Adet geciktirici

mavimavi33

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2015
424
689
18 yaşında adet geciktirici kullanılabilir mi, birde YouTube da bir doktordan izledim doğum kontrol hapı ile adet geciktirilebiliyormus. Genç kız için tatilde kullanmak mantıklı mi, kullananlar önerilerinizi bekliyorum

Doğum kontrol hapı bildiğim kadarıyla zaten kullanıyorsan ara vermen gereken o 7 günlük aralıkta ara vermeyip devam ederek geciktiriyorsun. Direkt geciktirmek için alınıp kullanılır mı bilmem ama zaten 1 kutusu olmuş 250 TL, adet geciktirici daha mantıklı. Ben yan etkisini görmedim, herhangi bi hormonal sorun da yaşamadım ama yaşın genç, bi doktor tavsiyesi alsan daha iyi olur

Adet geciktiriciler tüm hormon sisteminizi ve düzeninizi altüst eder.
Yaşınız 18'miş en ufak boy tampon kullanabilirsiniz, denizde havuzda rahat edersiniz. 3 saatte bir değiştirmeyi unutmayın.

Adet geciktirici korkunc bi sey. Regl olmayi beklerken 2 kat regl oncesi donemdeki hallere girmistim korkunctu. Olamadikca sinir bozuluyo memeler sis sis kasiklar patlicak gibi... bi daha cok zor kullanirim yani onermiuorum

Ben siz sandım ama siz anneymişsiniz ya, kızınız için bakıyorsunuz sanırım. Pardon :)

Ben kullandım adet geciktirici değil de doğum kontrol hapı vermişti eczane.
Genelde tatillerim hep regl olacağım zamana gelirdi.
Herhangi bir yan etki hormonal değişim vs. yaşamadım.
Yıllarca bu şekilde kullandım yaz aylarında.
Ama tabii bana bir şey olmadı size de olmayacak diye bir şey de söz konusu değil.

Ben reglm balayına denk geldiği için adet geciktirici kullanmıştım. Bende hiç bi sorun olmamıştı. Tatil bittiği gün içmemiştim 2. Gün adet olmuştum ve hiç düzensizlik aşırı kanama ağrı sızı vs bişey olmamıştı. Bidaha olsa tekrar kullanırım. Kişiye göre değişiyodur etkileri bende giç bi kötü etkisi olmamıştı iyi etkisi hariç :)

Ben kullandım geciktirdi ama çok fazla şişkinlik yaptı bir oldu bir olmaddi tam geciktirme de yok sonra birkaç ay duzenim bozuldu falan. Erteleyebiliyorsaniz tatili erteleyin daha iyi

Mesela 10 gün önce kullanmaya başlasa ise yararmi acaba, geciktirici ilactan daha mi masum

Mesela 10 gün önce kullanmaya başlasa ise yararmi acaba, geciktirici ilactan daha mi masum
İşe yarar bence.
3 gün önceden kullanmaya başlayınca bile işe yarıyordu.
Fiyat olarak daha mı uygun demişti eczacı daha az hormon içeriyor mu demişti bunu al daha iyi demişti.
Ama çok geçmiş zaman.
Bende o zamanlar çok gençtim
Sonra çocuklar falan oldu şimdi öyle durumlarda tampon kullanıyorum.

Regl mayosu reklamları çıkıyor şu sıralar. Onu araştırın isterseniz hap kullanmaktan daha güvenlidir.

Hiç tavsiye etmem. Rezalet bir ilaç. Yaş da küçük. O ilacı bırakınca sancıdan kıvranabilir.

Adet geciktirici 2-3hün önce başlayıp, tatilin son gününe 1 gün kala bırakabilir. Bir haftayı geçmeyen bir tatilse tabi. Ne kadar fazla gün kullanırsa adet olması o kadar ağrılı oluyor.
Herkeste aynı etki olmaz tabiki. Bende aman aman bi farklılık olmuyor
Dk hapı kullanmadım bilmiyorum.

Hayatımda 1 kez kullandım tatil için bir sonraki reglimde hastanelik oldum neredeyse ağrıdan.
Vücudun hormonal akışına etki etmek büyük risk bence. Tampon kullanın sık sık değiştirin daha mantıklı

Iki yaz tatilinde kullandım. Iki gün önce başladım, tatilin son günü kullanmadım, iki gün sonra regl oldum. Gunde iki tane kullaniliyor. Benim ağrım sızım, düzensizliğim olmadı ama herkeste aynı etkiyi göstermez tabi...

Ben bu hapları önermiyorum. Sorunsuz bir şekilde kullananlar da var ama yan etkileri yüzünden bin pişman olan da var. İnanın değmez. Tampon kadınlar için en iyi çözüm ancak kızınız içinse kızlık zarı açısında riskli, bazı kızlık zarları var ilişki ile de bozulmuyor, bazıları ise tek bir tamponla bozulabiliyor dolayısıyla doktor "kullanabilir" demediği sürece tampon da öneremem. Tatiliniz kaç gün? Eğer 3günden uzun ise kesinlikle dert ettiğinize değmez. Bir kere adetin gününde gelip gelmeyeceği bile belli değil, Farz edelim ki oldu, adet olana kadar zaten denize girebilir, adet olunca da yoğun olan bir gin, iki gün girmesin, sonra denize girebilir. Sorun olmaz yeter ki sonradan ıslak mayo ile oturmasın, mayosunu hemen değiştirip ped taksın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…