acilllllll yardım wireless

CERKESKIZI

AŞK'sın SEN (h+e=ayk)
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2008
1.753
280
40
merhba şekerler pikatel airmax-101 kablosuz modem kullanıyorum ama su an malesef kablolu olarak baglanıyorum.DNS ve PROXY ayarlarında sorun var sanırım sorun gıderıcıde oyle gosterıyo ve onaramıyo.pc.de wireless acık sınyal mukemmel ama baglantı yok sorunumu nasıl cozebılırım bana yardımcı olursanız sevınırım.....:uhm:

Selam Canım öncelikle internete bağlantı problemin için modemini kapat biraz bekledikten sonra aç diyicem ama mutlaka yapmışsındır. Daha sonra modemin bağlantılarını tek tek kontrol et, bir de splitter kullandığını düşünüyorum herhangi bir ek hat, paralel falan olmasın kullanmıyorsan da hemen al derim zira adsl temiz hatla çalışır parazit falan olursa hız yavaşlar durma noktasına da gelebilir. Ethernet kartıyla bağlanıyorsan onun ayarlarını da kontrol et, sürücüsünde problem olabilir.

En önemlisi internete hangi servisle bağlanıyorsun Superonline mı TTNet mi? Ben Superonline'la bağlanıyorum ADSL teknik destek hattını aradığımda internetten modemin arayüzüne(modem ayar sayfası Picatel 198...le başlar) girerek sorununu tespit edip kurulumunu yeniden gerçekleştirdik. Sen de ya servis sağlayıcını arayıp ya da kurulum cd.si varsa tekrar kurabilirsin. Ama en kolayı servis sağlayıcısına durumu açıklayıp ne yapılmasıyla ilgili destek alman. Bazen sadece adsl portunu değiştirmeleri bile sorunu çözümleyebiliyor. Hadi kolay gelsin, iyi geceler.

Son düzenleme:
Arkadaşım, bu problem modemi ilk yüklemenden itibaren böyle ise ; kurulum esnasında "kablolu bağlanmak istiyorum" veya "kablosuz bağlanmak istiyorum" şeklinde bir soru var. Bu seçeneklerden "kablolu bağlanmak istiyorum" işaretlemiş olabilir misin? bir kontrol et derim.

sorunum ilk aldığımdan beri değil 2hafta oluyo yaklaşık 1yıldır kullanıyorum farklı problemler yasamıstım ama bu ilk oldu.ttnet.le baglanıyorum gecenlerde modemın sınyallerı 2gun kesıldı ardından bu problem basladı yardımlarınız ıcın tesekkr ederım umarım cözebılırım.

192.168.7.1 bu adrese gir
kullanıcı adı ve şifreye DSL yaz
dediğin ayarları buradan değiştirebilirsin
menuleri tam bilmediğim için yardımcı olamıyorum (benım modemim bu marka değil)
kolay gelsinyerimseniben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…