ADANA HEYET RAPORU ?

beyaz mavi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2023
83
21
Merhaba arkadaslar doğumdan sonra izni bitince doktorundan sağlık kurulu raporu alan var mı? Doktorları kim ona göre doktor tercih edeceğim yardımcı olur musunuz? Bu konuda yardımcı olan doktorlar hastaneler kimler?

Merhaba arkadaslar doğumdan sonra izni bitince doktorundan sağlık kurulu raporu alan var mı? Doktorları kim ona göre doktor tercih edeceğim yardımcı olur musunuz? Bu konuda yardımcı olan doktorlar hastaneler kimler?
Benim kardeşim de Adana'da. Eşi polis bi türlü vermediler. Sezar hastanesinden aldılar önce sonra Antalya'dan aldılar. Doktoru güzelyalıdaki Gülşah hanım vermedi orda doğum yaptı.

Benim kardeşim de Adana'da. Eşi polis bi türlü vermediler. Sezar hastanesinden aldılar önce sonra Antalya'dan aldılar. Doktoru güzelyalıdaki Gülşah hanım vermedi orda doğum yaptı.
Merhaba merak ettim ne diye heyet raporu alınıyor? Gerekçe ne yani
Benim de bebeğim var işe başlayacağım da

Sezardan kadın doğumcu mu verdi. Yani kadın dogumcularin bir kerede olsa vermesi gerekli bence

Ben aldım, ama farklı bir ildeyim. Doğum yaptığım doktorum verdi, ücret falan da ödemedim. Parayla rapor veren yeri de ilk kez duydum

Doğum izniniz bitince ya işe başlarsınız ya da ücretsiz izne ayrılırsınız. Başka bir alternatif uygun değildir, kusura bakmayın cümlemi yumuşatmaya çalışıyorum nasıl anlatacağımı bilemiyorum. Ama parayla rapor alıp işe gitmemek tam olarak hak yemektir. Şimdi gelsin linçler.

Niye hak yemek olsun pardonda. Bebeğiniz küçük ücretsiz izne ayrılamıyorsunuz parayla veriyorlar niye alınmasın. Ayrıca parasız rapor alanlarda mı hak yiyor anlatsanıza

Ya bebeğiniz yok ya da bakaniniz var.
Kimse durduk yere rapor peşinde koşmaz kucağında bebeği ile.
Devletin yanlış politikaları insanları bu duruma sürüklüyor. Para ile verilmesini ilk kez duydum açıkçası bu durum da bana etik gelmedi. Bedava yazılabilen bir şey sonuçta rapor, bundan menfaat sağlamak ilginç.

Niye hak yemek olsun pardonda. Bebeğiniz küçük ücretsiz izne ayrılamıyorsunuz parayla veriyorlar niye alınmasın. Ayrıca parasız rapor alanlarda mı hak yiyor anlatsanıza

Basbaya haram lokmayi gerine gerine ovune ovune yemek oluyor eskiden bir utanma olurdu

Aynısını yazmak istedim.Dogum izni bitince ücretsiz izne ayrıldım,hastalık olmadan rapor alıp para almaya devam etmek hak yemek bence de...Ya ücretsiz izin alınmalı ya da işe geri dönülmeli.Memurlarda iki yıl sonuçta ücretsiz izin.Ozel sektörde maalesef altı ay, gerçekten bebek küçük oluyor ,onlara bir şey demiyorum gerçekten zorunluluktan aliyorlarsa ama memurlar hem maaşım yatsın hem işe gitmeyim diye hakka giriyorlar.

Çalışmadan maaş almanın neresi hak yemek diye soran olmuş, bunu anlamayanlara laf anlatmakla uğraşmayacağım. Ayrıca tuzum kuru da değil, 3 çocuğum var ve hepsinde de iznim bitince işe başladım. Ve memurum, rapor alabilirdim. Ama almadım, çünkü hasta değilim. İşin aslı özel sektör evet zor ama sanmıyorum ki doğum izni bitence rapor aldı diye maaş ödemeye devam etsinler. Onu yapan özel sektör, süt iznini kullanmana da izin verir, yarım gün çalışır, yarım gün bebeğinle ilgilenirsin. Bunu yapanların çoğu memur, hatta onların da çoğu öğretmen. Ve çok doğalmış, haklarıymış gibi davranıyorlar deliriyorum. Böyle düşünenlerin olmasına sevindim açıkçası.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…