Aile Planlaması Acil Yardim Lutfen

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Peng

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2010
10
0
Herkese Iyi aksamlar

Kafami kurcalayan bir soru var ve bir turlu cevap veremiyorum.
Adet duzensizligi ve korunma yontemi olarak dogum kontrol hapi kullaniyorum. Aylardir cok duzenli kullanmama ragmen gecen ay bazi sebeplerden 4 gun icmeyi unuttum ve kanama tekrar baslayinca doktoruma sorup tekrar yeni kutuya basladim. Suan o yeni kutuyuda bitirdim ve ikinci kutuya gectim. Her aksam 12-2 arasi hapimi duzenli iciyordum fakat cuma- cumartesi aksami yorgunluktan unuttum ve ertesi gunler sabah 9-10 civari ictim. Pazar gunu iliski sirasinda bunu unuttum ve baska bir korunma yontemi kullanmadik. Ben bu sabah (pazartesi) sabahi hapa devam ettim. Merak ettigim sizce hamilelik bu durumda soz konusu olabilir mi? Ertesi gun haplari beni mahvettigi icin almakta istemiyorum almak zorndaysamda dogum kontrol hapiyla nasil kullanacagimi bilemiyorum. Cok istedigim halde en az 1-2 sene daha hamilelik cok zor hatta imkansiz egitimden dolayi.
Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Simdiden tesekkurler

Ayrica son iki aydir bitmek bilmeyen bir idrar yollari enfesiyonu yuzunden iki farkli kutu antibiyotik aldim sonrasinda da 10 adet antibiyotik ignesi yedim. Bu birseyi etkilemez heralde ama yinede ekleyeyim dedim. Ertesi gun hapi icin yarina kadar vakit var ama umarim en kisa zamanda bilen birileri bir cevap atar.

Canım doğum kontrol hapı bir gün unutulduğunda sonraki 7 gün hamile kalınabiliyor. Ben de kullanıyorum çok dikkatli olmak lazım...
Bir gün unutursan bile eşin prezervatif kullansın...
Bu arada antibiyotikler doğum kontrol hapının koruyuculuğunu azalttığı için doktorlar ek korunma yöntemi uygulanmasını tavsiye ediyor...
Profilinde bekar yazıyor ama çocuk falan istediğine göre sen de benim gibi evli öğrencisin sanırım. Zor oluyor mu?

Aslinda zor degil idare ediyoruz, yurtdisinda olma kismi zor:)
Ben simdi alayim mi ertesi gun hapi yani? ya o kadar dengemi bozuyorki o ilac hic istemiyorum
Prezervatif kullanamiyoruz bana alarji yapiyor.

Aslinda zor degil idare ediyoruz, yurtdisinda olma kismi zor:)
Ben simdi alayim mi ertesi gun hapi yani? ya o kadar dengemi bozuyorki o ilac hic istemiyorum
Prezervatif kullanamiyoruz bana alarji yapiyor.

Ertesi gün hapı ben asla kullanmazdım çok dengesini bozuyormuş vücudun ama hamilelik riski varsa başka çaren yok sanırım...
Hapı unutuyorsun ve prezervatif de alerji yapıyorsa aylık iğneler var onları kullanabilirsin. Bir de vajina içine yerleştirilen halkalar var ama ben onu da kullanmaya cesaret edemezdim sanırım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…