeyle karıştırdı.

Adet olurken herzamanki gibi söküldü mü ? yoksa farklı mı geldi bu ay ? Merak ettim

Son düzenleme:
Gerçekten doktorun saçmalamış, adet oldun diye femarayı dayamış ezbere iş yapmak bu. Üstüne görme diye bir şey var bilmiyor mu bu doktor. Korkma sağlıklı bır gebelik varsa Allahın izniyle ilaç bir zarar veremez. Hamileyken adet gelmedi diye nice adet söktürücü kullananlar var yinede zarar görmemişler. Rabbim hakkında hayırlısını nasib etsin. Betayı takip et bir de iyi bir doktor bul diğerine birdaha gitme.

Adet olurken herzamanki gibi söküldü mü ? yoksa farklı mı geldi bu ay ? Merak ettim
Ay evet bende şoktayım hala bu nedemek Kızlar bu ilaçları kullanmadan test şart testin hertürlüsü tedaviden ilaçtan önce şart oldu daha artık insan korkuyor doktor bu ya doktorlara da güvenemiyoruz artık 🥹🙏🏼🧿 rabbim korusun inşallah güzel olur herşey arkadaş için ..

Ay evet bende şoktayım hala bu nedemek Kızlar bu ilaçları kullanmadan test şart testin hertürlüsü tedaviden ilaçtan önce şart oldu daha artık insan korkuyor doktor bu ya doktorlara da güvenemiyoruz artık 🥹🙏🏼🧿 rabbim korusun inşallah güzel olur herşey arkadaş için ..
evet maalesef nasıl bu kadar basit bir konuda hata yaparlar anlamıyorum. Adet gecikir emin olmadan iki testle adet söktürücü verirler, gebelik olur kese göremedik veya bebek görünmedi yada kalp atışı yok beklemeden hemen kürtaj. İyi bir doktor bulmak şart. Benim doktorum emin olmadan hiç bir tedaviye başlatmaz hatta spor bile yaptırmaz gebelik varsa diye..

Gerçekten doktorun saçmalamış, adet oldun diye femarayı dayamış ezbere iş yapmak bu. Üstüne görme diye bir şey var bilmiyor mu bu doktor. Korkma sağlıklı bır gebelik varsa Allahın izniyle ilaç bir zarar veremez. Hamileyken adet gelmedi diye nice adet söktürücü kullananlar var yinede zarar görmemişler. Rabbim hakkında hayırlısını nasib etsin. Betayı takip et bir de iyi bir doktor bul diğerine birdaha gitme. Kese olayı bence de erken doktor ya yanlış gördü başka bir şeyle karıştırdı.

Kesinlikle ezbere ilerledi, hatta rahim filmi dedi ama ben izin vermedim önümüzdeki ay deneriz dedim iyi ki yaptırmamışım .

Adetim her zamanki gibi oldu hiç bir fark yoktu sadece göğüslerim sızlar ve hassaslaşır ama hiç hassaslaşmadı bir tek o fark vardı onun dışında her zamanki gibiydi

evet maalesef nasıl bu kadar basit bir konuda hata yaparlar anlamıyorum. Adet gecikir emin olmadan iki testle adet söktürücü verirler, gebelik olur kese göremedik veya bebek görünmedi yada kalp atışı yok beklemeden hemen kürtaj. İyi bir doktor bulmak şart. Benim doktorum emin olmadan hiç bir tedaviye başlatmaz hatta spor bile yaptırmaz gebelik varsa diye..
Doğru olanı sizin doktorunuzun yaptığı kesinlikle, benimde cahilliğime geldi doktor söyledi ve kullandım :KK43:
Sizin doktorunuz İstanbul’da mı acaba ?

Şuan gerçekten seni çok iyi anlıyorum içimi okurken bir sıkıntı kapladı gülüm ya Allah o doktorun cezasını versin gerçekten bidaha gitme ona bence salak şey ya sebep olduğu şeye bak 🤦🏻‍♀️ içini ferah tut sen yine de canım belkide o kese büyür bebişin gelişir 🥰 çünkü o beta baya bay yüksek olması lazım kesenin görülmesi için 5 ci haftalara ulaşması gerekiyor önce kese sonra bebek görülüyor hep öyle duyuyorum ben bence sen bi an evvel kendine yeni doktor arayışına gir buraya sor iyi doktor bul canım
desteğin için çok teşekkür ederim 🙏🏻
Umarım dediğin gibi gelişir ve bizimle kalır :)
Allahım isteyen herkese sağlıklı gebelikler ve bebekler nasip etsin

hatta rahim filmi dedi
yok artık iyice uçmuş direk kürtaj deseydi aynı şey
Doğru olanı sizin doktorunuzun yaptığı kesinlikle, benimde cahilliğime geldi doktor söyledi ve kullandım :KK43:
Sizin doktorunuz İstanbul’da mı acaba ?
yok canım ben yurtdışındayım ama eminim istanbulda vardır iyi bir doktor. Burada konu açıp sorsan belki bir kaç kişi önerirler

Sağ tarafta dediği tüplerde mi görmüş, eğer ektopik gebelikten bahsediliyosa tedavisi hızlı olması gerekir iyi bir doktora gidin. Size femara veren doktorunuzuda hemen bırakın. İnşallah üstüne görme durumu vardır, dıs gebelik zor bi süreç. 8 mayista baktirdiysaniz 10-12 mayıs diye beta takibine devam edin yarinda bakilsin mutlaka anlamsiz artiş var mi yok mu belli olur

yarın muhakkak aynı yere aynı saatlerde kan ver

lütfen o dr la ilgili gerekli şikayetleri yap ve başka dr git

X