Aile Planlaması acill yardımm

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

askksensin

Aşk'ın En Güzel Halisin Sevdiceğim <3
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2014
56
8
Kızlar qlairista doğum kontrol hapı hakkında bilgisi olan var mı??? Ne zaman başlanıyor yan etkileri neler bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi lütfen...

Canim malesef ben bu ilaci kullanmıyorum ama yazmak istedim sana. Ben yasmin kullanıyorum düğüne 3 ay var doktor basla dedi zaten düğünden sonra 4 5 ay kullanip birakmayi düşünüyorum. Tum doğum kontrol hapları ilk kez kullaniliyorsa adetin 1. Gunu baslanmali ve kutu bitene kadar kullanilmali. Sonra adet oluyorsun iki uc gun icinde canim. Ben ilk kutudayim ve daha bitmedi ama hic bi yan etki görmedim. Yasmin en hafifiymis doktor demisti ama bünyeye göre hepsi mide bulantisi vs yapabilirmis. Doktor kontrolünde baslamakta fayda var.

Tesekkurler canım.. bende arastrma yaptım biraz yasmine baslamayı düsünüyodum aslında bi arkadasımın tavsiyesi üzerine buna basladım bakalım. D.kontrol hapları cok kilo aldryr diyorlar ondan da tırstım biraz acıkcası :) bir de tam koruma sağlıyor mu acaba..

Valla kuzum ben daha ilk kutu kilo olayi zamanla mi olur yoksa bunyeye gore mi bakalim artik. Koruyuculugunu düğünden sonra gorucez zaten cok kullanmicam dugun oncesi ve sonrasi toplam 6 ay kulanirim çocuk cok istiyoruz 4. 5. Ayda birakacam ilaci rabbim verir inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…