Açlık Oyunları

MissLavinia

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2007
491
54
Suzanne Collins - AÇLIK OYUNLARI

Bu kitap.. Mükemmel..
Şuan bitirdim etkisinden çıkamıyorum..
Baya önceden çıkmış ben bunu nasıl okumadım daha önce ya, kitap serisiymiş, bugün hemen gidip 2. kitabını alıcam.
Bir sürü kitap okudum ama şuana kadar okuduğum en güzel ve etkileyici macera romanı diyebilirim, bi kaç tane daha var aklımda kalan, ama bu onların bile arasından sıyrılabilir güzellikte..
Filmi de çıkıyormuş :KK31:
Özetini şöyle yazayım:

ETKİLEYİCİ BİR FANTASTİK DÜNYA, BİTMEK BİLMEYEN BİR AKSİYON
AÇLIK OYUNLARI’NDA BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇMEK İÇİN SABIRSIZLANACAKSINIZ

ETRAFINIZDAKİ BAŞKA HERKES SABAHI GÖREMEYECEĞİNİZDEN EMİNKEN VAHŞİ BİR ORTAMDA KENDİ BAŞINIZA HAYATTA KALABİLİR MİSİNİZ?

“Bu kitaba o kadar bağımlı kaldım ki, yemeğe çıktığımda bile kitabı yanımda taşıdım ve masanın altında okumaya devam ettim. Hikayesi beni birçok gece uykusuz bıraktı çünkü bitirdiğimde bile, yatakta bu kitabı düşünmeye devam ettim. Açlık Oyunları kesinlikle büyüleyici.”
—Stephenie Meyer

“Elimden bir türlü bırakamadım… Bağımlısı oldum.”
—Stephen King

KAZANMAK ÜN VE TALİH, KAYBETMEK İSE KESİN ÖLÜM ANLAMINA GELİR.
BU OYUNUN GALİBİNİN KARNI DOYACAK KAYBEDEN İSE ÖLÜMLE TANIŞACAK…
AÇLIK OYUNLARI BAŞLASIN . . .

İddia ediyoruz Açlık Oyunları’nın bağımlısı olacaksınız ve bir sonraki kitabı sabırsızlıkla bekleyeceksiniz…

Kesinlikle macera ve aşk kitabı sevenler alıp okumalı :KK34:

Son düzenleme:
Ben de okudum 3 kitabı da. Distopik bir roman. Distopik romanları severim zaten bu seri de konunun işleyiş biçimiyle olsun sizi içine çeken kurgusuyla olsun leziz bi seriydi. Edebi açıdan harikalar yarattığını söyleyemem ama elinizden bıramayacağınza eminim.

Son düzenleme:
Ben üç kitabı da okudum ve gerçekten etkisinden kurtulamadım,hatta okuldayken kendi kendime: 'Bir an önce eve gidip kitabı okusam keşke.' diyip durduğumu hatırlıyorum,bu seriyi arkadaşlarıma da tavsiye ettim,bu arada kitabın filmi çıkıyormuş hatta bir fragman yayınlamışlardı ve bu fragmanda Rue'nun öldüğü zaman Katniss'in ona şarkı söyleyip,etrafına çiçekler koyduğu kısım vardı,filminin kitap kadar etkileyici olacağını düşünmüyorum fakat biliyorum ki kesinlikle filmini de izleyeceğim :)

Ben de okudum.. 1'er günde bitirmiştim.. Çok güzeldi ya :KK31: Sanki kendim yaşıyorum gibi hissetmiştim.. Geçen sene filmi çıkacak diyorlardı ama hala yok ortalıkta :44:

tek kelimeyle harikkkaaaa bir kitap, evet edebi yönü biraz zayıf ama hikayenin kurgusu ve akıcılığı resmen okuyucuyu kitaba kilitliyor. ben üç kitabı da okudum, en çok ilkini beğendim, 2.si yani ateşi yakalamak ilki kadar olmasa da güzeldi. şiddetle tavsiye ederim..

bu arada açlık oyunlarını okurken canım hep et yemek istedi, çünkü katniss sürekli et yiyor :KK9:

bende yorumlara bakarak en kısa zamanda alacagım hatta fuardan alıyordum 60tan 40a dustu dıe satmaya calıstılar bana ama ben bılıodum kı nette de 40 lira :)

Filmi de çıktı ama her zaman kitap başka bir dünya... Kitap okurken hayal dünyanızda perdeler açılıyor istediğiniz gibi canlandırarak okuyorsunuz.
Gerçekten etkileyici bir seri konusu itibariyle ilginç gelmişti... iyi ki okumuşum Tavsiye ederim:KK76:

kitapların ilki oldukça heyecan verici, film basit kalmış kitaba göre..2. ve 3. kitabı meraktan okudum ama sarmadı

Seriyi okudum güzeldi. İlk filmi de izledim. Diğer filmlerini de kesinlikle izleyeceğim.

ben henüz kitaplarini okumadim. Ikinci filmi cumartesi izledim harika ya bayildim ve kitaplar her zaman daha güzel oldugu icin kitabi okumak icin sabirsizlaniyorum. Peetaya bayildim ya :KK16:

Ama kitapyurdu.eu siparis alimi hayla acilmadi acilsada alsam

ben henüz kitaplarini okumadim. Ikinci filmi cumartesi izledim harika ya bayildim ve kitaplar her zaman daha güzel oldugu icin kitabi okumak icin sabirsizlaniyorum. Peetaya bayildim ya :KK16:

Ama kitapyurdu.eu siparis alimi hayla acilmadi acilsada alsam

Kesinlikle kitaplarını okumanı öneririm. Kitapta olaylar daha yoğun anlatılıyor filmi izlediğimde "ee bitti mi yani şimdi" demiştim. Film kötü değil tabi ki ama kitap bir başka. Bir takıntım vardır zaten kitabı okumadan filmi asla izlemem. Okuduğum kitapların filmi varsa da kesinlikle izlerim.

Kesinlikle kitaplarını okumanı öneririm. Kitapta olaylar daha yoğun anlatılıyor filmi izlediğimde "ee bitti mi yani şimdi" demiştim. Film kötü değil tabi ki ama kitap bir başka. Bir takıntım vardır zaten kitabı okumadan filmi asla izlemem. Okuduğum kitapların filmi varsa da kesinlikle izlerim.

okudum canim kitaplarini beya oluyor evet cidden herzamanki gibi kitap bambaska bir dünya. Ama yinede bence filmde bazi yerlerini kitaptan daha güzel yapmislar ama kitap tabiki tartisilmaz daha güzel. Yalniz ilk kitapta Katnissin sürekli et yemesi sürekli yemek yemesi sonuna dogru sinirimi bozmaya baslamisti. :KK70:

merhaba. Kitap her zaman başkadır. Kitapta kendi hayal dünyanda canlandırıyorsun olayları ama film öyle değil önüne hazır geliyor. Önce kitabı okuyup sonra filmi izlersen kendi canlandırmanın yani hayal dünyanın mükemmel olduğunu ve filmin senin hayal dünyanı yakalayamadığını göreceksin. Ben de seriyi bitirdim ve mükemmel bir seri...

X