Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Acilen yağlı ve sivilceli ciltler için pudra ve fondöten önerisi

mahendra

You are very valuable, no matter what they say!
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2011
28
4
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle yardımlarınızı acilen beklediğimi belirtmek istiyorum. İnternette tüm siteleri araştırdım nerdeyse sitemizdeki tüm bu konuyla ilgili yorumları okudum bi yorum diğerini çürütüyor bu nedenle kafam iyice karıştı.
Fazla uzatmadan sorunuma geçmek istiyorum, ben 22 yaşındayım cildim yağlı ve akneli ilaç tedavisi gördüm bu derdi başında olanların bileceği gibi yapmadığım bişey kalmadı fakat sonuç yok gibi ama günlük yaşantımda onları görmekten çok sıkıldım. Üniversite öğrencisiyim ve okula giderken kozmetik markası olan orta sınıf pudra vs kapatıcılar kullanıyorum ama artık gerçekten iyi bir marka pudra ve fondöten almak istiyorum.Araştırmalarıma göre Shiseido ve clinique markaları öne çıktı fakat farkı markalarıda önerebilirsiniz.

Standartlarım şunlar:
1)paraya kıyıcaz anlaşıldı:)
2) önceliğim iyi bir kapatıcılığı olan pudra ama fonöten önerileri de olur
3) sivilce lekelerim, izlerim ve ara ara kabarık sivilcelerim oluyo buna uygun ürünler iyi olur
4) Tedavi amaçlı dermotolojik ürünlerde olabilir
5) Sivilce yapmasınlar zaten yeterince var bende
6) Önerdiğiniz markanın ve kullandığınızın tam adını yazarsanız süper olur

Lütfen çok acilen yardımlarınızı bekliyorum hanımlar... Size güveniyorum..:KK24:

Shiseido ve clinique'i de denemiş birisi olarak kesinlikle shiseido'yu öneririm.Kullandığım en iyi fondoten.Yüzdeki benleri bile siliyor resmen.Ayrıca çok yumuşak bir dokusu var.Ürünü alacağın yerde ki mağaza görevlisine sorarsın cilt tipine uygun olanını verir.Shiseido kullanırken yüzümdeki sivilcelerde herhangi bir artış olmadı gözeneklerimi tıkamıyordu.

hızlı cevabın için çok teşekkürler Meliscim peki Shiseido un hangi serisini kullanıyorsun tam adını yazabilirmisin birde refill olanını hiç kullandınmı?

bende clinique anti blemish öneriyorum
kesinlikle kapatıcı,yüzde ağırlık ya da sivilcelenmeye neden olmuyor
mat bi bitişi var yüzüne uygulatabilirsin

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle yardımlarınızı acilen beklediğimi belirtmek istiyorum. İnternette tüm siteleri araştırdım nerdeyse sitemizdeki tüm bu konuyla ilgili yorumları okudum bi yorum diğerini çürütüyor bu nedenle kafam iyice karıştı.
Fazla uzatmadan sorunuma geçmek istiyorum, ben 22 yaşındayım cildim yağlı ve akneli ilaç tedavisi gördüm bu derdi başında olanların bileceği gibi yapmadığım bişey kalmadı fakat sonuç yok gibi ama günlük yaşantımda onları görmekten çok sıkıldım. Üniversite öğrencisiyim ve okula giderken kozmetik markası olan orta sınıf pudra vs kapatıcılar kullanıyorum ama artık gerçekten iyi bir marka pudra ve fondöten almak istiyorum.Araştırmalarıma göre Shiseido ve clinique markaları öne çıktı fakat farkı markalarıda önerebilirsiniz.

Standartlarım şunlar:
1)paraya kıyıcaz anlaşıldı:)
2) önceliğim iyi bir kapatıcılığı olan pudra ama fonöten önerileri de olur
3) sivilce lekelerim, izlerim ve ara ara kabarık sivilcelerim oluyo buna uygun ürünler iyi olur
4) Tedavi amaçlı dermotolojik ürünlerde olabilir
5) Sivilce yapmasınlar zaten yeterince var bende
6) Önerdiğiniz markanın ve kullandığınızın tam adını yazarsanız süper olur

Lütfen çok acilen yardımlarınızı bekliyorum hanımlar... Size güveniyorum..:KK24:

bende yıllardır sivilce problemi yaşamış biri olarak mac tavsiye ederim.hatta bence fondotene başlama.fondoten yerine mac kapatıcı al ve kusurlu yerlerıne bıraz sur ustunede pudra kullan.ne kadar kalitelide olsa cildine dokunmadıgını düşünsende fondoten yoruyor cildi.ve fondotene alışınca inan bırakmak çok zor oluyor.dediğim ürünlerle fondoten kullanmadan da fondoten ihtiyacını karşılamış olursun.

bende yıllardır sivilce problemi yaşamış biri olarak mac tavsiye ederim.hatta bence fondotene başlama.fondoten yerine mac kapatıcı al ve kusurlu yerlerıne bıraz sur ustunede pudra kullan.ne kadar kalitelide olsa cildine dokunmadıgını düşünsende fondoten yoruyor cildi.ve fondotene alışınca inan bırakmak çok zor oluyor.dediğim ürünlerle fondoten kullanmadan da fondoten ihtiyacını karşılamış olursun.

Tavsiyen için teşekkürler, bende zaten öncelikle pudra istiyorum fondötenden hoşlanmıyorum peki kullandığın kapatıcının tam adını yazabilirmisin?

ben netten şunu buldum ama kullandınız mı gerçekten kapatırmı? MAC select cover-up

clinuque even better kullanıyorum 2.yılım 1 tane bitirdim 2.yi aldım göz altına sihisedo kullanıyoorum. even better fondeten zaten ciltteki lekeleri tedaviye yönelikk..

Fondöten istemiyorum hanımlar pudra ve kapatıcı önerirseniz sevinirim...

Hadi hanımlar başka önerisi olan yok mu kapatıcı önerilerinide bekliyorum .Buarada mac in ürünlerini netten hiç bulamadım satışı yok hiçbir yerde

shiseido pureness pudra kullanmıştım canım

Hanımlar sizce kapatıcı olarak
1-Anti-Blemish Sivilce Karşıtı Çözüm Serisi Temizleyici Kapatıcı

2-Anti-Blemish Sivilce Karşıtı Çözüm Serisi Sıvı Fondöten

3-Stay True Yağsız Fondöten

hangisini önerirsiniz? Lütfen cvp yazsın kullananlar...

canım bence sivilceli veya lekeli yerleri kapatıcı ile kapatıp pastel magic touch veya benefit porefessionel (inş.doğru yazmışımdır) üstüne shiseido pureness kullanabilirsin.bu arada clinique even better ve anti belemish de güzel hafif yüzünde hissetmiyorsun kapatıcılıgıda güzel olan bir fondöten.ayrıca sivilcede yapmıyor.umarım yardımcı olmuşumdur.

su anda bunu kullaniyorum ...sivilceler yine birer birer cikiyorlar, öyle anlatildigi gibi önleyici fonksiyonu yok ... kapatici olarak güzel kapatiyor ama..
$100409clinique.jpg

Yorumlar için herkese teşekkürler arkadaşlar ben araştırdım ve hem burda hemde makyajla ilgili bir hanımın sitesinde ondan tavsiye aldım sonuç: kryolan kapatıcı ve shiseido pureness compact pudra almaya karar verdim...İnş memnun kalırım ve gözlemlerimi yazıcam, güzel kalın grz..:KK34:

Bende shideido pureness'i merak ediyorum..yorumlarını yazarsan sevinirim

Şöyle cevap veriyim : yaklaşık 3 hafta önce aldım ve kullanıyorum Shiseido purenessi. Güzel bir pudra fakat kapatıcısız sivilceleri kesinlikle kapatmıyo transparan pudra edasıyla bi üstünden geçiyo anlayacağın. Benim yüzümde bir iki sivilce genelde oluyo lekelerde var tabiki üzerlerine biraz stik kapatıcı sürüp pudrayı sürüyorum güzel oluyo. Pudra gün içinde yüzümde pek kalmıyo aslında 3-4 saat sonra tazelemek gerekiyor. Ama sivilce falan yapmıyo yani o konuda bir sıkıntı yaşamadım. Açıkcası parasına ve bu kadar anlatılmasına göre bana sıradan pudralardan farklı bir şey olarak gelmedi ama yağsız ve kaliteli bir ürün olduğuna inandığım için içim rahat kullanıyorum sadece. Ben aynı kapatıcılığı sağlıycak ama daha doğal ve sağlıklı bir ürün olan "ıd bare minerals" pudrayı denemeyi düşünüyorum bu bittiğinde. Yani purenessi al da demem alma da demem arkadaşım kararı sen ver inşallah yardımcı olabilmişimdir.

X