acil yardım lütfen

melansu

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
387
63
36
benim bebişim doğalı 6 gün oldu önceleri sütüm oldukça fazla geliyordu fakat şimdi azaldı kızım emdikçe emesi geliyo sürekli istiyor sanırım doymuyor ona ilave olarak yemesi için ne verebilirim inek sütü sulandırılıp veriliyormuş sizce doğrumu

Merhaba canım, bence doktora danışmadan herhangi birşey verme. Benim arkadaşımın da başına gelmişti, bebeği doymak bilmiyordu, doktor ilavetten bebek maması verilmesini istemişti(aptamil)..ama dediğim gibi önce mutlaka doktora git...o ne yapılması gerektiğini sana söyler...

inek sütü verilmiyor bebekler çok ağır geliyomuş.önce bi dr danış genelde milupa aptamil veriyolar.benimde sütüm yetmiyor bende mama veriyorum günde 3 -4 kez.

cnm olurmu dr lar 1 yasına kadar inek sütü vermiyolar bence dr una sormadan verme

Evet... hatta 6 aylık olduktan sonra ek gıdalara geçiliyor ama yinede inek sütü vermeyin diyorlar. En erken bir yaşında verin diyorlar...

Bencede bebeğin doktoruna sormalısın...

Sen bol su almaya bak. Sütün tekrardan artar inş.

canım kesinlikle doktora danışmadan bişeylere başlama sakın. benden söylemesi inek sütünün içerisinde bağırsakta parçalanamayan beta laktoglogulin maddesi var ve bebeklerde gaz sorununa, uykusuzluğa ve huzursuzluğa yol açıyor

inek sütü bebeğe ağır gelir gaz yapar milupa aptamil mamaları var dene istersen şekerli suda verebilirsin bazen ama tabiki az bir iki çay kaşığı kadar meyveli yoğurt yedirebilirsin gene bir ikaç çay kaşığı ama emmesini biraktırma çok emzirki sütün çoğalsın sende süt yapıcı yiyecekler yersen daha iyi olur

X