Adak Meselesi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MonicaGellerrr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2024
474
1.518
28
Merhaba

Dini konular yasak olarak biliyorum ama belki bu değildir sonucta fikir almak ıcın acıyorum bılgınız var mı bılmıyorum ama 3 tane adağım var koyun. 1 tanesı bi hukuk mevzusu ıcındı 2020 yılından 2'side 7 yldır üniverstede bi türlü geçemediğim matematik dersi için. buda 2022 yılı.
cok bekledi. Neyse gerek ekonomık nedenlerle olmadı ama her seyede para yetıstırıyorum bu ayrı. Afrıkada kesilen kurbanlar için adak yerıne gecebılıyo mu yani böyle bısey yapsam gecerlı sayılır mı bılgısı olan vardır belkı.

Evet geçer canım. Ordada koyun kestireceksin sonuçta. Ama bildiğin güvendiğin bi yer olması lazım. Kesldiğinden emin olman lazım.

Yerine geçer diye biliyorum ama agzinizdan ne çıktıysa onu vermelisiniz ne eksik ne fazla. Bu tarz sözleri verip unutmak hayatta kötü tikanikliklara yol açıyor. Benim de araştırdığım bir konuydu . Adak kesen yerler var siz hiç elinizi surmuyorsunuz parasını veriyorsunuz onlar kesip dağıtıyor . Afrikadan ziyade bence yakın mesafede görünebilir yerler daha güvenli .

Kurban satan yerler var.Gidip alıyorsunuz hemen kesip parçalayıp istediğiniz sayıda posetleyip veriyorlar.Biz öyle yapıyoruz.Eve bile getirmeden hemen dagitiyoruz.

Gondereceginiz yerlerin gerçekten kesip kesmediginden emin olamazsınız.Bu şekilde en azindan gözümüz görüyor.İçimiz rahat ediyor bizim.Bi araştırın isterseniz

görmeniz gerekiyor. yani sizi görüntülü vs arayıp şu şu kişinin, şu adapı diyip kesilecek ve siz de veya vekalet verdiğiniz kişi şahitlik edecek. bize imam öyle demişti en azından

Ben bilmiyorum ama tek tavsiyem hiçbir zaman bir şey olsun diye adak adamayın. Olduktan sonra gönlünüzden kopar birilerine yardım edersiniz. Ama olmadan önce adamayın

Afrika bağışları… dolandırıcılar, neler dönüyor neler.
O suyu kuyuları, kurbanlar palavra.
Kendin git kes.
Ama öncesinde madur bir aile bul etin hepsini onlara ver ki insanlar doya doya et yesin…

Niyet önemli adak yerine geçiyor Afrika'da ki bağışlarda güvenli yerler var hem kurban kesilirken video da çekiyorlar size whatsapptan yolluyorlar kağıda sizin adınızı yazıyorlar filan her aşamasında size bilgi veriyorlar

bıldıgınız onerebılcegınız varsa mesajdan yollayabılrı msınız guvenılır

Tabi ki geçer. Ben akika kurbanı kestirdim. Video gönderiyorlar bir kartona ad soyad yazıp kesim yapılıyor. Ben kestirsem bile kime dağıtacağım bilemediğim için, güvendiğim bir kuruma kestirdim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…