Acil yardim!

busevay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2008
103
1
:çok üzgünüm:Selam arkadaslar önemli sorunum var benim sol yumurtalığımda 8cm lık bır çikolata kisti gecen hafta bursadaydım gürkan uncuya gittik amilyat için özel hastenede yüklü bi fiyat söyledi bizde zübeyde hanım dogum evinde hakkı beye gittik o da yumurtalıgımın alınacagını söylegı ve 11 temmuza gun verdı kızlar benım gıbı dedı olan ve bılgısı olan varmı yumurtalıgımı aldırmak ıstemıyorum yumurtalık alınmadan (benım gıbı buyuklukte kistı olup ) amilyat olan varmı yanlış bıseymı yapıyorum gunler az kaldı cuma gelıo cok stresliyim yardım edın arkadaslaR şİMDİDEN TESEKURLER....:uhm::a015:

Benim pek bilğim yok ama nedne kisti almıyolarda yumurtalığını alıyolarki! Sormadınmı doktoruna canım...Bu arada çok geçmiş olsun.

Benim pek bilğim yok ama nedne kisti almıyolarda yumurtalığını alıyolarki! Sormadınmı doktoruna canım...Bu arada çok geçmiş olsun.

kist cok buyumus dedi doktor almamız lazım dedi yumurtalıkını kurtaramayız dedı bılmıyorumkı üfffff sormamışımde ben şimdi adet olacakmıyım yumurtalıkla ilgisi oluyomu acaba :uhm:

çook geçmiş olsun canım yaaa,sadece birinimi alıcak yumurtalığının?adet olursun heralde canım,karar vermek zor ama hakkında hayırlısı olsun,başından geçen arkadaşlar yardımcı olsunlar,bilemedim ne yazsam iyi olursun inşallah canım yaaa.

cnm cok teşekurler hemşerimm (canakkalenın neresınden cnm ) sol yumurtalıgım alınacakmıs sigarayı bırakmam gerekiomuş narkos alıcağım icin iki gündür içmiyorum. bitarftan sigara bı taraftan amilyat stresi burda bı parcada olsa unutmaya calısıyorum işte tşkurler ilgilenen arkadaslara:1hug:

sigarayı bırak
canım[bende 1-2 ay oldu kalı bu defa kesin bıraktım başlamıyacağım] ameliyatın kolay ve hafif geçer inşallah canım biran önce iyi olursun,stres yapmazsan rahat geçer,bigalıyım ben.

busevaycım çok geçmiş olsun. bu konuyu iyice doktoruna sor.benim bir arkadaşımın başına geldi böyle bir durum.yumurtalığının birini aldılar .sonra diğer yumurtalık içinde dr aynı şeyi söylemiş .arkadaşım ameliyat olmadı ama.evlenince bebekle birlikte kistte büyümüş boyutlarını bilmiyorum ama sezeryanda bebekle birlikte kisti,de almışlar.şimdi ikinci bebişi oldu.yani diyeceğim iyice araştır doktoruna herşeyi sor önemli bir konu. herkesin durumu bünyesi aynı da olmaz unutma.illa da ameliyat diyorsa bir bildiği vardır doktorunun sonuçta senin sağlığın için.Allah kolaylık versin

sırnaşık şeycnm teşekurler verdıgın destek için inş bende baslamam ama şimdiden içmek icin sabırsızlanıyorum.inşallah sen baslamazsın ama ben bırakacak gıbı gorunmuyorum aynen bende bigada oturuyorum inşlah tanışırız ilgin icin saol öpta.s.

benim kistim seninkinden büyüktü ama yumurtalığıı almadı doktorum çünkü doç ve tanınmış doktora ameliyat oldum

canım bunun gerekli olduğundan eminmisin illaki ameliyatmı dio dr.benim tavsiyem eğer acil diilse iyi bir dr'a git ben uzak olmasaydı sana kendi dr'ma yönlendirirdim seni işinin ehli bir insan gerçekten .yurtdışındada görev yapmış bir prf.kendisi istersen onunla irtibat kurman için sana adres ve tlfnunu verebilirm.maddiyat açısındanda uygun olabilir belki senin maddi durumun ne bilemiyom nekadar istedilerki sana?benim dr erzurumda gerçekten bu konuda güvenebileceğin bir dr belki bakarsın ameliyatı gerek görmezde erzurumda kendisi....

Mhb benimde yumurtalimda kis vardi 1 yil icinde 2 defa ameliyat masasina yatmak zorunda kaldim ki benim kisler patlama bile yapmis 1 gün gec gitmis olsaydim zehirlenecektim cok korkmustum ozamanlarda daha evli diildim cocugumda yoktu ama Allaha sükür cok iyi gecti ameliyatla kisi alabildiler yumurtaliklarima dokunmadilar....ve (prof) bana dogum kontrol hapini önerdi genellikle dogumkontrol hapi kisin büyümemesini sagliyormus simdi cok rahatim yaklasik 4 yil gecti

bence başka bir dr a daha görün.benim kistlerim o kdar büyük değildi ama 5-6 cm lik 2 adet vardı.bir de daha küçük 3 adet.dr uğraşırsa yumurtalığın bir bölümünü de olsa kurtarabiliyor.bazen gerçekten de yumurtalığı almak zorunda kalabiliyorlar.bu arada ulturasondan ve doplerden çıkan kist boyutları ameliyattan farklı bir şekilde çıkabiliyor.net değil yani.benimkine de 7 cm demişlerdi.allah şifa versin hepimize.

cok tesekurler arkadaslar cevaplarınız icin amelıyat oldum yumurtalığım alındı doktor tamamen yumurtalıgımıa sarmıs dedi almak zorunda kalmıs ama bır tanesı fotosu var ama koymayı bilmediğim için koyamıyorum bugun patolojı sonuclarını aldım temiz cıktı artık rahatım

çok geçmiş olsun arkadaşım

üzülme arkadaşım veren allah tek yumurtalıkla da verir sen sağlığını düzeltmeye ve moralini yüksek tutmaya bak.geçmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…