acil yardımmmm, hamile miyim????

ncncn

uykucu şirin :)
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2009
382
0
merhaba arkadaşlar,
siteye henüz üye oldum. bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.
bugün tam adet günümdü. dün gece pembe bir iki leke geldi. bugün de az az kanamalarım var. (Normalde ilk günden itibaren oldukça yoğun olurdu kanamalarım.) adet belirtilerinin tamamını yaşadım.
öte yandan 15-20 gündür hamile olduğumdan şüpheleniyorum. şöyle ki, devamlı bir uyku halim var, iştahım inanılmaz arttı (Hiç sevmezken şimdi devamlı çikolata ve meyve yiyorum), akıntılarım, wc ihtiyacım ve gazım arttı. ara ara başım dönüyodu, son bikaç gündür iyice arttı. birkaç kez de kustum. tabi kilo da aldım.
başta da söylediğim gibi bugüna det oldum ama acaba üstüne görüyo olabilir miyim, bir de eczaneden test alsam kanamam devam ederken yapabilir miyim.(10 gün önce yapmıştım negatif çıkmıştı fakat bu belirtilerden sonra ikna olmadım)
bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlar benimle paylaşırsa çok mutlu olurum.:bbo:

canım benim inş. hamilesindir bende geçen ay kusma hariç bütün belirtileri gördüm ama psikolojikmiş çok üzülmüştüm umarım senin ki öyle dğeildir de bebiş haberini alırız.ama sen yinede dikkatli ol çünkü birçok kadın üzerine görüyor.

canım benim inş. hamilesindir bende geçen ay kusma hariç bütün belirtileri gördüm ama psikolojikmiş çok üzülmüştüm umarım senin ki öyle dğeildir de bebiş haberini alırız.ama sen yinede dikkatli ol çünkü birçok kadın üzerine görüyor.

umarım psikolojik değildir. ya da Allah hayırlısını versin demek daha doğru olur ama bugün mide bulantılarım iyice arttı. anlamadım ki regl mi bebek mi.

Canım inşallah hamilesindir, yaşadığın da üstüne görmedir umarım :) geçen ay ben de aynen senin gibi oldum, önce adet oldum sandım, sonra baktım çok az, doktora gittim, hamile olduğumu öğrendim, ondan iki gün sonra da düşürdüm malesef:KK43:( umarım sonun bana benzemez, senin için dua edicem, ama yarına kadar böyle giderse mutlaka bi doktora görün derim...

alırsın o bebeğin tutunmasına yarayan bhcg hormonu salgılanmaya başladıysa çıkar :) ki biran önce yap emin ol gebelik varsada biran önce dr a git bence :)

Canım inşallah hamilesindir, yaşadığın da üstüne görmedir umarım :) geçen ay ben de aynen senin gibi oldum, önce adet oldum sandım, sonra baktım çok az, doktora gittim, hamile olduğumu öğrendim, ondan iki gün sonra da düşürdüm malesef:KK43:( umarım sonun bana benzemez, senin için dua edicem, ama yarına kadar böyle giderse mutlaka bi doktora görün derim...

geçmiş olsun. inşallah hayırlısıyla sağlıklı bir bebeğin olur. haklısın biraz daha beklemem gerek belki de ama işte insan sabırsızlanıyo elinde olmadan.

bayan karasu benim içinde dua et bende bu ay mutlu haberi almak istiyorum hemde çokkk rabbim isteyen herkese versin sende üzülme emiopuyorumnanaktan

bayan karasu benim içinde dua et bende bu ay mutlu haberi almak istiyorum hemde çokkk rabbim isteyen herkese versin sende üzülme emiopuyorumnanaktan

Canım benim hepiniz için dua ediyorum zaten ben, inan kendime ettiğim kadar size de ediyorum, tek başıma istemiyorum asla, bütün isteyenlerle beraber bizi de meleklerimize kavuşturur inşallah rabbim... :Saruboceq:

evet ama diyorum ya, az az kanamam var, bu durumda testten sonuç alabilir miyim. bunu bi netleştirebilsem.

Canım benim senin kanamaların, bildiğimiz adet kanaması şeklinde mi geliyo, yoksa seyrek aralıklarla kahverengi lekelenmeler şeklinde mi, benimki kahverengi lekelenmeler şeklindeydi ve onların yerleşme kanaması olduğunu söylemişti doktorum. Eğer bildiğimiz kansa gelen, adet kanamasıdır büyük ihtimalle, ama dediğim gibi bence sen yarına kadar bekle, eğer yarın da kanamaların artmazsa mutlaka doktora görün, evde test falan yapma bence, direk doktora git az kanamam var de, doktor baksın, eğer hamileysen de sürpriz olsun orda sana

Canım benim senin kanamaların, bildiğimiz adet kanaması şeklinde mi geliyo, yoksa seyrek aralıklarla kahverengi lekelenmeler şeklinde mi, benimki kahverengi lekelenmeler şeklindeydi ve onların yerleşme kanaması olduğunu söylemişti doktorum. Eğer bildiğimiz kansa gelen, adet kanamasıdır büyük ihtimalle, ama dediğim gibi bence sen yarına kadar bekle, eğer yarın da kanamaların artmazsa mutlaka doktora görün, evde test falan yapma bence, direk doktora git az kanamam var de, doktor baksın, eğer hamileysen de sürpriz olsun orda sana

ara ara kahverengi lekeler oluyor. fakat karnımdaki ağrı aynı adet zamanı ağrısı. bir de bugün tam adet günüm:KK43:

kahverengi lekelerse yerleşme kanaması olabilir ama yine de eğer yoksa boşuna umutlandırmak istemem seni canım yaa, inşallah hamilesindir, çok dua edicem senin için, yarın doktora git mutlaka, sonuçtan da haberdar et burda bizi, merak ederim ben şimdi opuyorumnanaktan

kahverengi lekelerse yerleşme kanaması olabilir ama yine de eğer yoksa boşuna umutlandırmak istemem seni canım yaa, inşallah hamilesindir, çok dua edicem senin için, yarın doktora git mutlaka, sonuçtan da haberdar et burda bizi, merak ederim ben şimdi opuyorumnanaktan

teşekkür ederim, netleştirir netleştirmez yazıcam buraya:)

ya kizlar, üstüne görme nedir, anlamadim ben??

hamile olduğun halde, kanamanın olması. bunu çoğu kadın regl kanaması sanıyormuş ama aslında yerleşme kanaması oluyormuş. ben de yeni öğrendim. yanlış bir bilgi de vermek istemem. hatalıysam düzeltin lütfen:sinifsinif:

ya kizlar, üstüne görme nedir, anlamadim ben??

Canım üstüne görme olayı sadece yerleşme kanamasından ibaret değildir, zaten yerleşme kanaması bir üstüne görme olayı da değildir. Yerleşme kanaması eğer birleşme olmuşsa, yumurtlamadan 1-2 hafta sonra olur, bu da genelde adete yakın günlere denk gelir. Ama üstüne görme kişinin hamileyken bile birkaç ay, hatta bazen her ay, düzenli olarak adet olmaya devam etmesidir. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

X