acil...zayıflamam lazım yardım eder misiniz...??

nora2010

Nirvana
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2009
9.666
9.582
Merhabalar hanımlar.yıllardır 65 67 68.arasında giden bir kilom var.bazen 70 i görsemde tekrar o civara düşüyorum.hayatımda hiç diyet yapmadım.boyum 1 .65 yaşım 30.
şu an yine 70 im

Pilav nerdeyse hiç yemem.tatlı ile pek aram yok.çayı şekersiz içerim yıllardır.
yemekle çok aram yok.ama mesela işyerimde her sabah 1 tane poğaça veriliyor.
bide bu ara çok ekmeğe sardım.sabah çayınfa ve 3 çayında hep kuru ekmek yiyorum günde 5 6 dilim ekmek yiyorumdur rahat.
ben nasıl kilo verebilirim nelere dikkat etmeliyim.bana yardım eder misiniz.ha bide 3 ü 1 arada kahvelerden bitane içiyorum günde.
akşam 8 den sonra ztn yemek yemiyorum.cipsi yemiyorum.kuruyemiş e dayanamam bide meyveye.

ben ve benim gibi arkadaşlara öneri.biz nasıl zayıflarız.

Spor yapma şansım yok
Yardım ve fikir öneri lerinizi bekliyorum

Ah su kilo derdi.

Ben de aldım 4 kg. Saka gibi ve sürekli bu hafta sağlıklı beslenme ve spora başlıcam deyip yapmıyorum. Günler geçiyor.
Evlendikten sonra üstüme bir rehavet çökmüş gibi..

Ekmeği de bırakın.
Mesela ben spora giderken sabahları limonlu su içiyordum.(ılık olması daha çok etki ediyor ama ben ılık su sevmem)

Maydonoz zayıflamam da en etken maddedir benim.

Haftada iki kere detoks suyu yapın ve tüketin
Yeşil elma, yeşil çay muhakkak günde bir iki kere tüketilmesi gereken faydalı ürünler.

Tabi bunlarla zayıflarsınız ama kilolar hooop diye gitmez. Spor şart.

Benim de başlamam lazım.
İçimde hiç hırs ve azim yok .

Akşam yemeğini 6 ya çek ve akşam yemeklerinde asla ama asla karbonhidrat yeme. Akşam meyve de yasak. Meyve, karbonhidrat gibi şeyleri öğleden sonra 3 den önce yemen gerekiyor. Kuruyemiş, ayran, yoğurt dahil. Akşam yemeklerinde sadece et ve sebze yiyebilirsin. 1 hafta yap ve sonucu gör :) Tabiki 2.5-3 litre su içmen gerekiyor.

Üçü bir arada kahve yerine bir fincan sekersiz türk kahvesi icerimve sabahlari da 1 dilim kepek ekmegi favorim

Ekmeği kes. Sabah haşlanmış yumurta cokelek maydanoz ye. Arada sade Türk Kahvesi. Öğlen tavuk yada köfte yada sebze yemeği salata ayran,akşam da meyve.. Harika olursun bir ay sonra☺

iyi bir araştırmayla neyi nasıl yapman gerektiğini ,nasıl zayıflayacağını öğrenirsin,internette çok geniş bilgiler var.
ben yanlışlarını yazayım;
"yemekle çok aram yok.ama mesela işyerimde her sabah 1 tane poğaça veriliyor."
-
az yemekten kasıtın ne oldugu önemli.vücudun ihtiyacı olan besinler uzun süre alınmazsa vücut kıtlık moduna girer.nasılsa yemekler çok az/nadir geliyor şu geleni de yağ olarak depolayayım da ölmesin bu diye düşünür.çünkü vücut kolaycıdır.
her sabah 1 adet işyeri poğaçası. muhtemel içindekiler : alabildiğine margarin,peynir/kaşar/pattis artık neyse, sıvı yağ, tuz, beyaz un.... kan şekerinin annesini ağlatacak bir sürü ıvır zıvır.vücut zaten az yemek geliyor diye herşeyi yağa çeviriyordu,bir de bunlar her sabah üzerine yenince oh mis...

"bide bu ara çok ekmeğe sardım.sabah çayınfa ve 3 çayında hep kuru ekmek yiyorum günde 5 6 dilim ekmek yiyorumdur rahat"
-ekmeğe neden sarıyorsun? biraz önce dediğim gibi kan şekerin beyaz un, margarin vb.ıvır zıvır yüzünden gün boyunca dolar kuru gibi dalgalandığı için sık sık acıkıyosun.sanki hiç yememiş gibi oluyosun bi kaç saat sonra. çareyi ekmekte bulmuşsan.hele o bir de beyaz ekmekse, e 5-6 dilim günde? Al sana direk yağ olarak depolandı yine.

"ha bide 3 ü 1 arada kahvelerden bitane içiyorum günde".
-içerisinde işlenmiş rafine şeker var. şişmanlatma özelliği had safhada. illa içicem diyorsan 2 si bir ara dalara alışmaya çalış.

-"kuruyemiş e dayanamam bide meyveye.
Bunların bir zararı yok,aksine faydası var.Fakat doğru zamanda tüketilirlerse.. Meyvede doğal şeker bulunur,abartmadan yenmelidir.Gece yememeye çalışın, keza kuruyemişi de akiam yemeğinden önce yiyip tüketin.Bu tarz besinler metabolizmanın en hızlı oldugu sabah ve öğle vakitlerinde tüketilmesi en doğrusu.

"Spor yapma şansım yok"
İşte bu çok sıkıntı..
Boyuna göre yaklaşık 10 kg fazlan var.Bu diyetle dikkat etmeyle sporsuz çok daha uzun sürede gider,çok daha fazla irade gerektirir.üstelik zayıfladıkça çökmeler ve sarkmalar oluşur. vücut doğası gereği ara sıra kaçamak yapmak isteyecektir.Bu isteğini ona vermezseniz bir süre sonra dayanamayıp eski alışkanlıklarınıza çok kolay dönersiniz.dolayısıyla kaçamaklar için de spor şarttır.Sporu mutlaka hayatınıza dahil edin.Salona gidemiyorsanız evde internetteki milyonlarca egzersiz videolarından yararlanın.haftasonu çıkıp yürüyün.akşamları yürümeye çalışın.sporsuz yolunuz çok daha zor

Merhabalar bende 3 ayda 14 kg vermiştim gerçi 4 kg geri aldım
Karbonhidratı tamamen kesmiştim çayı yıllardır şekersiz içerim şekersiz türk kahvesi çok iyi ve en önemlisi bol su ayrıca akşam yemeklerini erken yemek

Ekmeği kes bencede yada günde en fazla 3 dilim çavdar ekmeği ye . Kuruyemişler çok kalorili ama diyette badem ceviz fındık öndeirlyor ama çok az miktarda . Protein ye öğlenleri . ara öğünlerde iki ceviz ye bir bardak süt iç .
Sporsuz işin zor ama ekmeği kesersen verirsin .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…