aclik kan sekeri 92

happystrawberry

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2022
54
12
22
merhabalar. baslikta da yazdigim gibi gecenlerde baska sebeplerden hastaneye gittim doktor tahlilde glukoz da istemis ve test sonucu 92 geldi, sabah bir sey yememistim. yine bu senenin baslarinda bi test yapilmisti o zaman da 90 cikmisti. velhasil biraz korktum cunku internette arastirdigima gore 90 ve uzeri gizli seker ya da insulin direnci gibi hastaliklara neden olabiliyormus. benim gibi bu durumda olup hicbir sorunu olmayan var mi acaba? zaten en yakin zamanda okuldan firsat bulursam seker testi yaptirmaya gidicem ama cok korktum cunku ablamda tip2 diyabet var. benim bu sebeplerden dolayi olabilecek sikayetlerim sac dokulmesi bazenleri seker cikolata yiyesim geliyor ve yine sadece bazenleri sik acikiyorum ama bunun sebebi stresli yasamimdan dolayi diye dusunuyordum aslinda duygusal aclik gibi, ekmegi ve asiri sekerli tukettigim siyah cayi vs kesmistim son zamanlarda beslenmeme dikkat etmeye calisiyorum yani. gercekten korkuyorum eger gizli seker veya insulin direnci bile cikarsa hayatim boyunca dikkat etmem gereken bir duzen olacak.

Son düzenleme:
X