Dövme Acıyı Azaltan Bir Tavsiye

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,

Hermia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2008
141
2
Öncelikle belirtmeliyim ki halen dövme öncesi alkol almanın acıyı azaltacağına dair bir inanış var. Bu kesinlikle tavsiye edilmiyor. Alkol kanı sulandırdığı için dövme yapılırken deri boyayı kusuyor.

Benim dövmem 5 saat sürdü ve hayli büyük bir şey. Bölgeden bölgeye acı değişiyor. Ama kesinlikle dayanılmaz bir acı değil.

Yine de acıyı azaltmak isterseniz, benim dövmemi yapmadan önce bir analjezik krem kullandılar. Adı "Emla". Diyaliz hastalarının kullandığı bir krem. Dövmeye başlamadan 20 dk. önce sürdüler ve 2 saat boyunca iğnenin dokunduğunu bile hissetmedim.

Ben profesyonel değilim dolayısıyla yan etkisi var mı bilmiyorum. Ancak dövmemi yaptıralı 1.5 yıl oldu. Renginde solma, iyileşme sürecinde uzama, dövme sonrasında bir tahriş durumu yaşamadım. (ki inanılmaz hassas bir cildim var)

Ayrıca bir tavsiye de , lütfen dövme yaptırırken çok kasmayın vücudunuzu. Ben koltuğa oturduğumda tir tir titriyordum heyecan ve korkudan. Kendimi öyle bir kasmışım ki 3 gün boyunca eklem ve kas ağrıları çektim. Halbuki dövme hiç acıtmamıştı hatta yanma bile olmadı. Ama stres ve gerginlik yüzünden kasılan kaslarımın açılması 3 gün sürdü.

Evet cnm o kremi bende biliorm. Çok işe yarıyormuş gerçekten ama ben hiç bir şey sürmeden gittim zaten seninki kadar büyük birşey değil 7 dakika sürdü birde en az acıyan bölgeye yaptırdım gıkım çıkmadı acıdığı yerler oldu ama dayanılmıcak gibi değil epilasyon daha acı verici ona dayanan buna hayli hayli dayanır.

Evet gördüm dövmeni ilk etapta senin içine sinmemiş ama ben bayıldım hayırlı olsun.

X