Acil Yardım!

AsiNaz

Huzurum; İ&E
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2008
3.715
304
36
En geç yarına bir ödevim var. Zamanım kısıtlı. Google'dan arama yapamıyorum. Word'deki KAY, DİM, SEÇ ve ÜYZ tuşlarının görevi ve hangi tuşlarla kullanıldığı...

Lütfen yardım bekliyorum.

Google'dan arama yapmana gerek yok aslında..
World'e girip yardımda "Ara " kısmına bu terimleri yazarsan ne işe yaradıkları çıkıyor.Ben senin için öyle yaptım ve şu bilgilere ulaştım:yerimseniben

KAY
Makro kayıt aracının durumunu gösterir. Makro kayıt aracını açmak veya kapatmak için KAY düğmesini çift tıklatın. Kayıt aracı kapalıyken, KAY düğmesi karartılmış olarak görünür.
DİM
İzlenen değişikliklerin durumunu gösterir. Değişiklikleri İzleme özelliğini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için, DİM düğmesini çift tıklatın. Değişiklikler izlenmediği zaman, DİM karartılmış olarak görünür.
SEÇ
Genişletilmiş seçim modu durumunu gösterir. Bu modu etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için SEÇ düğmesini çift tıklatın. Mod etkin olmadığında SEÇ karartılmış olarak görünür.
ÜYZ
Üstüne yaz (üzerine yazma: Varolan karakterlerin yeni yazılan karakterlerle değiştirilmesi. Üzerine yazma modu etkin olduğunda, durum çubuğunda ÜYZ kısaltması görünür.) modunun durumunu gösterir. Bu modu etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için ÜYZ düğmesini çift tıklatın. Üstüne yazma modu etkin değilken, ÜYZ karartılmış olarak görünür.

Bir ilave yapayım:
Bu tuşlar world'de durum çubuğu seçili ise aktif oluyor.Nasıl aktifleştireceğin aşağıda anlatılmış:

Microsoft Word içinde belge penceresinin altındaki yatay bölgede yer alan durum çubuğu, pencerede görüntülediğiniz şeyin geçerli durumu veya bağlamsal bilgiler hakkında bilgi sağlar.
Durum çubuğunu görüntülemek için Araçlar menüsünde Seçenekler'i tıklatın, Görünüm sekmesini tıklatın ve sonra Göster'in altında Durum çubuğu onay kutusunu tıklatın

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.
Çok sağolun.
Ayrıca resmi yazışmalarda, yazı standartları (kurallar) ile ilgili de yardıma ihtiyacım var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…