Adet dönemi makat sancısı

Dominiksylwwia

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2018
70
15
26
Kızlar, adet dönemimden 5-6 gün önce kasık ve makatımda sancı oluyor. Adet oluyorum sancı devam ediyor ve adet kesilince ağrı sancı da gidiyor. Her ay böyle. 1 yıldır gitmediğim bölüm, doktor kalmadı. Hiçbir sorun görünmüyor. Kafayı yiyeceğim. Endometriozis hastalığı benim ağrı tipime uyuyor fakat 2 jinekoloğa göründüm bu hastalık yok bende.

Yani aranızda böyle bir ağrı yaşayan varsa yazında birbirimize yardımcı olmaya çalışalım

Evet kesinlikle benim de bitişine yakın başlıyor ve bitmesiyle birlikte tamamen ortadan kalkıyor. Makatta arada bir giren ani sancı şeklinde.

Doktorlar buna bir şey demediler endometriozisin semptomundaki ağrı bizimki gibi değilmiş. Daha sürekliliği olan baskın bir şekildeymiş. Yani demekki doğal bulunuyor yoksa doktorlar derdi. “ bir tanesi bana regl gaz biriktirir o da sebep olabilir demişti.

Nasil bi agri?adet doneminde bagirsak problemi cok oluyo bende genelde ishal olurum.rahim bagirsakla cok yakin oldugu icin onuda etkiliyor.gaz sancisida olabilir.

Evet kesinlikle benim de bitişine yakın başlıyor ve bitmesiyle birlikte tamamen ortadan kalkıyor. Makatta arada bir giren ani sancı şeklinde.

Doktorlar buna bir şey demediler endometriozisin semptomundaki ağrı bizimki gibi değilmiş. Daha sürekliliği olan baskın bir şekildeymiş. Yani demekki doğal bulunuyor yoksa doktorlar derdi. “ bir tanesi bana regl gaz biriktirir o da sebep olabilir demişti.

Ya gerçekten berbat bir şey bu. Özellikle adetimin ilk 2 günü kabus gibi. Yürüyemiyorum basınç ve sancıdan. Aynı anda hem makat hem kasımda basınç ve ağrı oluyor. Bıktım. İş hayatına dahi adım atamıyorum

Nasil bi agri?adet doneminde bagirsak problemi cok oluyo bende genelde ishal olurum.rahim bagirsakla cok yakin oldugu icin onuda etkiliyor.gaz sancisida olabilir.

Yazdığım gibi işte. Adet olmadan 5 gün önce tuvalette ıkınırken ağrı giriyor. Sanki darbe alıyorum gibi. Yani sonra adet olunca kaşık ve makatta bir basınç bir ağrı off. Adet geçince gidiyor.

Ya gerçekten berbat bir şey bu. Özellikle adetimin ilk 2 günü kabus gibi. Yürüyemiyorum basınç ve sancıdan. Aynı anda hem makat hem kasımda basınç ve ağrı oluyor. Bıktım. İş hayatına dahi adım atamıyorum

Ben ani sancı girdiginde oturdugum yerden fırladığımı bilirim. Ama doktorun gaz ifadesine hak veriyorum cünkü bazen gaz çıkışı oldugunda sancı azalıyor geçiyor. Gercekten çaresi olmaması cok kötü ya ...

Ben ani sancı girdiginde oturdugum yerden fırladığımı bilirim. Ama doktorun gaz ifadesine hak veriyorum cünkü bazen gaz çıkışı oldugunda sancı azalıyor geçiyor. Gercekten çaresi olmaması cok kötü ya ...
Evet afedersin büyük tuvaletimi yaptıktan sonra geliyorum oturuyorum aniden ağrı girmesiyle hopluyorum alsldlgvl

Arada bana da oluyor.Gaz problemi yaşadığımda olduğunu farkettim bende.O dönemler yaklaştığında vücudundaki gazi azaltacak bitkisel çaylar içebilir,ayaklarına kalın çorap giyip sıcak su torbası koyabilirsin.Umarım faydası olur.Geçmiş olsun.

Arkadaşlar merhaba, öncelikle geçmiş olsun hepinize. Makatta şiddetli ağrı, bağırsak problemleri, büyük abdest esnasında ağrı sancı zorlanma gibi belirtiler adet dönemi öncesi, sırasında ya da devamında oluyorsa sonra normale dönüyorsa siz de benim gibi derin endometriozis hastası olabilirdiniz. Muhakkak renkli mr ya da erus çektirin ve endometriozis konusunda uzman bir kadın doğum uzmanına görünün. Çok zor teşhis konan bir durum, beklemeyin derim.

Kızlar, adet dönemimden 5-6 gün önce kasık ve makatımda sancı oluyor. Adet oluyorum sancı devam ediyor ve adet kesilince ağrı sancı da gidiyor. Her ay böyle. 1 yıldır gitmediğim bölüm, doktor kalmadı. Hiçbir sorun görünmüyor. Kafayı yiyeceğim. Endometriozis hastalığı benim ağrı tipime uyuyor fakat 2 jinekoloğa göründüm bu hastalık yok bende.

Yani aranızda böyle bir ağrı yaşayan varsa yazında birbirimize yardımcı olmaya çalışalım
Merhaba, aynı şikayetlerle bana proctalgia fugax teşhisi konuldu. Her gün 1 tane alacağım -sadece reçete ile satılan- özellikle bağırsak-miğde bölgesine etki eden bir kas gevşetici/sakinleştirici yazıldı. Kullanmaya başladığımdan beri (2-3 aydır) söz konusu ağrı geçti.

Ben normalde sancı falan olmadan adet geçiren biriydim 2 ay adetlerim vajinamda baskı ve makatta ağrim oluşmaya başladı doktora gittim et parçası oluşmuş dedi rahimdede perde vardı perde operasyonu oldum doktor perdenin kenarı dedi inşallah düzelir

X