Adet döngüsünün 40 günde bir olması

kardelen1237

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2023
1
0
28
Arkadaşlar merhaba. Adet döngüm birkaç aydır 40 günde bir oluyor diye doktora gittim hormon testi istedi, kan verdim fakat henüz sonucu gösteremedim. Rica etsem anlayan birisi yardımcı olabilir mi? Bir de adeti bu şekilde 40 günde bir olup rahat hamile kalan var mı aramızda? 2 yıldır evliyim ve eşimle yeni yeni bebek düşünüyoruz. Döngünün 40 günde bir olması hamile kalma sürecini zorlaştırır mı acaba diye biraz canımı sıkıyor.

Tsh 1.83
Lh 1.53
Progesteron 0.34
Prolaktin 5.29
Estradiol 37.07
Fsh 3.83

Canım merhaba hormon değerleri hakkında pek bir bilgim yok onun için bilgili arkadaşlar yanıtlayacaktır fakat bildiğim kadarıyla döngünün düzenli olması önemli olan, yani 40 günde bir oluyor olması da düzenli olduğuna işaret. Bazıları 28 günde bir bazıları 35 günde bir görür ama günü maksimum 1 veya 2 gün oynar sonuçta kendi düzeni var seninki de 40 günde bir oluyor. Yumurtlama takibi yaparak belki hangi günler yumurtladığını bilirsen ona göre de hareket edebilirsin bence :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…